• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,443
bb3f31ac53ae0b9d7bb1946946d584ee.jpg


054e69c6fa313734d30e1a2a609abb08.jpg


Uživo [emoji13]
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Obran danas kukuruz i odma poorano. Sad to treba nekako pripremit za sjetvu tritikala. Molim preporuke iskusnijih šta raditi i s kako najlakše usitniti ovu "slaninu". Orao sam nekih 20ak cm duboko računajući da će se kolko tolko rasipat al niš od toga. Zemlja ubijena od ovih kiša.




 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Tako je...sječam se....
ja sam bil nekih 10-ak godina star kad su kod nas radili jedan veći dio zemlje....kakvi se sve to strojevi bili....i na kaj je danas spalo..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Da,spalo je na ništa. I kod nas su radili velike table zemlje... Imali su hrpu Steyera,i Ruseva...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Obran danas kukuruz i odma poorano. Sad to treba nekako pripremit za sjetvu tritikala. Molim preporuke iskusnijih šta raditi i s kako najlakše usitniti ovu "slaninu". Orao sam nekih 20ak cm duboko računajući da će se kolko tolko rasipat al niš od toga. Zemlja ubijena od ovih kiša.

Svaka čast, to se zove oranje, a ne ovi što stavljaju slike od oranja livadica i siliranog kukuruzišta, to mogu orati i djeca iz vrtića. Vidim da ti je desni lanac našpanan, i nemaš nijednog crtala. Zavisi kakve prikljućke imaš za daljnju obradu, vjerujem da nemaš RD , stoga ti preporučam jedan prohod da poravnaš brazdu s običnim drljačama, a zatim tanjurača i gas dok se neusitni da možeš sijati.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,443
bhorv moj plug ore kukuruzovinu bez problema, imam dva velika crtala koja sam naoštrio i samo gas, nema štopanja. Šteta što sam mob prekjučer zaboravio ponesti pa da vidiš kako djeca u vrtiću oru kukuruzovinu, ali možda bude još prilike ove godine. :(nod):
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
No no--Šima, vjerujem ti ali bih volio to argumetirano vidjeti, izuzev ovih velikih koji imaju predplužnjake, ja cijeli život muku mučim s kukuruzovinom izuzev ove godine kad je izmalčirana. A i ostali oko mene koji imaju 12 colni 2 brazdnjak, uvijek ostaju hrpe kukuruzovine po brazdi koje se naberu pa plug izbaci.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,443
No no--Šima, vjerujem ti ali bih volio to argumetirano vidjeti, izuzev ovih velikih koji imaju predplužnjake, ja cijeli život muku mučim s kukuruzovinom izuzev ove godine kad je izmalčirana. A i ostali oko mene koji imaju 12 colni 2 brazdnjak, uvijek ostaju hrpe kukuruzovine po brazdi koje se naberu pa plug izbaci.
Moj je 13 colni i malo višlji, moj je jedinstven plug [emoji13]
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh