• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

stiv3060

Novi član
Tu od
2 Tra 2013
Poruka
12
evo danas i jučer se cijeli dan oralo, pa evo koja fotkica. Ne zamjerajte ako sam krivo postavio slike ne postavljam ih često pa mozda i krivo stavim..:D






 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
zaoravanje malcirane kuruzovine:







slika u radu nemam, dosao sam kad je bilo gotovo. do noci je i psenica posijana na to..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
dobro izgleda ova malčirana kukuruzovina, pošto se više nesmije paliti, to je jedino rješenje......sa kojim si malčerom to napravio i koji je bolji, onaj roto-malčer ili onaj sa lopaticama???? jer razmišljam da ga kupim, baš zbog toga......
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
dobro izgleda ova malčirana kukuruzovina, pošto se više nesmije paliti, to je jedino rješenje......sa kojim si malčerom to napravio i koji je bolji, onaj roto-malčer ili onaj sa lopaticama???? jer razmišljam da ga kupim, baš zbog toga......

roto nije ništa, super je za travu u voćnjaku, ali za kukuružnjak ne valja. ovo što smo jučer zaoravali je bilo, ko biva, potarupirano s roto-malčerom. ostaju preveliki komadi, neke ni ne probavi, nagrće na hrpe. užas živi, lakše bi bilo da nisu ni dirali. ko da si prošo s vrtnom kosilicom kroz kukuruze.
onaj s lopaticama je zakon, samo ako su lopatice dobre, tj. oštre. izmelje sve živo. ali ne onaj s y noževima, nego baš s lopaticama. to je zvjer. jedino je problem što moraš imat malo jači traktor da može ić brže, ako je npr 1,8m ili 2m. može i ferguson, ali se pati. 1,8 guši landinca u trećoj sporoj, ali u drugoj već ide solidno...

a i ja sam malo glumio orača danas:

 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Danas sam i ja malo orao nije bilo nista malcirano kako je berac proso tak smo zaorali bilo je dosta mase i dosta je letilo okolo ako idem sporije stopa se kolko je bilo kukuruzne mase!!


 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
@ITP ovaj plug je posavac 2.36 mu je oznaka ili orac 2 ga zovu. dvobrazni olt plug. jako lepo zaorava ali je tezak za vuci . zakosene daske prilicno i to pravi otpor mada se moze stelovati zakosenje daski. verovatno nas mucio dok nije malo sve leglo na mesto. obicno svaki plug nastelujem skoro 95% pre oranja kako treba i posle samo dostelujem malo. ali ovaj nas namucio poprilicno skoro pola sata smo se zezali.cest slucaj je kod nas da dimenzije raonika nisu bas kako treba. i ove nove sam morao malo obrusiti da bi mogao zasrafiti jer se rupe nisu poklapale oko 3-4mm. otprilike je to uzrokovalo problem .posle svih zezancija sam seo ja da orem da vidim sta se desava i sve vratio na pocetno stelovanje i plug poce orati kako treba. dotle samo smo dobijali kosu vucu.a drugar iako je dosta radio sa masinama nezna ga ustelovati kako treba. naviko kako je bilo pre i teraj a neprimecuje da mu volan kida ruke. bas cu slikati parcelu .nisam tad poneo telefon jer izbegavam posto sam ih nekoliko pogubio tako
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Bučo ovo na kraju daske(ne znam kako se stručno zove) poštelaj da ti isto stoji, ovako upada u oči, a i ljepše će ti raditi kada je isto..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jučer nagnojili i zaorali vrt,zemlja je taman mokra i nije tvrdo,super je išlo
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@MrSima14 Đaba ravnat neke slabe su ubrzo ih opet zemlja spiga vec sam ravno i nista budem ih moro pojacat ili napravit druge od plocevene!!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Još nisam završio do kraja..... Ma kakvi uspio.... Na mjestima je dubina 5 cm. traktor jednostavno nejde ..... Samo proklizava ....:icon_cry:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@žac jel zemlja tvrda ili plug zeza?
Inače 335 nije neki orač dok za šumu je zakon!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@Malirus i jedno i drugo lijepo mi je vidit ga ovak na plugu bas radi izgleda je na to mijestu zavrsio i tak a i lakse mi je imam cijelo vrijeme istu dubinu malo sam brzi samo gurnem rucicu i to je to i da ne stoji mi kotac doma bezveze i skuplja prasinu pa da se iskoristi za sminku i potrebu:(angel)::(angel):
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Znam da nije dozvoljeno i da je donekle stetno al mislim da je za nas koji nemamo malcer i neku jacu mehanizaciju bolje zapalit kuruznjak...
Nema stopanja,izbacivanja pluga iz zemlje,nakupljanja na hrpe,a unistis razno razne,stetnike, insekte....vise stete neg koristi ako kuruznjak nije malciran i nije bacena UREA dase to sve razgradi,takav nerazgradjen jos iscrpljuje i trosi zemlju...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh