• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
H

Hurlimann86

Guest
Evo ovih dana prije nove godine svašta se oralo, strnjaci od repice i žitarica po kojima je navožen stajnjak, pa kukuruzovina po kojoj je navožena gnojovka , a i livade koje nitko 20 godina nije orao, pa evo da dokumentiram :D






 
H

Hurlimann86

Guest
sad je čak i premokro za oranje

Ma nije sad je naj bolje vrijeme za oranje , ono gdje se vidi da je plug mokar na tu njivu je gnojnica navožena pa je zato blato.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
borna pročitat text što sam napisao
bolje je kad uvjeti dopuštaju dublje orati, a kad ne ide onda ide pliče super jer ipak nije zemlja ugažena.
tjekom više godina naizmjeničnog oranja dublje -pliče dobije se homogeni sloj tla koji je manje više opskrbljen hranjivima i nema nikakvih problema sa plodnošću, a naravno gnojidba treba stajati iza onoga što vi očekujete od prinosa te kulture koje sijete.

ja idem sutra orat, dio je nešto poorano, dio idem sad, drugo je sve posijano, i dio ima gdje se bude vozio gnoj, za zob preferiram proljetnu brazdu, sve ovisi o uvjetima i zemlji koju imate

hurliman el to plug što sam nosio djelove izrađivat što mi dao od silvije tata?
 
H

Hurlimann86

Guest
hurliman el to plug što sam nosio djelove izrađivat što mi dao od silvije tata?

Da to je taj, iako si nosio i za onaj drugi ravnjak isto vogel, ali s njim ništa ne oremo ove godine možda bude išao u prodaju.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
iskreno da ti kazem VESELIM SE :finga: :finga: :finga: jer ovo idem usluzno raditi a umoran sam i imam posla kod kuce

iskreno i ja isto se veselim
ćelo reci mi pošto uslužno oreš
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
iskreno i ja isto se veselim
ćelo reci mi pošto uslužno oreš
znas kako je to jedino mi radimo dosta zemlje u selu a to su drugo sve sitne parcele 500m2 i onda nemozes nista uzeti,,to na kraju zavrsi kad pita koliko ja kazem ajmo sto popiti jer radim samo njima par s kojima sam dobar al ovako mi se neda zajebavati s time :p
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Jednobrazni plug..

Imam pitanje, imam jednobrazni plug, ne znam koje marke i ne znam koliko cola ima.. Pa me zanima kako odrediti koji radni zahvat ima da ga znam postelat prije oranja?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
matija,nije to tako...

karlo
daj sliku tog pluga,u temi plugovi
kod jednobrazdnog plug je najlakše naštelati zahvat.
daš da ti hvata onoliko koliko ti traktor može vuč,hehe,i tak da ti lijepo poklapa...
Ja imam jednobrazdni IMT 16 coli,ali kad sam ga vukao sa 80 ks traktorom,stavio sam ga neka hvata i 20" hehe :)
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
evo malo,rekao bih zahebancije od danas,hehe
1 jutro sam orao 3 sata :) malo uštimavanja,preštimavanja,isprobavanja ;)
dsc00956os.jpg

dsc00957wn.jpg

ovaj put po školski,30 cm :)
dsc00959b.jpg
 
B

Bobo

Guest
Dino, ne valja!! Pozna ti se svaki prolaz posebno... Strasno...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Dino, ne valja!! Pozna ti se svaki prolaz posebno... Strasno...

:lol: a znam
ali danas sam smontirao hidr. topling,pa sam se cijelo vrijeme zezeo s njime,onda sam ga okretao,prešarafljivo crijeva...
Pa mrdo sa ručkom na plugu,pa rupu naprijed,pa još jednu da vidimo kako bi sad išlo,hehe i ode oranje do k*rca!
ali neka poravnat ču ja to!

Sutra ima da šarafam plug cijeli dan,sad sam vidio sve nedostatke,i sve što trebam promjenit i riješit!
Samo nemam više polja za isprobat,eli preorat ču ja neku pooranu zemlju,hehe :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Ma bitno kaj se zemlja okrene,a i ako je lošije poorano bolje izmrzne:D
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh