• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ne znam kam bi to spadalo, al idemo za oranje dat "oskara" i "zlatnu malinu". Ja se takmičim za malinu:)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
To je takva zemlja. Jos je ovo dobro kak zna biti. Kad uđes u brazdu ko kraja se ne prekine. Sirina je 40 dubina oko 30. Probal sam ju orati sa 2x10 ista stvar ne rasipa se ni malo. Tu ide kukuruz na proljece. Prek zime se nece nista osipati takva brazda doceka proljece. Sreca pa imam samo taj komad takav.


2x10 još gore.....trebao bi ići sa 1x12, barem probati svoj plug malo pomaknuti u desno, barem na španeru......jer sa 2x10 nebi imao potrebnu brzinu oranja, a sa manjom jednom brazdom bi imao brzinu......moj prijedlog samo.....

kod mene prije 2-3 dana je išlo odlično, mogu odmah sijati u to........danas druga priča, poslije 2 kišovita dana, puno teže ide, al opet se dobro rasipa......do sutra će valja još malo bolje prosušiti, pa ću moći nastaviti......da završim dok su ovako topli dani, jer radim bez kabine, a najavili su za kod nas oko 10 dana sa temp oko 20 stupnjeva, pa to treba iskoristiti.........
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Nema sanse ako ga spanam jos je puno gore. Neide ovo tesko jedino kaj ruzno izgleda i tanjuranje traje duze nego oranje. Smrti si pozelis dok potanjutas. Ove godine planiram probati sa raoulom na nekim zemljama pa mozda i ta dođe na red.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nema sanse ako ga spanam jos je puno gore. Neide ovo tesko jedino kaj ruzno izgleda i tanjuranje traje duze nego oranje. Smrti si pozelis dok potanjutas. Ove godine planiram probati sa raoulom na nekim zemljama pa mozda i ta dođe na red.


mogu si zamisliti......:(rofl):
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Nema sanse ako ga spanam jos je puno gore. Neide ovo tesko jedino kaj ruzno izgleda i tanjuranje traje duze nego oranje. Smrti si pozelis dok potanjutas. Ove godine planiram probati sa raoulom na nekim zemljama pa mozda i ta dođe na red.

A da recimo probaš sa manjom dubinom oranja:icon_scratch:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
danas izorao hektar za grahoricu,koja prednost zemlje na ocijeditom terenu,jedan trag tanjurače i sutra sijanje
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
cmtm.jpg

1izs.jpg

xba2.jpg

zf85.jpg

t5iv.jpg

97nh.jpg

l39w.jpg

0yq7.jpg

nuk9.jpg

u6q3.jpg


http://www.youtube.com/watch?v=oqiMiqfMlyY
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
welger koja je to kombinacija(plug-traktor) To za zimsku brazdu ili se sije sada!?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
olt 2x10, nemam veći za njega, probano i sa IMT 2x12nk od jednog kolege pošto moj IMT 2x12vk ne može zakvačiti, kratak toplink i ne bi ga mogao dovoljno dići kada bi ga zakvačio..
Sima, o čemu ti pričaš..549dv ide bez problema s imt756 vk. Nego mene mući zadnja peta na brazdi..izbaci mi plug van..dali je istošena moram negdje izmjeriti na novijem..ili je u nečem drugom problem. Zna li netko??
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Sa orginal IMT 756vk nisam probao, moj je nešto malo višlji i ne mogu ga poravnati u brazdi, toplink mi prekratak, fino sam napisao moj, a već sam pisao da moj nije orginal IMT! :)

pa peta bi trebala držati da plug ne ide u stranu, da drži pravac! de ti sliku pluga, to se vidi dali je potrošeno...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sima, o čemu ti pričaš..549dv ide bez problema s imt756 vk. Nego mene mući zadnja peta na brazdi..izbaci mi plug van..dali je istošena moram negdje izmjeriti na novijem..ili je u nečem drugom problem. Zna li netko??

Probaj ga postelat na ru ki na plugu i ljevi lanc na ruci traktora popusti ako je napet u brazdi.
I malo toplink produzi pa probaj.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Drzi plug da ne iskace van ili ti da se ne iskrece i da zadnji plug nebi uranjao preduboko jer peta struze po dnu brazde.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
aha.... a ja mislil da tu zadaću ima čitavi plaz.... al dobro.... sad znam više
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To je jedna cjelina i imaju dvojaku funkciju.
peta se drzi plaza i kod mog je peta zavarena na plaz i kad se potrosi nadovari se novi komad i imas novu petu ako plaz nije prevec potrosen.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
peta kao peta služi da nabi plug guralo u stran,a kolko znam toplink ili kopirni kotač drža da nejde dublje u zemlju ne?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Joj oficir......peta i plaz ti je jedno te isto, samo se drugačije naziva od sela do sela...Peta ilitiga plaz služi da drži plug ravno u brazdi, odnosno da plug ne vuče u lijevo.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh