• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ivan.m

Član
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
54
Jozek,
1.koji je to tiler, može i kakva pikčr ako imaš
2. jel ima klinove ili noževe
3.kakav je u radu u usporedbi sa rotobranom tj. dal se vrti teže
4.kakav je u radu u vlažnijem tlu u odnosu na rotobranu, priprema tla bolja ili ne?
Hvala
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Gledam neke slike na forumu kak stoji plug ( kad se gleda odostraga ) u odnosu na traktor. I vidim da je top link po sredini, a zadnje ralo isto tu negdje pa čak i malo prema lijevom kotaču... Što je naravno u redu misleči na vučne sile ! međutim, kod mene je to sve drugačije i više nego očito krivo !!?!! Širinu kotača sam postavil na 130 cm mjereči od sredine do sredine gume ( kako stoji i u priručnicima i na filmičima ), međutim, ako postavim plug kako je na slikama, prva brazda ( ona bliže traktoru ) je definitivno preširoka ! I što da radim, ako širina kotača mora biti tako ??
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Imam Priručnike od IMT-ovih plugova i tam poše 130 cm ! A plugovi su serije 755 i 610 ! ne znam više kaj bi napravil da olakšam muke sebi, medi i toj jadnoj i napačenoj zemlji koju rujem
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Stjepan 168 ,svaka čast neki zmalčirano ovak ljepo ne zaoru , i ja sam ove godine prvi put probal ovak na rastu z jednobraznim IMT plugom i del sam mu novi metalni deflektor ...išlo je odlično -za ne povjerovati kak ljepo zaore cijelu kukuruzovinu.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Imam Priručnike od IMT-ovih plugova i tam poše 130 cm ! A plugovi su serije 755 i 610 ! ne znam više kaj bi napravil da olakšam muke sebi, medi i toj jadnoj i napačenoj zemlji koju rujem

e da imam auto,sad si sel h njega i dosel do tebe da ti to narihtam ;)
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Jozek,
1.koji je to tiler, može i kakva pikčr ako imaš
2. jel ima klinove ili noževe
3.kakav je u radu u usporedbi sa rotobranom tj. dal se vrti teže
4.kakav je u radu u vlažnijem tlu u odnosu na rotobranu, priprema tla bolja ili ne?
Hvala

tiler je rau 250 inače od prijatela pa nemam slike, ima klinove i lakše se tjera od rotobrane ali rotobranom zemlju bolje izmrviš nego ovim ali za pšenicu i kukuruz dušu dalo, a za povrtlarske kulture ipak po mojem rotobrana. ovo tvoje zadnje pitanje u vlažno bolje ne iči ničim dan dva bar je tak kod mene
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Gledam neke slike na forumu kak stoji plug ( kad se gleda odostraga ) u odnosu na traktor. I vidim da je top link po sredini, a zadnje ralo isto tu negdje pa čak i malo prema lijevom kotaču... Što je naravno u redu misleči na vučne sile ! međutim, kod mene je to sve drugačije i više nego očito krivo !!?!! Širinu kotača sam postavil na 130 cm mjereči od sredine do sredine gume ( kako stoji i u priručnicima i na filmičima ), međutim, ako postavim plug kako je na slikama, prva brazda ( ona bliže traktoru ) je definitivno preširoka ! I što da radim, ako širina kotača mora biti tako ??
Jesi probao zahvat prve brazde regulirat sa polugom na plugu?
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
zgzac ,pusti filmove, stani svakih 10-20 m i rihtaj. Kad se navčiš ,taman buš gotov sa oranjem;)
 
Posljednje uređivanje:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
heheheh tak smo ja i tata prekjucer,veli on da taman bumo plug naštelali kad bu njiva zorana :p:icon_lol:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
mahh,rihtali smo nagib a ja neznam zakaj se po plugu ona poluga štela svaki put nek svake godine isto...al mene niko ne posluša ...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
mozda i ne...idem h njemacku za godinu i pol kad bum punoljetan...al to nije tema,vrnimo se na oranje ;)

evo dubine,još uvjek je ta kuruznica u autu i ceka da ju izmjerim da vidim kolko je duboko islo

1378486_601649549881539_1846943230_n.jpg
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Pa ne znam zakaj ju ne prisloniš na zid ( okomiti dio brazde) , a i kome treba dubina tvojeg oranja ,ak si ti zadovoljan .
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Imal sam ga ja , i ide , neko je već metnul slike ( možda Kumic, ili neko drugi). Muka je ,al se može radit.Taj plug je po pričanju starijih pripasan na 533, i navodno je on najbolje radio s njim.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
tiler je rau 250 inače od prijatela pa nemam slike, ima klinove i lakše se tjera od rotobrane ali rotobranom zemlju bolje izmrviš nego ovim ali za pšenicu i kukuruz dušu dalo, a za povrtlarske kulture ipak po mojem rotobrana. ovo tvoje zadnje pitanje u vlažno bolje ne iči ničim dan dva bar je tak kod mene

S koliko ks tjeras tiler? Gledao sam neki dan 200 ks traktor s tonu i pol tegova naprijed pa ga ljulja. Na tileru je imao nadograđenu sijacicu. Tiler i sijacica su marke rau 4 metra. Da ne spominjem koliko je stenjao pod njim.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Jesi probao zahvat prve brazde regulirat sa polugom na plugu?

Ma jesam . . . nema kaj nisam probal . . . Al ocito da nekaj nisam kad nejde !!?sutra krecem opet !!
Ak popi . . . . serafil bum kotace na uze . . .
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh