• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Ma dobra je kombinacija, samo sporo je to, jedna brazda, a i traktor je nizak pa moram paziti, pa i dok izvlacim jarak na sredini njive, da ne odrezem preduboko predzadnji prolaz, pa da ne nasjednem na osredek.. A znalo mi se to dogoditi nekoliko puta..
A inace mi trosi oko 10 l po jutru, 1700-1800 okretaja i prva brza.



Aham a potrošnja je oke super , glavno da nema muke i da se kvalitetno izore, bar ja to tak gledam . Ove godine sam se nagledal ljudi kaj si z 539 i plugom 2x12 pokušavali al to je bila mučenje al mučenje , a da ne velim kak je brazda izgledala ja sam rajši brazda manje i bez muke vremenski mi nije bitno al tu sam negdi isto bil sad 15 -10 min nije neki problem , al je i posel bil kak treba .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@Ivan KC, danas pričam s jednim velikim poljoprivrednikom, upznali se i došli smo do heljde, a kako sam je ja jedini sijao u Đakovu, pita me jel moja zemlja ispred lovačkog doma. Reko, je, zašto. Kaže, prije par godina sam tamo uslužno vršio i slučajno zgazim par kukuruza na uvratini od te njive. A vlasnik bio tamo, neki stari dida, pa kad je skočio na mene... Ja reko, dobro si ti i prošo, prije par godina je on još i tuko :D: Valjda zato ja danas nemam nikakvih problema s međašima :D:

@massey 3070, šta je ono, moli te? Ajde daj još koju sliku traktora. Dobro to čudo ore, samo mi nije jasno zašto ne oreš sve na jednu stranu kad već imaš okretač ili prvo jednu, pa drugu stranu kad već naoravaš?
 

massey 3070

Član
Tu od
15 Tra 2011
Poruka
35
Jeste deutz intrac dobro radi samo da mu je malo više konja.A što se tiče pluga koristim ga kako mi gdje odgovara ima svakakvih njiva ako je ravno na jednu stranu bacam brazdu.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Kako se snalaziš za djelove? Primjetio sam da ljudi u Bosnu uvoze dosta egzotičnih traktora, nikad mi to nije bilo jasno...
Htio sam ti reći da možeš bacati na obje strane i s okretačem, prvo sve baciš na jednu, pa onda na drugu, da se ne vozaš preko ovratina bez potrebe :)
 

massey 3070

Član
Tu od
15 Tra 2011
Poruka
35
Dijelovi se nađu za motor ima svega,za mjenjač malo teže ali i to se odradi pravio sam konusno tanjirasti za njega
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Malo zimske brazde sta je slobodno,oranje od jucer!
30cu8pj.jpg
23ic861.jpg
vsox0p.jpg
nwdjyw.jpg
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
oranje dobro izgleda! koja je dubina,i koji plug je u pitanju?
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Dubina je 25 do 30cm gdje je ugazeno plice di je dobro ide ok, lagan je plug a radi se o voogel&noot 950 16cola
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Samo da reknem, da mi se više ne smijete - znam ja koji mi je zetor - otišla ja pogledati danas - piše na njem vako - 73 40. I je ,ko što netko reko - crveni je. Ali to sam znala.
978842418.gif
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
pa videl sam sliku tu na forumu,iza njega je bil podrivac,u plasteniku. Samo nisam bil siguran dal je 6340 ili 7340.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pa di bi šezdeset trica podrivač sa osam radnih tijela . I ovaj jadnik je jedva disao, - radimo dva puta - prvi put na pola, drugi puta kako treba.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Samo da reknem, da mi se više ne smijete - znam ja koji mi je zetor - otišla ja pogledati danas - piše na njem vako - 73 40. I je ,ko što netko reko - crveni je. Ali to sam znala.
978842418.gif
A sjedi bečar, koje je on boje? :icon_wink:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh