• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
malo prije,sam došal s oratve,al to je katastrofa kak je tvrdo,TD 75 i OLT 2x14 i opet je traktoru bilo vruče,tvrdo i mokro tak kaj dok sam u pokretu ručku za podizanje podigel,tak kaj je prednji kraj skocil malo v zrak...ja neznam kad je islo tak tesko..slike nemam jer je bil mrak več,a pod svjetlima se slabo vidi za slikanje...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
I dalje u istom ritmu.. One jučerašnje slike to je zemlja kao i u Poljskoj, tamo moj Zetor bi vukao 4 brazde lakoćom..:)

Na ovoj bi sa 3 išao samo tako..:) i opet se kajem što nisam uzeo onaj trobrazni plug..:mur:
2h3h.jpg
[/URL][/IMG]
 
Tu od
14 Ožu 2013
Poruka
72
poz imam pitanje kad krenem orat prvu brazdu sve je ok kad udem sa traktorom u 3,,4 brazdu vidim vec iza da mi je nije pocetak ravan tek nakon 2 metra mi se izravna plug dali moram plug naspanat u lijevu stranu kad gledam u plug
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
Dok ulazis u brazdu, sa prvim desnim kotacom udi u jarak brazde, a zadnji desni nek ti bude na neoranom, znaci tocno na rubu jarka od brazde, onda pusti plug i nece ti biti neravno na pocetku.. Znaci moras malo potkoso ici u jarak a ne ravno..

Ja danas izorao jos dva jutra za sjetvu, lijepo se izoralo ali se tesko oralo.. kolega koji mi bere ima nekakvu frezu koja sve na hrpu slaze i dok dojde taj red onda se stopa i zivci rade..
:(rofl): znaci 1x16 se stopa, a kaj bi tek bilo da sam oral sa 2x10 ili 2x12.. mozes se samo plakati..
 
Tu od
14 Ožu 2013
Poruka
72
Da al kako prednja desna guma onda ide na izoranu brazdu i kad bi ga vratio u jara opet ce bit koso a sta bi se desilo da naspanam plug u ljevu stranu kad gledas plug sa zadnje strane
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
kak ti je desni kotac na izoranom? imas lijevi plug?
kad udjes u brazdu ,prednji kotac mora bit u brazdi a zadnji vani tek tolko da nije nutra i spusti plug i piči i ravno bude
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
uff,malo sam se zabunil :p
da,znaci prednji desni u brazdi a zadnji vani na rubu brazde
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
pa stavi zadnji tak da ne padne,eh,neam sad nijedne slike ni videa da ti pokazem
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
jedino ako imaš neki pasji hod na traktoru, dakle kad krećeš novu brazdu orati, prednji desni nek ti bude u brazdi koju si prije izorao a zadnji desni neka bude na strnjaku, tako ćeš izravnati brazdu u početku, ako ti se kasnije pomakne brazda u lijevo na sredini njive (ako krivuda) onda kad dođeš do tog mjesta gdje ti je pobjeglo ideš malo više desno prednjim kotačem uz brazdu koju si prije izorao i tako si reguliraš
 
Tu od
14 Ožu 2013
Poruka
72
jedino ako imaš neki pasji hod na traktoru, dakle kad krećeš novu brazdu orati, prednji desni nek ti bude u brazdi koju si prije izorao a zadnji desni neka bude na strnjaku, tako ćeš izravnati brazdu u početku, ako ti se kasnije pomakne brazda u lijevo na sredini njive (ako krivuda) onda kad dođeš do tog mjesta gdje ti je pobjeglo ideš malo više desno prednjim kotačem uz brazdu koju si prije izorao i tako si reguliraš

Dali plug moram pomaknut u ljevu stranu i kadudem u brazdu trebo bi desnu poteznicu namotat do kraja da izravnam plug jel tako posto mi traktor visi u desnu stranu
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Jesi li vidio ona dva filma koji se nalaze ovdje na forumu ? Ako nisi, imaš i na youtubu - samo upiši - podešavanje pluga i priprema pluga za oranje ! Bit će ti puno jasnije kad to pogledaš !!
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
ma nema to veze s ovim
on kad udje u brazdu plug mu predje na desnu stranu jer su španeri otpušteni i kad pocne orac brazda je kriva ispocetka,zato mora doc na koso u brazdu spustit plug i gas,tak da je ravna brazda od pocetka
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Na prvim slikama se ne primječuje al ga onda probaj poštelat jer uz deflektore i jednobrazdni plug nebi smjelo stršati trave...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh