• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Mislim da oficir ima pravo,kad se covjek zagledas koliko je plug u zemlji,dvobrazni visina rama i da je na 70cm kao kod visokog klirensa daleko bi to bilo od 35cm
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma kakvih 35,dobro je ako je i 25 cm,samo nemam volje da odem kod kuma zmeriti visinu daske,pa bi se odma znalo točno kolko je...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Tino dubina ti je oko 20cm 1ili 2cm gore dole dublje sigurno nije tak da onih 30-35cm neznam bas!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ne nego kad pogledas oranje s slike di je dubina oko 20cm i i ako moras dodat jos 10-15cm neznam da taj plug moze tolko gutat zemlje al dobro ti metar u ruke i kod sljedeceg oranja me razuvjeri ja te castim postenim picem:icon_jook:
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Nek se niko ne nade prozvan,jer ako ja sa 539 ostanem na razoranom zanimljivo je koje taj traktor dubine postize.
Imam jos parcelu jednu morat cu to bas probat pa ak uspijem sto slikat budem,usput niko osim jednog clana nije komentirao moje danasnje oranj a ja ocekivao,,,bar kritike.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pogledajte na slici kod tino prednji kotač u brazdi,izmjerite visinu na felgi do kud je gornji rub brazde.
Dublje od toga ferđo sa dvobraznim nemre normalno orat preveč mu je.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Nije duboko ,to je do ili oko 20 i jednostavno netreba dublje . Moje misljenje,orano niz i u breg 1 brza mozda 2-3 puta malo na finu regulaciju morao korigirati ima ilovace na jednoj strani i to je to.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Isad izračunaj koliko bi za tu površinu platil malčiranje ,,,a niš ljepše i lakše nebi zaoral.Daleko do toga da malčirana prije ne istrune al u današnje vrijeme kad je gorivo ,pa i sve ostalo jako skupo na MANJIM gospodarstvima je ovo velika ušteda.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Prije se nije malčiralo i stabljika se cijela zaoravala i prinosi su bili dobri. Danas svi po meni nešto "kemijaju" i troši se puno više i vremena i goriva za pripremu zemlje i u konačnici mislim da se dođe na isto. Pri tome mislim nas nas male poljoprivrednike koji ne radimo puno zemlje.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Blago tebi. Ja nemam sanse orati s kosom. Svake jeseni skidanje. Oranje super izgleda svaka cast.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
@buco svaka cast. Valjda to ovisi i o plugu jer iza nekih pluga ostane zemlja zalizana a tvoja se ljepo rasipa. Svaka cast,
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Zetor 6245 i OTT Jura NS80 2x14 ..

[YT]v=udi_d578RNY&feature=c4-overview&list=UUzS9oWNkZnFERqZLQTHX2tQ[/YT]
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Decki hvala na komplimentima plug je solidan slagan nedavno iz dva tak da super ore sad dobio neke dodatke jedino mi fali prvo crtalo kosa ne smeta dok ne krenem vadit jarak onda struze i eno je puna zemlje ovaj komad sta sam danas oro to mi je najravnija i najbolja parcela po kvaliteti ostale su onak!!
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Posto si slagao,jesi razmisljo zavarit noz koji bi iso ispod povrsine nebi se stopalo a fuuncionira.
Tako mi veli kolega on stavio na imt dvobrazni,jedino kod ulaza u zemlju veli da ako naide na kuruzovinu ili busen treba malo da zaore u zemlju.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Razmisljo sam o tome al dosta kukuruzne mase zaoravam pa nisam htio da mi nebude stvaralo probleme ako nabavim prvo crtalo dobro ako ne bude ovak mislim da kad bi i ono bilo da bi jos ljepse plug radio!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh