• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

neznam_nis

Član
Tu od
23 Ožu 2013
Poruka
71
Na prvim slikama se ne primječuje al ga onda probaj poštelat jer uz deflektore i jednobrazdni plug nebi smjelo stršati trave...

Ne ostane niti jedna travka iza njega, ovo na prvoj slici u sredini je orano s dvobraznim, a ovo dalje sa strane s jednobraznim i razlika je ocita
možeš vidjeti na 2. i 3.slici na nema trave na površini

pa jel nebi Zeko išao s nečim većim? Ja mislim da bi on morao ići sa 2X12 ili sa 2X10.

Imam olt 2x14 ali ne zaorava tolko dobro ko ovaj jednobrazni slovenski :(happy):
 
Tu od
14 Ožu 2013
Poruka
72
hvala lijepo svima na pomoci uspio savladat svoj problem i na kraju svega zakaj bi meni bilo jednostavno kad moze bit komplicirano zablokira mjenjac i ostane u rikvercu ali susjed je to rijesio za 2 min
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
ma to je najmanji problem onome ko zna,moj stari se naucio jer mu obavezno ostane bar jedanput kad se ore
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Pretpostavljam da je ista stvar kao i na Usrusu. :)
Skineš 4 vijka, vratiš polugu na mjesto i vratiš vijke.
Zato je ključ 13 uvijek u kutiji za alat. ;)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
NIje isto, ovdje je samo ključ 27 ako se dobro sjećam i treba neki dugački šarafciger ili neki pajser ne baš veliki, pošto je duboko..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Bolja vam je sipka 8mm za te stvari i bar 35-50cm duzine ako slucajno ispadne u getribu da ga mozes izvadit meni ni ne treba kljuc da se i prstima odsarafit meni vec duze vremena nije osto u brzini i sad kad sam oro isto treba malo mekse s mijenjacem i dobro je kad ga silis onda ostane!!
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
nije sila u pitanju neg krivo presaltas
pomaknes mjenjac u stranu prije neg u ler dojde i eto belaja

starom je pal jednom nutra pa smo suseda zvali kj je s nekim grabilicama to zvadil
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Tino sta si mislio pokazat s tim videom ako mislis da pokazes oranje to je samo ludorija i trganje traktora a ne oranje i bolje da ga @zgzac ne vidi jer kolega je pocetnik u oranju i treba mu pomoc s savijetima za oranje a ne ovo!!
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
krivo si skuzil,on se čudi pod kojim uvjetima oremo pa sam mu htel pokazat kak je teška zemlja bila i pod kojim padom oremo...kakvo trganje traktora,si lud?
i nije ga namjerno digel,makar tak izgleda
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Tino ja dobro znam kakvo je zagorje i okolica jer sam ga preso uzduz i poprek i znam sta je orat na brdu i to tesku zemlju jer ju ja takvu imam a po onom videu vidi se da je mokro i slinavo i da nisu uvijeti za oranje na takvom terenu i onaj dio kad predni kraj je oslonjen na samo prednji desni kotac je trganje i unistavanje traktora s takvim oranjem i nisam lud jer psiho test ni jedan mi to nije pokazo ni jedan psihijator nije to reko da sam lud jer nebi ni kv vozac bio!!
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
a kad cu orat onda,u jesen nisam mogo jer je kisa bila onda smo iskoristili priliku po zimi,al opet nije nis promrzlo...uvjeti su takvi,kj da sad ja napravim,il ide il ne...to je IMT,nemres to strgat hahahah :icon_fU:
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=c65EORHDI5s[/YT]
Evo i mog oranja od prije neki dan.
Malo sam plug nakrivio na stranu da mi bolje ulazi u zemlju jer sam zapeo za panj pa slomio zadnji raonik, tako sam zavrsio njivu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dečki i jedan i drugi ste u pravu jer trebali bi uvjeti biti idealni da bi se ljepo oralo al opet kad su takvi uvjeti?
Inače 533 i 539 nisu ni zamišljeni za veča oranja od vrta i da nije
velik breg,a to kaj sve ljudi rade i kak to rade je druga priča..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Evo i moje meke zemlje! Jedino je problem kaj je imam jako malo...
Da ovdje idem sad slucajno sijati,ne bi trebalo nikakve pripreme.
Ali,takva zemlja se cuva za povrce,steta je tu sijati kukuruz i psenicu!

nzvm.jpg



o6sq.jpg



doo7.jpg
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
i mi danas orali,zemlja je katastrofalno tvrda a ja neam špere -.-
ima kuruznice vani jer nije pomalčano dobro al nea veze,ipak sam prvi put malčiral

1375973_600935403286287_2027357710_n.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh