• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Sad za sjetvu večino msve orem na istu colažu 16 " zbog toga da je lakša priprema .

A zimska bude išla na laganim zemljama 18-20 " a na težim isto 16" nema žurbe nikakve
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Hvala. Inače kukuruzovina je odlično izmalčirana beračem tako da praktički nema cijelih stabljika, zato je i išlo tak dobro i nije mi nijednom zaštopalo. Što se tiče lanca - možda se čini na slici da je zategnut ali nije - plug lijepo plovi i držim ga na hidraulici jer tako mi traktor manje proklizava. Točak je na plugu samo zato što s njim ore i moj stric koji tvrdi da Rakovica nemože bez točka na plugu orat. Crtala imam ona nožasta.

Danas jedan put pređeno drljačom, sutra nastavak. Predomišljam se dal da idem drljačom ili sjetvospremačem.

Svaka čast, to se zove oranje, a ne ovi što stavljaju slike od oranja livadica i siliranog kukuruzišta, to mogu orati i djeca iz vrtića. Vidim da ti je desni lanac našpanan, i nemaš nijednog crtala. Zavisi kakve prikljućke imaš za daljnju obradu, vjerujem da nemaš RD , stoga ti preporučam jedan prohod da poravnaš brazdu s običnim drljačama, a zatim tanjurača i gas dok se neusitni da možeš sijati.

Hvala. Inače kukuruzovina je odlično izmalčirana beračem tako da praktički nema cijelih stabljika, zato je i išlo tak dobro i nije mi nijednom zaštopalo. Što se tiče lanca - možda se čini na slici da je zategnut ali nije - plug lijepo plovi i držim ga na hidraulici jer tako mi traktor manje proklizava. Točak je na plugu samo zato što s njim ore i moj stric koji tvrdi da Rakovica nemože bez točka na plugu orat. Crtala imam ona nožasta.

Danas jedan put pređeno drljačom, sutra nastavak. Predomišljam se dal da idem tanjuračom ili sjetvospremačem.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
Evo malo oranja za zito od mene /https://www.youtube.com/watch?v=bK7jWqL8b0E
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovo sam jutros oral, teža zemlja, vlažna i sabita nakon siliranja.
Ali Lemken nezna za sabitu zemlju, on sve to rastepa! :)

 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Decki meni brazde nikad nisu sto posto tak ravne, izgleda mi da vi to tak ravno orjete samo za slikanje :D:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,209
Sad će sa Mf biti ravnije :D. Ja kad sam se učio orati bilo je svakakvo, sad sa 90 KS i 2X12 orem kao po spagi :).
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa i ja se baš sebi čudim,dosad sam uvijek vodil rat s pravcem,i rezanjem međe,ali otkad se prešlo na Kverneland,ide to puno bolje!
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Evo onda i jedno oranje od prije tjedan dana gdje se MF igra sa plugom 3x16 cola :D:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=7rIdi4FHcJM[/YT]
https://www.youtube.com/watch?v=7rIdi4FHcJM

ZgVhtKN.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,046
Izgleda da ja imam najmanjega ovdje hehe i kod mene se danas oralo ja sam svoje danas završio krenuo sam oko 10 završio oko 7 sa pauzom i seljenjem oranja je bilo oko 7h samo jedna slika pred sam kraj oranja al imam video prijatelj naletio pa sam ga iskoristio da snimi, uvjeti i više nego povoljni dubina oko 30 nisam mjerio ali uvijek sam tako oro pa bi moralo i sad bit tako, potrosnja oko 30l vjv i manje al da ne kazem premalo hehe brzina 4. spora/ 1 brza kako di izorano je oko 1,2h +/- neznam točnu kvadraturu, slobodno raspalite sa kritikama na videu je 4 spora

http://www.youtube.com/watch?v=yP3o6W1wSqI
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    28.3 KB · Pregleda: 113

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Ooo pa ima na Krku lijepe i kvalitetne zemlje kolko vidim. Kaj nisi odmah i susjednu parcelu izorao. Kad je kraj moje parcele takva zapuštena, davim susjeda tak dugo dok je neda u najam akon neće obrađivati.
Kaj ćeš tu sijati ?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,046
Ima na krku puno kvalitetne zemlje ali i loših vlasnika hehe a vidit cemo na proljece, ja sadim samo krumpir kukuruz i razno povrće pa selim mjesta kako mi se posloži te godine hehe
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Lepo ide i lepo se ore iza ovih kisurina.
Ha, i onda nes pil? :):

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Bome dobro ide na laganim tlima ali imq dosta parcela di još voda stoji. To bu tebe čekalo :)

Zimska brazda je to.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
I meni čudno da na toj dubini nema kamenja,,,ljepo ide ,al tu se tako ljepo vidi kako fali DEFLEKTOR da je gore odlično bi odrađival ,a i crtalo da staviš -tanjur i bez brige si i u večoj travi ili ostacima biljaka...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh