• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Smatram da je jako bitan faktor dobro postelati i hidrauliku i traktor i plug i da onda nema problema pri oranju.. Doduse u blatu bi naravno stao, ali blato ja ne orem. Neda se orati ni po previse suhoj i tvrdoj zemlji. Jer jednostavno ili plug ne ide u zemlju a ako i ide onda vadi gromade zemlje isusene. Al sto se tice jesenskog i proljetnog oranja ja jos nikad nisam imao problema da to moj imt 533 i moj plug nebi lijepo preorali.
Ja postujem i tudja misljenja i vjerojatno ima podrucja u kojem ta kombinacija vjerojatno i ne ide, ali pricam kako je kod mene u normalnim jesenskim i proljetnim uvjetima.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
A gledajte, orem ja(zadnjih godina samo vrt:weedman:), i godinama se oralo, ali u 3. brzini Štore se muči, puno više mu paše 2.,a i proklizavanja bude dosta, prednji pogon je uvijek uključen, a vrlo često je pod šperom, tako da ne znam...
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
2x12 ima 533 samo kaj za nosit,a kam pak s njim orat i to još našu zagorsku ilovaču to je pisanje,a ne oranje
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
2x12 ima 533 samo kaj za nosit,a kam pak s njim orat i to još našu zagorsku ilovaču to je pisanje,a ne oranje

šta?? :supris:
ti se šališ?? pa ja taj plug s rukama pomakujem i fergo ga ima sta dizat? pa to je igračka
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Decki, pa znam kaj radim z njim, a ako je 25-30cm pisanje a ne oranje, a onda ja ne znam kaj je oranje..
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
šta?? :supris:
ti se šališ?? pa ja taj plug s rukama pomakujem i fergo ga ima sta dizat? pa to je igračka

kad si ti jak i napredan momčić.digne on njega sam kak visoko od zemlje i prva malo veča graba i gle čuda pa on ore a nije spušten
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
2x12 možda pomakuješ, ali ga dignut nemožeš, bila su kod mene dvojica koja su dizala skupa tanjirače od 20 diskova koje imaju blizu 300kila, a poslje za okladu, za 200 eura ursusa iza za ruke hidraulika, digli su ali već 5 godina idu na inekcije, ošla kičma.
fergo nema ni 1.500kg,i sve preko 300kila mu je teško, više ide na zadnjima nego na prednjima.a kod nas po brdima loše i skreće.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
kad si ti jak i napredan momčić.digne on njega sam kak visoko od zemlje i prva malo veča graba i gle čuda pa on ore a nije spušten

Ne mogu ti dati za pravo jer ima 12" plugova niskog klirensa, a snjima visina podizanja na fergicu nije problem i idu dovoljno visoko na polugama..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
ja imam visoki kirlens i nisam reko da ga dignem neg da ga pomaknem...ima oko 100 kila
a ovo 300 kg+ ...kad natovarim 350 kg u gajbu imam servo :p:supz:
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
ima i toplink poluga pa ju privučeš i da vidiš kak je onda visok,a na njivi ajmo opet šrafljenje dečki sve sam ja to prošel znam kaj govorim meni 539 sa 10" u ilovači i bregu stenje ko da ga kolješ a kak bi mu bilo sa 12 neću ni misliti
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ima on više od 100 kila, a bez prednjih utega fergo leti sa špricom od 340 litara. a ne da ima servo. 350kg ima što nositi ursus 335 koji ima 2t i još ima napred 50kila.
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
žuti je dobro rekel toga slavonca 2x12" nemreš s malim fercanom dić visoko...od zemlje je max 15 centimetri...drugo imam komad zemlje di je zemlja savršena...al fkt savršena...skoro pa pijesak i fergić ima kaj vuć toga slavonca na 25 centimetri ak su obadve brazde dobro poštelane...za njega je u našim brdovitim terenima idealan 1x16" ili 2x10"...
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
A dobro, vi stojite kod svojega, ja kod svojega. I to je to.. Ja sam sebi nastelal da bude dobro i smatram da radim dobar posel, u 1. direktnoj, na dubini od solidnih 25-30cm, bez proklizavanja, bez mucenja traktora i slicno.. Meni odlicno.. :)
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,344
Pa Toma nebi se baš s tim složil.

Evo ferko već puno godina radi sa Leško 440 litara,
i naravno lakše se mota i ako naletiš brže na jamu
ili naglo krećeš naravno da ga malo digne, ali da baš leti pa i ne baš.
 
Posljednje uređivanje:

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
ima on više od 100 kila, a bez prednjih utega fergo leti sa špricom od 340 litara. a ne da ima servo. 350kg ima što nositi ursus 335 koji ima 2t i još ima napred 50kila.

to su samo puste price da ga imas nebi to napisao ;) nosio sam sa ferkom sveg i svaceg neke stvari mu dizu prednji kraj a sa špricom od 350 litara neleti malo se osjeti na volanu al ne bas tak :finga:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa jel sem ja onda lud kad orem s 2x12" i IMT 565??? I to mu zna nekad biti puna kapa, ima zemlje gdje nemože ni vuči taj plug koliko mu je teško.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
...:axe::axe:
ljudi,nije zemlja ista kod vas i tu u zagorju...moje njive su na laganim uzbrdicama pa oremo prema dole...i 2 njive imamo na ravnom i tamo isto ide al je tamo navožena zemlja...pijesak
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,708
a još gdje ima kamenja pa imate veselja....gdje ti je stalno noga na kvačilu i ruka na ručki od hidraulike...:mrgreen:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,344
Da mi to malo osvježimo ;)

DSC_0511Kopiraj.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh