• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Svi samo orete,pa kaj ste radili na jesen i zimi?:finga:


@Dado:dobro je oranje,zemlja laka za obradu pa se i ore dobro..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Marko ovo je bilo orano lani u 7mj,bila je zatvorena zimska brazda ali eto narastao je korov pa sam to morao preorati jer ako bi samo prešao sa rotordrljačom nebi ga ona skroz uklonila.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
pa zaoravanje gnoja :)
dsc01199x.jpg

dsc01200zd.jpg

dsc01201p.jpg

dsc01202c.jpg

dsc01203u.jpg
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
došao je on još davnih dana...
to je eberhardt. pa ponaša se odlično.
zašto zaoravanje ocjenjuješ osrednje? ja ne vidim gnoja vani...
jedino brazda nije čista,a to je zato jer nema crtala.
rasklimalo mi se kada sam orao po zimi po smrznutom,pa je ispalo,a nisam ga vratio još nazad.

malo su ti nejasna pitanja,molim te koristiš dijakritičke znakove.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
koristim točke i zareze i valjda možeš skužiti, nemoram valjda pisat 6 rečenica.
nije stvar gnoja, nego je stvar toga što se svaka brazda pozna kako ju je prebacilo.
koliko vidim to je već orano i to bi trebalo bolje zaoravati, jer se ovako pozna svaki red, ne slaže onako lijepo, pa da ne možeš primjetiti gdje se spaja.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Pozna se zato jer nije brzo orano,meni je baš lijepo vidjet kad se svaka brazda vidi fino složena,ali nesmiju se poznat spojevi.
ja recimo rad pluga ocjenjujem po zaoravanju biljne mase,to mi je jedino i najbitnije kod pluga!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mogu samo reći da je ovo odlično dinino oranje...toma, ne baljezgaj! :D
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
kaj fali oranju,pa nije za natjecanje,poslje i tak to zatanjura il kojim več načinom poravna i kaj se bu vidlo.
bitno je da se zaore kaj je gore na zemlji.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mi smo u ponedjeljak imali akciju, ujak je sa 565 izvažal gnoj, a ja sam sa Sameom odmah oral iza njega...i tako jedno 2 rali, a djed je pak na jedno polje malo dalje izvažal gnojnicu sa 539, i to je naravno odmah zaorano...

Slika2033.jpg

Slika2032.jpg

Slika2034.jpg

Na to sve skupa je jučer posijana kukuruza za silažu.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Danas zaoravao gnoj..
U jesen je na toj zemlji sijan ljulj,ali je slabo uspio pa bude sad kukuruz posijan.
19683772.jpg


19683760.jpg
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
ljudi daleko je o tome pričati al da napomenem vidili mo se na sajmu poljoprivredne mehanizacije i uz to svjetsko natjecanje u oranju u blizini biograda trajaće kolko znam od 7-14,9mj ,,,to nije daleko od mene vidio sam da spremaju table za natjecanje i uređuju
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Preporučio bih da ovu nogu ipak ostavite doma.
Mislim neznam kako je sad to usavršeno ili šta več. Ali prije dosta
godina je na takvom sistemu noga pala pa sam ju potrgao i posavijao.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
i meni se to isto desilo sa nogom a snimci su kao da je snimano fiksnim telefonom !!!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nismo još imali problem da je je noga spala dolje,a pa nemaju svi za najnoviji odgrizak jabuke pa sam morao snimat sa peglom jer nismo dobili poticaje koje su pokrali :lol::lol:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh