• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Obožavam ovakve brijegove,nikad nije dosadno :D
Kakvo je stanje sa vodom na ovakvim brijegovima kada je poorano okretačem? praviš kasnije kanale ili?
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Nema potrebe za kanalima, jer je sve uglavnom pod nagibom pa se voda ne zadržava. Na ravnim djelovima ovisno o terenu orem na kanale, ali to je rijetkost, jer je takvih njiva jako malo.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Obožavam ovakve brijegove,nikad nije dosadno :D
Kad sam se ja vozio prvi put po takvim brijegovima, bilo mi je loše, samo očekujem kad ću se prevrnuti :rolleyess:
Ali mi je jedan stari, iskusni gospon dao savjet: Malo si popiješ, pa ti se počne sve vrtiti ispred očiju, onda ti se vrtnja i brijegovi izjednače i sve ti je ravno. Ehhh ti odgovora :roll:
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Lako je orat na "nogometnom igralištu", ali kad neznaš od kud bi prije krenuo :madmana: :confused:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sve je dobro dok je plug u zemlji :)...a ima i večih i opasnijih brijegova...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nekad treba bit sretan što imaš i takvo polje za oranje,jer danas je teško doč do polja barem kod nas.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
A što je on tu izumio sam,a da to več nije negdje viđeno .Sam plug je kopija više zapadnih plugova.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
E,ovo je jedan dobar primjer koji u Hrvatskoj dolazi do ismijavanja.Kod nas sve kaj je uvozno je bolje od domaćeg i dolazi do podsmijeha na svaki pokušaj stvaranja domaćeg proizvoda.
Zvona,mene su se najviše dojmila ona "sečiva" na lemešu.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Nije bitno ako je to več izmišljeno ali on je to prvi sve stavio na jedan plug i to po meni jako zanimljiv nebi se bunio da imam jedan takav ...
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Hehe, dobro me nasmijal kad je rekel /smatram čak da su moji plugovi i bolji od vogel i nota/
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Hehe, dobro me nasmijal kad je rekel /smatram čak da su moji plugovi i bolji od vogel i nota/

Zasto nasmijal, nebih se uopste cudio da je bolji od vogela
E sad koliko je vogel dobar i koliko ima boljih od njega, to je vec druga stvar

Meni se na ovom plugu svidaju ovi nozevi sto odsijecaju brazdu, a kao totalan promasaj mi se cine daske, koje su kratke, a zbog toga i prezakosene.
Takodje ona plasticna pera, dovoljno je samo reci plastika na plugu
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Vogel je bio marka dok se radio u Austriji, sad se radi svud i nije vise materijal niti blizu sto nekad bio.
Ovaj lik na videu se ocito kuzi u plugove i ima neku vrstu smisla za poboljsanja samo sve to je "vec vidjeno" i odradjeno. Svaka mu cast upustit se u proizvodnju samo ja tu nevidim nikakve novitete.
Sirina brazde se moze stelati i na plugovima strim 30-40 godina a noz za odsijecanje brazde sam imao na plugu prije nekih 12-15 godina. Jako je dobra stvar za recimo prvu i drugu brazdu dok je za trecu najbolje klasicno crtalo i brazda ostaje cista ko suza. Stari je sve u pravu sto je reko samo to je sve vec davno izmisljeno.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Vogel je bio marka dok se radio u Austriji, sad se radi svud i nije vise materijal niti blizu sto nekad bio.
Ovaj lik na videu se ocito kuzi u plugove i ima neku vrstu smisla za poboljsanja samo sve to je "vec vidjeno" i odradjeno. Svaka mu cast upustit se u proizvodnju samo ja tu nevidim nikakve novitete.
Sirina brazde se moze stelati i na plugovima strim 30-40 godina a noz za odsijecanje brazde sam imao na plugu prije nekih 12-15 godina. Jako je dobra stvar za recimo prvu i drugu brazdu dok je za trecu najbolje klasicno crtalo i brazda ostaje cista ko suza. Stari je sve u pravu sto je reko samo to je sve vec davno izmisljeno.

evo najbolje opisano

Joža85
Tebi ovdje nije dosadno u oranju sigurno,ja bi se ovdje i uz klimu znojio
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
sve u svemu nitko nije primjetio da tip govori da mu je banka dala kredit sa kamatom od 30%!!!!!!!
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Što mislite, koji plug je bolji za Štore 404, 2x10" ili 1x16? Imam OLT PTO 2.25, i imam nekak osjećaj da bi 1x16 mogao biti lakši za vući i da bi bolje prevrtao brazdu. Koliko bi mogao tražiti za svoj plug ako bi išao mijenjati, u dobrom je stanju?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Što mislite, koji plug je bolji za Štore 404, 2x10" ili 1x16? Imam OLT PTO 2.25, i imam nekak osjećaj da bi 1x16 mogao biti lakši za vući i da bi bolje prevrtao brazdu. Koliko bi mogao tražiti za svoj plug ako bi išao mijenjati, u dobrom je stanju?

za štore je 2x12 jer poljoprivrednici na praksi u SŠ bedekovčina imaju 2x12 na štoretu i dost dobro oru...ak ja s imt 533 vučem 2x12 e onda moš i ti bez problema
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh