• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Pitanje: koja je daska bolja, rešetkasta ili obična kod pluga i koji bolje radi u kakvim tlima?
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Zanima me jedno,svi se prepucavaju 30-35-40cm,treba li to bas tako.
Pa svi mi oremo godinama,sijemo nekad je bolja nekad gora godina ali prinosa ima .
Dali treba to sve tako ili sam ja u krivu
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@stjepan168 ja svake godine orem 23-27cm kak di da idem dublje preko 30cm mogu samo mramornu zemlju izorat tak da po meni je ova dubina dovoljna a prinos je ovisno od godine i prihrane!!
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Upravo tako.drugo 539 je do kartera oko 33cm,kako moze orat 35-40cm,ja uz susjeda oro oko 20 i koji cm vise pa nasjeo na medi,
Razumijem neke vislje traktore ali imt?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
gle da mjesta ima ko u prici jos ispod

306161_506292229417272_1918487707_n.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja neznam na koju foru mali ferdani sad oru al mi i prije dok je bio 533 i plug 2x10 nije se oralo duboko malo plice nego sad kukuruznu masu zaorat je bilo jako tesko a da idem glibusat do kine da malom kinezu hebem mater necu jer budem imo samo losije nego plice pa bolje a neke stvari koje mi tu nisu jasne mislio sam da cu nac neko rijesenje nisam tak da sam i odusto od trazenja rijesenja!!
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Par postova gore,moje danasnje oranje kuruzovine oko 20 cm mislim da se ljepo zaoralo i cisto pristojna dubina
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Tino dali je na toj slici sta si stavio plug nastelan po onim pravilima kak bi moro bit i koja je dubina oranja??
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
da je po pravilima,moral bi biti bolje nagnjen na desnu stran,tj. okomit na površinu zemlje,al onda bi bilo fercu malo problem vuči jer bi se brazda u brazdu upirala,a nebi išla jedna na drugu kak sada...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
da je nastelan kak treba onda bi bilo upravo to kaj govori mali plavi,zati i velim da to imt more vuc ak ga znas naruhtat,,,i tak najbolje slaže brazde
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Jos nisam dokucio razlog tako dubokog oranja!

di je lagana zemlja spustim tolko kolko ide da zemlja ide skroz do rame gore a kad je tvrdo onda dignem tolko da ga vuce bez frke al je problem bez špere,moras malo prikocit lijevi kotac jer on proklizava pa okrecu oboje isto
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da je jos malo poravnat nebi se osjetilo na vucnoj sili al bi bolje zaokreto brazdu i manje trava viri izmedu brazdi nisi mi reko koja je to dubina??
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
nisam mjeril...al nevjerujem da je iznad 27 cm jer se to ore uz brijeg a fergi ga dost osjeti
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh