• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,270
Ono je orano sa 533 na 20 cm... Sa 540 sam oro kolko je duboko išlo da ga malo isprobam ali ništa iz tog,taj traktor je muka isusova... :mur:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,520
Kaj se tiče toga pomicanja pluga kod ulaska u brazdu,ja ostavim zadnji desni kotač izvan jarka i spustim plug,onda kad krenes orat traktor se poskliže u jarak a plug ide ko po špagi...


12141610_405468346317615_4593672794638729477_n.jpg


@gogo,daj odrasti...

Kad oreš na takvom nagibu, onda tek napraviš posel ak si s kotačima van radzgena. Kad bi brazde okretal prema dolje, onda pomogne.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Pomalo razocaran, jos uvijek se niste pograbili dal spaneri trebaju biti napeti ili ne :)
Evo, kad zakapcim plug, doma ga nastelam skoro dobro i pritegnem spanere, do kraja, ne volim kad mi plug na 40 kmh leti lijevo desno, oni koji imaju 3 ili vise brazdi, znaju kak je to zeznuto.
Kad odrezem jedan prolaz okolo, udem u brazdu, probas nekih 20 m i vidis manje vise sve, ide podesavanje na toplinku i spanerima i to je to, i da, orem sa zategnutim spanerima, u biti su upore pa ih teze potrgat:(rofl):
I da, iz jednog jednostavnog razloga, necu da do sredine parcele imam dva polukruga pa moram ravnat, a to se desi bez spanera kod ulaza u brazdu...
Kad sam bio nedavno kod kolege, vidio da novi new holland ima automatske spanere, dize poluge i ukruti poluge, kad spustis hidraulik, otpusti, e da to imam, i ja bi orao sa skroz slobodnim plugom
:icon_rofl:
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Oranje od danas za pšenicu...

9902fa.jpg
[/IMG]

Vidi se oranje od danas i oranje od prije tjedan dana.

j8dyqs.jpg
[/IMG]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Današnje oranje za ječam. Napokon!!!

















I odmah da velim, iako je još prilično vlažno, dosta nabito, znači nisu najidealniji uvjeti, ali traktor ovaj plug vuče toliko lagano da se čudim cjeli dan, u brijeg izlazim sa 1. transportnom, dok sa imt-om sam moral ići 4. radnom u brijeg.
Definitivno idemo u potragu za 3. brazdom ili na godinu mjenjamo plug ako se ne nađe brazda.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
U globalu zadovoljan, stavit ćemo prije zimskog oranja par novih djelova kojih treba zamjeniti i dobit će deflektore i to je to.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
lijepo izgleda prdplužnjake ima možda kopirni kotač ako budeš koristil 565 .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ma nebude tog pluga nikad vukel 565, em nema hidraulike za okretanje, em mu je klirens 78 cm i nemre ga dosta podić od zemlje.

A kopirni kotač da bi trebal, stvarno bi i za sameta kod plitkog oranja. danas sam ga jedva dobil da mi nejde dublje od 25 cm u zemlju, a prosjek je tu negdi od 20 do 25 cm, kak je gde upal, ali čim pustim ručicu finoga hidraulika za dva broja, več je na 30+ cm dubine, bude dobar za zimsku brazdu :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Možda te zeza to kaj nemaš šlic rupu u koju bi ga trebal kopčati...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
U moje selo stigao trobrazdni Lemken, neki Opal, ne znam broj, MF 4455 ima muku sa nošenjem, ali gazda se ne može načuditi kako ga lagano vuče.

Jedino, nema ni pretplužnjake ni deflektore... Bolje zaorava moj IMT nego Lemken.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,446
Ja sam vidio nekog MF-a sa vogelom 4 brazde ravnjakom pa ga ljulja, a MF je oko 200ks, bilo nas par kad je prolazio i ne možemo se isčuditi da ga toliko može ljuljati.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh