• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
vidim da je olt...ima neke od slavonca al nije

malo sam ga prilagođavao, stavio pločevinu od špica po dužini , petu, i raširio sam ih za 6cm jer nikako nisam mogao dobiti da mi okreće drugu brazdu kako treba :icon_fU:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
a lemeše nisi produživao? čini mi se da stoji malo ukoso na zadnjoj slici. mora teško prevrtat ako je nagnut na lijevo previše...
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
863
A nisu sad se malo zaebavam ovak malo suma malo polje pa ce skijanje i opet ljeto hehe onda opet papci u zrak i odmor...a dobro na prosvjede mogu ak ima za pit i jest et me =P

A kad ćeš onda naći vremena za liječit te tvoje balave komplekse?
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Malo mog oranja od danas.
 

Prilozi

  • 16122013424.jpg
    16122013424.jpg
    54 KB · Pregleda: 275
  • 16122013426.jpg
    16122013426.jpg
    55.6 KB · Pregleda: 279
  • 16122013429.jpg
    16122013429.jpg
    66.6 KB · Pregleda: 261
  • 16122013430.jpg
    16122013430.jpg
    49.1 KB · Pregleda: 261

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@MF 698 t jel mi se cini ili je na srednjoj brazdi malo lemes spigan ili cak i nesto vise je spigano??
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Vidim dobra dubina,na koliko je cola plug?

16 cola,a dubina je oko 33 cm.Pošto nemam tarupa na kombajnu,pa je teže zaorati tu masu ako idem pliče,inače orem uvijek tako duboko,i plug to zaorava bez problema.
Bučo,danas sam zapeo za neki panj pa sam ga smotao malo,inače tu orem njivu prvi puta,a panj se ne vidi odozgora,išao sam lagano i kada sam osijetio da sam zapeo za nešto,vratio se malo u rikverc i digao plug,i vidim da sam ga malo smotao.
Inače se ore lijepo,ne smijem iči preko 7 km/h,jako se zemlja rasipa,inače mogu do 9 km/h iči u toj boljoj zemlji.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Stvarno plug ljepo zaorava,a još gledam ima neke male predplužjake al ljepo ore..

Srednja brazda i meni upala u oko,al sad mi jasnije malo..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Stvarno plug ljepo zaorava,a još gledam ima neke male predplužjake al ljepo ore..

Srednja brazda i meni upala u oko,al sad mi jasnije malo..

Taj je plug iz Međimurja.

Stvarno plug ljepo zaorava,a još gledam ima neke male predplužjake al ljepo ore..

Srednja brazda i meni upala u oko,al sad mi jasnije malo..

Ništa bez pretplužnjaka,mali jesu ali dobro rade.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
ej1l.jpg


t43b.jpg


susq.jpg


d2he.jpg


zaoravala se gnojnica i kukurozovina.
Još mi je ostlalo nekih 7-8 ha za orati.
Orem kroz vikend jer sam kroz tjedan u KŽ na faksu.
Lijep pozz :)
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Nicee woork... Bas lijepo izgleda, svaka cast... I ja krecem u subotu u oranje svojih povrsina ako bude se dalo... Bude i slikica.. ;)
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
borovicb

stvarno super oranje, imao sam prilike uživo vidjeti tvoj traktorić kak radi i fascinantno mi je koje sve poslove radi taj tvoj austrijanac od 65 konja :)


Karlo.Božić

Vidim da želja za oranjem raste, bumo vidli dojmove nakon cjelodnevnog drncanja u brazdi s fergićem, željno očekujem slike i video :icon_rofl::icon_super:
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Pa naravno da zelja raste, i naravno ako bude se dalo orati slike i videa dolaze i opet te pozivam da mi se pridruzis, evo tu javno.....Al se nije pristojno rugati kolegama koji se koriste z malim fergicima.. :p: :p:
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Pa naravno da zelja raste, i naravno ako bude se dalo orati slike i videa dolaze i opet te pozivam da mi se pridruzis, evo tu javno.....Al se nije pristojno rugati kolegama koji se koriste z malim fergicima.. :p: :p:

vidjet ćemo kak bude vremena, javi svakako gdje budes :icon_wink:

Nitko se nikome ne ruga, nisam nikad probal IMT nit ga imal, al svi vlasnici s foruma ističu njegov "komfor" kao nešto "najbolje" na IMT-u pa sam zato napomenul... još sad dok ti velim da bu temperatura u blagom minusu, a ti bez kabine, kombinacija idealna za :icon_jook: a ne oranje :)
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Kolega, tu čar oranja se treba osjetiti.. Kad te prožmu svi oni osjecaji, jednostavno se ne mozes odvojiti od imt-a i oranja... Jednostavno je neopisivo.. :p:
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
borovicb -katastrofa.Gnojnicu si trebal prek noči spustit negde v potok ,kukuruzovinu zapalit...oranje loše nit dubina nit ravno sve viri ,,zemlja očaj da se bar malo rasipa pa ajde daj si mira od tog posla i od te zemlje ,to sam zapusti...
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
borovicb -katastrofa.Gnojnicu si trebal prek noči spustit negde v potok ,kukuruzovinu zapalit...oranje loše nit dubina nit ravno sve viri ,,zemlja očaj da se bar malo rasipa pa ajde daj si mira od tog posla i od te zemlje ,to sam zapusti...

Kolega mursanic, nadam se da se šališ. Dubina preko 30 cm, Ne viri skoro pa nigdje, viri jedino gdje se mi malo nakupi između pretplužnjaka i daske pa onda okrene veču kol. kukurozovine ali to je jako rjetko. Ta parcela nam je najkvalitetnija i nikad nije bilo malih prinosa. A nije ravno jer je takov oblik parcele.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh