• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
dragi prijatelji jeste probali poslije ove kiše orati ja napokon pocimam u ponedjeljak prije sunca :D
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
mi smo orali isti dan kad je pala kisa i padala je tijekom oranja i islo je fenomenalno...ali nazalost nemam slike
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
posijano 10 kj , i več sam pooral 5 kj zimske brazde gdje mi je biloo zeleno gnojivo...ide odlično oranje dosta kiše palo kod mene...

DSC00187.jpg

DSC00190.jpg

DSC00192.jpg

DSC00194.jpg

DSC00193.jpg
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
pomoc!!!!!!!

evo dođo sad iz njive probo s tomom vinkovićem ledinu jednu izorati i krenem nekih 10 metara dubine 20 i dalje pocima samo bacati plug vani makar je uteg na njemu jebeno pre suho.....eto razmisljo sam nekog platit da mi izore...kolike se krecu cijene oranaj nekih 40cm po kvadratu ili hektaru ili satu ?? hvala puno :|
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Jako brdovit teren vidim, ali sumnjam da je to na 16"

A zašto sumljaš...?? Bio je na 14" dok sam ga kupio sad je na 16" tj 38 cm zahvat po brazdi !!! Piše ma plugu 32,35 i 38 cm !! pogledaj jarak kud ide kotač pa budeš vidio da je 16" !!! Koja svrha da ti lažem???!!!:?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Uh divota oranje,najviše mi se dopada slike gdje se vidi onako cijena zemlja kako ima "valove":p

Za ovakvo oranje treba "imat muda":lol:

Koliko km/h ide Fendt po tim brijegovima?
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Uh divota oranje,najviše mi se dopada slike gdje se vidi onako cijena zemlja kako ima "valove":p

Za ovakvo oranje treba "imat muda":lol:

Koliko km/h ide Fendt po tim brijegovima?

Nisi prvi koji je to rekao...
Fendt ide sa 4.-L to je oko 7-9 km/h kod 1700-1900 okr. Može i brže ( sa 4.-S) ali onda brazde lete predaleko...!!!
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Zbog one jedne slike jer ti zadnja brazda nejde ni do kotača, al' to vjerojatno zbog terena i nagiba. Meni na 16" još zadnja brazda i lovi malo kotač.
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Zbog one jedne slike jer ti zadnja brazda nejde ni do kotača, al' to vjerojatno zbog terena i nagiba. Meni na 16" još zadnja brazda i lovi malo kotač.

Kužim kaj te zbunilo!! ide i meni do kotača al na ravnici ,ovdje je zakošen i traktor i plug barem 20 cm tako da oru 2 brazde a prva samo pola širine uzima. nekad i manje...! Zavisi i širina traktora-fendt ima 220 cm
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Joža....svaka čast za posao.Kako reče Marko, treba imati "kohones" pa sesti u traktor na ovom terenu.
Da je ta njiva moja, verovatno bi ostala za pašnjak...:rolfer:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
za nas iz ravnice je ovo nepojmljivo, jer kod mene se ore odlično sa fergusonom.......a ovdje ferđo nema što tražiti.....

ćelo, za oko 1000 kvadrata je oranje oko 200kn, tu negdje, sve ovisi kako se pogodiš......ja godišnje napravim uslužno 25-30 vrtova, i cjene su od 100-200kn........i sve na jednu stranu, znači: naprijed, pa rikverc......itd
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
za nas iz ravnice je ovo nepojmljivo, jer kod mene se ore odlično sa fergusonom.......a ovdje ferđo nema što tražiti.....

ćelo, za oko 1000 kvadrata je oranje oko 200kn, tu negdje, sve ovisi kako se pogodiš......ja godišnje napravim uslužno 25-30 vrtova, i cjene su od 100-200kn........i sve na jednu stranu, znači: naprijed, pa rikverc......itd
aha hvala ti puno na informaciji tako sam negdje racuno i ja pa da cujem sto vi kazete :gitarist:
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Joža....svaka čast za posao.Kako reče Marko, treba imati "kohones" pa sesti u traktor na ovom terenu.
Da je ta njiva moja, verovatno bi ostala za pašnjak...:rolfer:

Ko zna??? možda i bude pašnjak za par godina ili bagrem će zarasti kad upropaste do kraja poljoprivredu...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh