• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
H

Hurlimann86

Guest
Zašto oreš preko repe...?

Tu je bila ove godine požeta uljana repica i poslje žetve je pretanjurani, a neke njive ispodrivane i sad je ljepo izraslo za zelenu gnojidbu.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ma nebrini neće,novi je plug, tek je 10 jutara pooro ai nemamo tak jaki traktor da ga strga. Prije će traktor stat nego puknit plug.

kolega ima takav plug i na sredini mu je pukla greda..vuče ga sa Hollenzom TL100A (1oo hp)..al on je već jedne lemeše hitil dole z njega onda moreš mislit kolko je zoral..;)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
kolega ima takav plug i na sredini mu je pukla greda..vuče ga sa Hollenzom TL100A (1oo hp)..al on je već jedne lemeše hitil dole z njega onda moreš mislit kolko je zoral..;)

Znači taj je svoje več odavno dao i dobro se otplatio. To ga je na neki panj nasadio ili u polju,da je tak puko?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
kolega ima takav plug i na sredini mu je pukla greda..vuče ga sa Hollenzom TL100A (1oo hp)..al on je već jedne lemeše hitil dole z njega onda moreš mislit kolko je zoral..;)

Kod mene bi izorao 100ha i isto bi trebao mjenjat lemeše,tak da izmjena lemeša nije siguran pokazatelj koliko se plug naradio.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Današnje oranje,dubina 27-30cm brzina je bila 6-6.5km/h.Nikad nije bilo tak duboko orano na toj parceli i išlo je lijepo,ljepo je napadala kišica taman za oranje i zemlja se ljepo rasipala.

img128.jpg

img129xe.jpg

img130y.jpg

img131l.jpg
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
dado imam jednu zamjerku toplink ti nije osiguran :) a sve ostalo super
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
dado imam jednu zamjerku toplink ti nije osiguran :) a sve ostalo super

Hvala. Što se tiće tolinga mi njega dotegnemo al se on otegne onaj mali šarafić ako na to misliš
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hurliman 86... vidim rusina ore bez greške, a plug fino zatrpava.
nego jel mi se to čini ili nema nosača od prednjeg utovarivača na belarusu???
 
H

Hurlimann86

Guest
Hurliman 86... vidim rusina ore bez greške, a plug fino zatrpava.
nego jel mi se to čini ili nema nosača od prednjeg utovarivača na belarusu???

Ide rujo ko metak, a i plug jako dobro služi.
Dobro vidiš bio je prevrnut po drugi put i savilo je nosač i trokute na utovarivaču tako da je sve skinuto da se napravi novo ili poravna.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Probao danas orat krenulo lijepo izorao negdje malo vise od pola rali i odjedanput plug pise po zemlji nekih 10 cm nece u zemlju nikako.Sad da li su lemezi ili je jos to toliko suha i trvrda zemlja da plug neide u zemlju?
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
Probao danas orat krenulo lijepo izorao negdje malo vise od pola rali i odjedanput plug pise po zemlji nekih 10 cm nece u zemlju nikako.Sad da li su lemezi ili je jos to toliko suha i trvrda zemlja da plug neide u zemlju?

Imao sam ja neki dan isti takav problem.U pitanju su lemesi.
Posjeti kovaca i u akciju.:partyman:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
lijep ti je stroj, uzeo bi ga prije nego JD..... :partyman:

mislim da dadin deutz fahr......mmmmm
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Probao danas orat krenulo lijepo izorao negdje malo vise od pola rali i odjedanput plug pise po zemlji nekih 10 cm nece u zemlju nikako.Sad da li su lemezi ili je jos to toliko suha i trvrda zemlja da plug neide u zemlju?



ja sam završio u subotu, sve je išlo dobro, al na jednom mjestu na širini od 10m je jedva išao u zemlju, pa sam ga prisilno utjerao i onda stavio u plivajući.......
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Orao jučer i danas kod Ujaka,orao sam s njegovim ZTZ 115-120ks,a on je orao sa DF 430 Agrofarm.

Orali tablu cca 10.5ha,bila je gotova za cca 9 sati.
fotografija0381t.jpg

fotografija0382.jpg


fotografija0350.jpg
 
H

Hurlimann86

Guest
Marko ljepo oranje, a vidim ima i malo više vlage no što je bilo prošlog tjedna.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Marko ljepo oranje, a vidim ima i malo više vlage no što je bilo prošlog tjedna.

S obzirom da so ovo uvratine slikane dobro je ispalo,a ima vlage onak solidno,na mjestima malo stoji voda od kiše koja je bila jučer i prekjučer pa tu ona ZTZ zna stat i na mjestu vrti:rolfer:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh