• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja danas kasno popodne probao malo orati. Ide fino, nije uopče niti neko blato, več 2 dana puše jak vjetar kod nas.
Sutra moram malo plug preštelati i nastavljam ako nebude kiše.
Nemam slika, ali barem da vam dočaram ugođaj :)

Ide fino, grijanje radi, kabina zatvorena, a vani snijeg pada pun gas :)
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
kodmene nekidan završena zimska sad samo polako pranje i spremanje

Opa bole pa nisam znal da imaš tolku mehanizaciju!
Koji su ti to john deere-i i jesu to lemken ili rabe plugovi.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
kodmene nekidan završena zimska sad samo polako pranje i spremanje

Opa bole pa nisam znal da imaš tolku mehanizaciju!
Koji su ti to john deere-i i jesu to lemken ili rabe plugovi.

3650, 3640, 6300
i sva tri su rabe plugovi :icon_weed:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
to su rabewerk...

danas smo potegnuli brazdu za kanal za kabel,traktor skopal vecu grabu neg plug xD
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
orala se najgadnija i najneurednija parcela koju imam. nema ni 10 kvadrata ravne povrsine,visi na sve cetiri strane,na polovici stoji voda od proljeca,i izrastao korov od metar,pa jedan dio kukuruza koji se nije pobrao na vrijeme pa smo ga jednostavno zaorali, i nesto starog kupusa i drugog povrca.

6j9h.jpg



4u8j.jpg



n1iq.jpg



lhjq.jpg



xzai.jpg



d9vv.jpg



k56y.jpg



1yzs.jpg
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
negdje drugom,negdje trecom. tu je plug na 12",tako je ostao jer sam ga posudio prijatelju,ali mi se vise svida kako radi na 14",i brze ide,kad smo se maknuli s ove parcele,opet sam ga vratio na 14".
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ma tako nekako. :) kod mene nema brda,naucen sam na vise-manje ravno polje,i ovu parcelu mrzim. gadno je i kod navodnjavanja,s kosina se slijeva,pa su zacas suhe,a u grabama stoji voda. a i ta parcela je najniza tocka u krugu 500m,i kod velikih kisa,sva voda ide na k meni,onda imas ovakvo sr...e.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,143
kako ide po snjegu,ja sam prije dvije godine orao djeteline po snjegu cca 5 cm,sada imam orati kukuruzište pa me strah da ne bi zapal
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Velik traktor a mali plug pa ide i ne proklizava. Jedino sto je mokar snijeg pa ga guram ispred sebe plugom.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja imam 40 hektara za izorati,možda sutra krenem,moram samo gnojivo prije razbacati i odma startam,orati se da,to je bitno.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ja imam 40 hektara za izorati,možda sutra krenem,moram samo gnojivo prije razbacati i odma startam,orati se da,to je bitno.

sa cime ores da ja probam mislim da je veliko blato tu kod nas jos a nije ni niska temperatura jos...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh