• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
dobar plug si kupio :D
za koliko € je pazaren?
dali je to org. tri brazde ili je pravljeni trobražnjak?.

Plug je original tri brazde, razmak medju glavama fascinantnih 108cm.
Platio ga 6000 hrvatskih novcanica. Treba zamjenit prvu dasku i treba mi tocak, znaci ako ko ima tocak za prodati nek se slobodno javi!!
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
još malo testiranje prinove :mrgreen:
dsc01355u.jpg

dsc01356xg.jpg

dsc01357t.jpg

dsc01358eo.jpg

dsc01359ql.jpg

dsc01360bz.jpg
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
haha
momci,hvala na savjetima.
prvi test sa plugom,mu je bio sa dosta jačim Overumom,jer sam se bojao da ce eberhardta polomit,posto sam vec imao parade sa njim,hehe. :oops:
pa danas sam se ipak odvazio polako sa ovim svojim ;)

ali ovo je bila samo proba,za njega mora ic neki jaci plug :!:
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Imam par pitanja za znalce. Strnište koje mi je ostalo od zobi bi plitko izorao. Da li trebam prije oranja bacit uree da ostaci strunu ili u jesen kad radim duboko oranje ? I kad izorem da li trebam odma zatvorit brazdu ?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Za plitko oranje sada ne treba urea i podravnavanje,kada budeš radio zimsku brazdu onda može urea i još da se ima za 7 pod plug,milina:partyman::partyman:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Imam par pitanja za znalce. Strnište koje mi je ostalo od zobi bi plitko izorao. Da li trebam prije oranja bacit uree da ostaci strunu ili u jesen kad radim duboko oranje ? I kad izorem da li trebam odma zatvorit brazdu ?

Ako imaš mogučnost da baciš ureu na strnište,bacaj i nečeš pogrješiti iako oreš plitko-prašenje strništa.Bolje je sada nego u kasnu jesen kod dubokog oranja,ako je razlog bolja i kvalitetnija razgradnja žetvenih ostataka.
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Zaoravanje pileceg djubreta. Jako suvo i tvrdo, ali fino se uradilo. Sad pada kisa citav dan pa ce fino da natopi.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=i6AU0R4phLY&list=UU9-RLG1UzKieCbi3XG4rElQ&index=1&feature=plcp[/YT]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
TOMA....a čemu toliko naora po njivi???

Jel nebi bilo bolje da je samo jedan jarak na njivi??
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
TOMA....a čemu toliko naora po njivi???

Jel nebi bilo bolje da je samo jedan jarak na njivi??

Di je naor tu je bio jarak pa se mora zatrpat, kod nas ako nemaš jarka nećeš ni brat, pogotovo za jesensku sjetvu. Sadašnji su ispali plitki, još dok brana zaruša i to je to :)
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
JD-a sam kupil 2 godine nakon pluga i kaj da odma idem mjenjat
plug?! Pa tolko para baš i nemam.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Di je naor tu je bio jarak pa se mora zatrpat, kod nas ako nemaš jarka nećeš ni brat, pogotovo za jesensku sjetvu. Sadašnji su ispali plitki, još dok brana zaruša i to je to :)

Aaa ok, kaj jel je tak podvodno onda da sva voda stoji u jarcima ili previše oborina, ili pak premalo pa jarci akumuliraju vodu???:D


JD-a sam kupil 2 godine nakon pluga i kaj da odma idem mjenjat
plug?! Pa tolko para baš i nemam.
Zemljak, koliko je ono ks JD ???
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Pa ako ima teze zemlje, cetvrta brazda bi mu stvarala probleme, ovako sa tri je bolje da se traktor nemuci :partyman:

Na koju sirinu je nastiman plug?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
40 cm po brazdi.
Štel bi na 44, ali neda mi šarafiti,
a i tati je ovak bolje kad sipkije radi na manjoj colaži.
Mogu kompenzirat brzinu tak da mi četvrta brazda i netreba.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
40 cm po brazdi.
Štel bi na 44, ali neda mi šarafiti,
a i tati je ovak bolje kad sipkije radi na manjoj colaži.
Mogu kompenzirat brzinu tak da mi četvrta brazda i netreba.

Pravilno razmišljanje..

Da se na 130ks stave 4brazde,to je slično kao i kad oru sa 90-100ks i 3 brazde,povuci-potegni,drž-nedaj,ili u prevodu nikakav posao..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh