• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
decki svaka cast za oranje :D ja taman mislio zavrsiti za ovu godinu al zovu me da idem opet orati ,,ruzno bi bilo kakvu paru propustiti da ode pred nosom pogotovo radi nestašice para :(
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
marko93 koji je ovo plug sto nosi deutz,imam ovakav 2 brazdni ali ne znam cija je proizvodnja,inace plug odlicno ore,zaorava ostatke i slaze brazdu
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Svaka čast na urađenome poslu,daj mi reci kako se Agrofarm sa tim plugom,kolko je coli
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
marko93 koji je ovo plug sto nosi deutz,imam ovakav 2 brazdni ali ne znam cija je proizvodnja,inace plug odlicno ore,zaorava ostatke i slaze brazdu
Plug je neki Švicarac,ime je neko skroz nepoznato neki OTTME,tako nekako,jako je dobar plug jedina mu je mana niski klinres,svega oko 63cm.

@dado-agrofarm tek ima oko 150rs,takoreči još je to novo,plug je 16cola,ide s njim do 9-10km/h.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ma šta nov mi smo sa 120rs terali vogel 1020 na 14" 6.5-8km/h stim da mu je uz brdo bilo malo knap ali ipak je moj 85ks a ovaj je 110
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Ma šta nov mi smo sa 120rs terali vogel 1020 na 14" 6.5-8km/h stim da mu je uz brdo bilo malo knap ali ipak je moj 85ks a ovaj je 110
Nisam mislio u smislu nov da nije razrađen,na ovaj je plug potkapčen sa 60-70rs,ostale sate je napravio samo u oranju,i nešto jako sitno prijevoza.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
marko ovaj traktor s kojim si ti orao nije ZTZ jer takav ne postoji može bit samo ZTS,ali nije zetorova serija ZTS nego je to zetor crystal od 120ks
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
marko ovaj traktor s kojim si ti orao nije ZTZ jer takav ne postoji može bit samo ZTS,ali nije zetorova serija ZTS nego je to zetor crystal od 120ks

Ma bravo ti:lol:

Znam ja da se radi o starome Kristalu,al nekak mi bolje paše naziv ZTZ,tak ga ja zovem pa sam zato napisao tak.
 
Posljednje uređivanje:

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
Ma bravo ti:lol:

Znam ja da se radi o starome Kristalu,al nekak mi bolje paše naziv ZTZ,tak ga ja zovem pa sam zato napisao tak.

a što ako neko to nezna pa bezveze zbunjuješ ljude
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Evo samo da se nadovezem za moj problem oko pluga,problem je bio u lemesima i tvrdoci tla. Kupio sam nove lemeze i sad ore ko veliki...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo nešto malo iz proteklog tjedna...da je tvrdooooo vidi se iz priloženog!

slika1749.jpg

slika1751.jpg

slika1752.jpg

slika1753.jpg

slika1754.jpg

slika1755.jpg
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Gdje ima kod tebe takve zemlje da dođem i uzmem u zakup:weedman:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
možda najvjerojatnije kolega Cabage ima zemlju sa puno pjeska pa mu ove godine nažalost priroda uzela danak ili mu se sviđa ova ravnica,meni isto :prayer:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Gdje ima kod tebe takve zemlje da dođem i uzmem u zakup:weedman:

Ma to mene moj šef malo zeza....hehehe, mislil je da su same pjeskulje kod mene :D, al imam ja i takve zemlje, teške za obradu !
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
evo slicice mog jucerasnjeg oranja sa oltovim plugom 2x12".i pored minimalne vlage,zemlja se lepo okretala i rasturala.traktor ih vuce lakse nego one plugove koje imam "kumanovski plug" 2x10"-kopija beogradskog.prezadovoljan sam i ne bi ih menjao ni za kakve druge;)


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
evo i video.(prvo video nije bilo moje...greskom sam to postavio).a ovo je moje.
http://www.youtube.com/watch?v=f3Rt7YGZchg
 
Posljednje uređivanje:
B

Bobo

Guest
Eto, da nisi probao orati sa slavoncem, ne bi mozda nikada ni znao kakve su razlike izmedju dva pluga... IMt je za grublja oranja dobar, dok slavonac ore u laksim tlima fino i cisti da je to fantazija. A i sam si rekao da ga vise ne bi mjenjao ;)
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Eto, da nisi probao orati sa slavoncem, ne bi mozda nikada ni znao kakve su razlike izmedju dva pluga... IMt je za grublja oranja dobar, dok slavonac ore u laksim tlima fino i cisti da je to fantazija. A i sam si rekao da ga vise ne bi mjenjao ;)

ma ne bih ga menjao ni za dva bilo koja druga pluga.od kako sam ga kupio, sa prvim plugom nisam izorao nit jednu brazdu.a sa slavoncem sam poorao jednu jako suhu,tvrdu i tesku njivu.i to onako traktor nije s eprevise mucio.tu njivu ne bih mogao izorati ama nikako sa onim mojim prvim plugom...mada je i on jako jako dobar.sa slavoncem i brze poorem jednu istu njivu...jer ipak 10" su 10", a 12" su ipak 12"...20cm vise zahvata u jednom prolazu.nije to malo.a videcu i kako se to odnosi na potrosnju goriva recimo po hektaru.sobzirom da ih lakse vuce a i vise "hvata" slavonac,predpostavljam da bi mi se i potrosnja gorivo smanjila.
 
H

Hurlimann86

Guest
Par slika od petka i subote, sad već ima i viška vlage za oranje.



[YT]http://www.youtube.com/watch?v=sWmMTP22vn8&feature=youtu.be[/YT]
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh