• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
očigledno da kod vas još ima novca kod nas ni 400 ne možeš dobiti za ral:madmana:
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
najbolje su bašće od 200- pa do velikih 600 m2 uzmeš za gorivo od 100-150kn
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Jedne godine je moj bratić tak nekaj oral sa 542 i lepoga straha se vžil.Tak da bez prednje vuče nema tu baš kruha.Pozdrav i tebi,Joža!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
u selo do mog došla je prije nekoliko godina jedna obitelj iz okolice Krapine u dosta brdovit kraj,ljudi moji oni su sa Univerzalom dupljakom poorali sve što se dalo a što starosjedioci nisu nikad orali,sad me sve strah šta bude ove jeseni jer su kupili velikog renaulta od 100 i iber konja:prayer:
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
u selo do mog došla je prije nekoliko godina jedna obitelj iz okolice Krapine u dosta brdovit kraj,ljudi moji oni su sa Univerzalom dupljakom poorali sve što se dalo a što starosjedioci nisu nikad orali,sad me sve strah šta bude ove jeseni jer su kupili velikog renaulta od 100 i iber konja:prayer:

ima da svi selite hahahahha :lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
a neče moći moja zemlja je 1/1 bez hipoteke i nebude ju nitko orao osim mene ili sina bar dok mi drugi prst na desnoj ruci radi:mrgreen:
 
H

Hurlimann86

Guest
oranje od subote za pšenicu i tritikal na nekim njivama je kukuruzovina izbalirana, a na nekima nije, al sve u svemu išlo je jako dobro, vlage ima , a i priprema i sjetve su se jako dobro mogle obaviti na takvom tlu.






Evo i video oranja.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Pbd7AxCJr2g[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
nije jer kod nas na katastru ja pitao i jedna ral = jedno katastarsko jutro=5755mkvadratnih ili 1600čhv ili površina od100 metara u dužinu puta57,55 m širine i ti nesretni hvati =1hvat=1,896484m,a čhv=1hvat puta 1hvat da sad ne idemo još u hektare:partyman:
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Trenutno su u službenoj uporabi u katastru i gruntovnici mjerne jedinice za površinu m2, ar 100m2 i hektar 10000 m2, sve ostalo je izvan uporabe. Razlog toga je da su u našim krajevima bile u uporabi tradicijske mjerne jedinice koje su se održale od davnina a ponekad je u pitanju jezična raznolikost i bogatsvo našeg jezika.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
super se ore kod vas a ja vec drugi puta polomio brazdu koliko je suho.
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
danas uzorao oko jedan hektar i ide dobro.Mada jos nije idealno al ne treba cekat
ko zna kakva ce jesen bit.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nije jer kod nas na katastru ja pitao i jedna ral = jedno katastarsko jutro=5755mkvadratnih ili 1600čhv ili površina od100 metara u dužinu puta57,55 m širine i ti nesretni hvati =1hvat=1,896484m,a čhv=1hvat puta 1hvat da sad ne idemo još u hektare:partyman:



1 hektar je 1,75 jutara.......barem kod mene:partyman:


al nebitno.....


i ja danas orao, nisam nažalost slikao, al imam još pa nabacim koju sliku......sa 2x14, brzina oko 8 do 8,5km/h......i dobro se ore.......a ljudi iz susjednog sela pričaju kako nemogu orati......pa sam mislio da danas idem uzalud......
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
dobra vecer radni narode ja danas isto orati nesto malo.. al nije to to kako bi trebalo ici dobro je nekih 25cm al dublje nece plug ili ako ide jako tesko
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
orao samsinoć.taman pooro neku staru livadu od frenda oko 1.5 jutara i rikne mi zadnja vanjska. blizu kanala je čak krenilo i grmlje tzv.smrdljikovina kao mali prst debela dobro ukorijenjena. fino se oralo. ako gledam na nas sitnije sa slabom mehanizacijom onda sam od rijetkih koji sam posijao žito i poorao za kukuruz,jari ječam i zob. ovi tajkuni su druga kategorija i frekvencija. žale semnogi sa imt-ovima da ne mogu još ni orat... jebe ih hidraulika....moj stari rus t40 ima dvoradnu hidrauliku i dobar raspored težine tako da i bez prednje vuće ore i kad je jako suho i za većinu prevlažno
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
proba pluga :)
i ujedino početak oranja za zimu
ispod 30 cm je suho,tako da se ne ore baš savršeno,ali ide dobro...
dsc00875d.jpg

dsc00876aj.jpg

dsc00878j.jpg

dsc00879q.jpg

dsc00880ur.jpg

dsc00884jz.jpg

dsc00887dv.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh