• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Tino sve ok znam da se ne stize i da nekad uvijeti ne dozvoljavaju al kad su koma uvijeti bolje pustit jos malo bit ce prilike izorat ja sam jedan dan probo nije islo drugi dan opet proban i islo je tak da bolje nekad pricekat a i nema tog sta se neda strgat a sta se tice malciranja svaka stabljika koja ti je bila polegnuta nije ju malcer dohvatio i sasjeko zato ti kasnije viri van zato najbolje koje su ti polegnute od prije idi u kontra smijeru sljedeci put!!
 

neznam_nis

Član
Tu od
23 Ožu 2013
Poruka
71
i mi danas orali,zemlja je katastrofalno tvrda a ja neam špere -.-
ima kuruznice vani jer nije pomalčano dobro al nea veze,ipak sam prvi put malčiral

Nije potrebno prethodno malčiranje ukoliko imaš dobar plug:icon_fU:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
@bučo-badava da čekam,tvrdo je,druga stvar da je mokro

@neznam nis-neda se meni zajebavati tak,,,ljepše je kad je sve smrvljeno
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
decki jel to vec orete jesensku brazdu,jel nije jos malo rano,mogla bi trava narast
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
decki jel to vec orete jesensku brazdu,jel nije jos malo rano,mogla bi trava narast

ma bas mi se ****,neda mi se po blatu više zajebavat,ovak je dobro dok je suho donekle
a kj bi ti,pa 11. mjesec je tu vec
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
I el razlika velika na bolje!?

nemoj ni pitat. preporodio sam se.nema vise cukanja hidraulika,nema stopanja,puno brze i kvalitetnije se izore... najvaznije mi je kaj nema vise jaraka,posto se bavim povrcem,i navodnjavam sve povrsine,pa kad se oralo od sredine,uvijek bi 4,5 redova bilo pod vodom.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Realno gledajuć skočio si sa magarca na konja.. Ona slika gdje si orao onu tešku zemlju, takvu imam ja sličnu, moj plug ne može onako ljepo ju složiti ako nisu idealni uvjeti, ako je ugaženo kao ove godine.. Samo neka te što duže služi..
 

neznam_nis

Član
Tu od
23 Ožu 2013
Poruka
71
nemoj ni pitat. preporodio sam se.nema vise cukanja hidraulika,nema stopanja,puno brze i kvalitetnije se izore... najvaznije mi je kaj nema vise jaraka,posto se bavim povrcem,i navodnjavam sve povrsine,pa kad se oralo od sredine,uvijek bi 4,5 redova bilo pod vodom.

Koji je to točno plug?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Mr. Šima,jest,u pravu si. odlicno radi u svim uvjetima,rekli su mi svi da ce se u mekoj zemlji resetkasta daska štopati,za sad nije bilo nikakvih problema,a u tvrdoj radi ko grom.

neznam_nis- vogel&noot LM 1020 c plus.
 
I

ivan:94

Guest
pozdrav..uzeo sam nedavno jednobrazni plug imt 752 za 539 ali nemogu nikako uštimat taj plug...kolko vi otpuštate toplinku i polugu na hidrauliku da se može dobiti fina brazda...ostaje mi dosta komušine iza njega kad orem
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Mr. Šima,jest,u pravu si. odlicno radi u svim uvjetima,rekli su mi svi da ce se u mekoj zemlji resetkasta daska štopati,za sad nije bilo nikakvih problema,a u tvrdoj radi ko grom.

neznam_nis- vogel&noot LM 1020 c plus.

Gogo to su gluposti što su ti rekli da se rešetka štopa,pa ja ga imam godinama i svakakve zemlje orem sa njime i nikakvog štopanja nema.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Postovi koji nisu imali neke veze s temom obrisani...


@gogo:dal si kupio nove špiceve na plug,i ako jesi dal ima razlike?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
752 je odličan plug i vrlo dobro zaorava. Imamo ga jako dugo i vrlo smo zadovoljni sa njime, čak i bez onog pera iznad daske dobro zaorava. Prvu brazdu kad radiš malo više spustiš desnu polugu na onoj ručici i špicu pluga možda 1 cm u zrak a polugu na plugu ja povučem prema traktoru i stavim na drugi ili treći zarez. Kod drugog prolaza kad je kotač u brazdi desnu polugu malo podigneš tako da je plug ravan, znači kad ga gledaš odozada ne bi smjel visit ni na jednu stranu.
Evo jednog videa da vidiš kak to izgleda

http://www.youtube.com/watch?v=eKU1wIcVsL4&feature=youtu.be
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U tom položaju i meni sad najbolje okreće prije je bilo drukćije,ja mislim da je to do potrošenosti špica lemeša.I kad tak stoji traktor ide ravno bez diranja volana.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa ravno ide bez držanja volana i kad je okomit plug na zemlju..
ja bez brige pustim volan i on tak ravno ide..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh