• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Jedno pitanje , kolko dugo orate jednu ral , ja oral neki dan 5 rali 5 sati u komadu parcela

Inaci ral u jednom satu sa dvobraznim plugom kako kod vas ide

Kolki je to plug 25"?:confused::scratch
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Da, i mene to malo čudi.

Ja sam danas 6 kj orao 5 sati sa 3×16" i
to popriličnom brzinom 9-10 km/h.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ako orem ljepo tablu,znači da je neke normalne dužine i širine onda mi treba za 1ha 1sat do 1sat i 10minuta s 3×20cola...
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Jedno pitanje , kolko dugo orate jednu ral , ja oral neki dan 5 rali 5 sati u komadu parcela

Inaci ral u jednom satu sa dvobraznim plugom kako kod vas ide

koji traktor, odnosno plug koristiš?
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
21.10.2012..

ZETOR 7245 & IMT 756 VK ..

[YT]v=oBknKwDGkVY&feature=youtu.be [/YT]
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
95ks dvobrazni plug 14 - 18 cola , plug je star 10 godina , koliko je pooro čudo da je i cijeli , marka koja je neznam

E nemoj me držat za riječ o plugu sutra ti kažem koji je plug kolko vila ide izdvojeno ? Okk

ma sve ok, bitno da je plug oštar, i da ga traktor lako vuče.
 
I

ihorzic

Guest
Skidam kapu novim plugovima koji mogu poštelavati sebe , ali ljudi kad sam radio sa fiatom 90 ks i vučem plug trobrazni Dubičanac 16 cola na teškoj zemlji (rastovača) - koja je to brazda , katastrofa .
brazda se sjaji , ne puca , traktoru bogami teško - skurim nafte ????? puno
ZAKLJUČAK : jbš to oranje kad ga moraš pripremiti za sjetvu samo skaće.

No kad odem na pjeskovitu zemlju uz Savu onda je to kao iz ovih Vaših malo prijašnih slika.
To je lako pripremiti i nema potrošnje goriva puno.

Tako da je to sve relativno.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
I dalje nastavljamo istim tempom:
20185947.jpg
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
Skidam kapu novim plugovima koji mogu poštelavati sebe , ali ljudi kad sam radio sa fiatom 90 ks i vučem plug trobrazni Dubičanac 16 cola na teškoj zemlji (rastovača) - koja je to brazda , katastrofa .
brazda se sjaji , ne puca , traktoru bogami teško - skurim nafte ????? puno
ZAKLJUČAK : jbš to oranje kad ga moraš pripremiti za sjetvu samo skaće.

No kad odem na pjeskovitu zemlju uz Savu onda je to kao iz ovih Vaših malo prijašnih slika.
To je lako pripremiti i nema potrošnje goriva puno.

Tako da je to sve relativno.

a kako bi onda orali gdje ima kamenja....:scratch
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ide prvom direktnom power na a, brzina oko 7,5km/h, motor ne osjeti. Mozda ti se cini sporo al to je ta brzina. Power na b ide oko 9km/h, motor se isto ponasa samo ja nevolim kad mi se brazde sipaju pa izgleda ko potanjuramo, ljepse mi je kad se svaka pozna za sebe.
Mozda se cini sporo, prednje gume su 28 cola (kao zadnje na 560) pa probaj uporedit.
Dok idem prvom na a ista je brzina u oranju kao IMT u petoj pomocnoj. Imt u prvoj brzoj pod gasom ide blizu 11km/h.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh