• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Kaj ste navalili na covjeka, kaj je krivo rekel? Niti se je kaj falil niti nis,napisal je kaj je delal i kak je islo.Taj plug je zeki mačji kasalj i vukel bi tri brazde po toj ravnici bez problema.Kod mene je isto teska zemlja,ali ide se malo sporije i nema problema a kad dodes u laksu zemlju to je preporod.:icon_thumright:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,820
kak to mislis?

Šta si nabrijan ? Samo se šalim !
Zadnjih dana samo objašnjavam da se samo zezam. Daj se malo svi smirite.
Ubuduče ću izgleda morati u zagradi pokraj pokušaja šale stavljati objašnjenje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nema gogo dobar plug za tog traktora, odnosno imao je odličan plug za tog traktora al ga je prodao :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja sam s plugom zadovoljan, na slikama se sve vidi. Samo moram namontirati crtala,a malo smo svinuli nosač kod utovara,pa čekam majstora da popravi. Ponegdje mi se urušava od nepooranog,a to me živcira. Bolji je od imt-a sigurno,a i malo se previše filozofiralo oko toga,ipak je to samo plug. OdluČil sam da,s obzirom da nije neki trošak, malčirala bude se sva kukuruzovina, ali ostavil budem jedan dio da probamo zaorati,onda budem stavil slike i javil dojmove,makar to sad ni nebude mjerodavno,jer je kukuruz pobran odavno,pa nema friške mase za zaoravanje.
A do tad...
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=bZcmShMB2Vo[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Bog heroji imam pitanje u vezi oranja pa bi htel cuti vas profice.Imam neku zemljicu koju mi ore tast al posto je stariji moral se bum sam primiti posla,nemam pojma kak nastelati plug(za mtk snjim mislim to delat)mislim nagib i onaj napri parac ,svoje kolege ne mislim pitat valjda pretpostavljate zakaj.Inace zemlja je lagana rahla negdi 300 kvadrata,malo krumpira,graha,zelje,luk svega pomalo.:(wasntme):
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Plug kada je ubrazdit mora biti okomito i horizontalno pod "vaservagu"to se odnosi ako je plug ispravan!
Plug mora ici u os traktora a to ti ovisi o tome kakva je zemja i prema tome odredjujes zahvat prve brazde.
Kad je zemlje laksa zahvat je veci a kad je zemja teza zahvat je manji mada nije kod svih plugova tako!!!
 
Posljednje uređivanje:

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Kolega, radim u prelogu, mogu ti preporuciti par oraca koji bi ti tih 300 kvadrata za par gemista preorali :drink:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Ma imamja soseda dobricinu on mi je vec dost pomogel s traktorom al nije to to htel bi to sam resit a po novi leti bi moral dobit neke peneze pa si razmisljam med tomekom i LBd -om14ks.Zato trazim vase misljenje inace u uputstvu za moj mtk stoji da onaj napri paracmora biti 3cm vise od pluga no teorja jedno praksa drugo zato pitam vas profice makar nesem tuljko bedast kaj nebi sam skuzil al lepo mi se zvami druzit a i lezi je od drugih ucit.:(handshake):
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
@Hotela..susedu prek drave..ti si u pogrešnoj temi..ovdje su samo "profići" s tri i više brazdi, i s okretačima..za nas "male" je tema MOTOKULTIVATORI...tam buš našel stručnjake.
2.gif
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Gogo, ja mislim da bi to Tino sa svojim IMT-om bolje izoral :D:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Jucer sam orao za ječam gdje je pobrab kukuruz. Jako teško se ore, Zetor 6245 pošteno osjeti 2X12, spera citavo vrijeme stisnuta i gas 2000-2200. I kad pustim plug dublje traktor počne proklizavat i ja ga krenem dizati uvis ono prednji lijevi tocak u zraku. Uspio sam i slomiti dva sarafa na nosaču brazde i iskriviti prvu glavu koliko tesko se ore. Danas plug ide kod tokara da ispravi taj nosač i sutra nastavak oranja.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Buđenje!!! idem po levi plug i akcija orka ;)

f65b02b9f2643118991fb17700541aaf.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Muka isusova al mora se
Ovu manju sam odustal tolko je tvrdo da kad dignem plug dignem i traktor -.-

118cde6ba9a66e6216732d6e2cfa2885.jpg


95208399536bf0c7809c269e10073ad9.jpg


991141f69d2d36e537464f5ac1a68a21.jpg
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Dobro da možeš i orati. I meni kad dignem plug propne traktor od 3600 kg sigurno da je zemlja jako ugažena i sabijena od ovih kiša.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
a na proljeće neće biti ništa lakša poslije snijega i novih kiša...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Gogo, ja mislim da bi to Tino sa svojim IMT-om bolje izoral :D:

pa mozda i bi... koliko vidim na njegovim slikama,zemlja je zayebana, a posel lijepo izgleda... jedino ja ne volim plitko oranje.
mozda je i decko vise od mene izoral,ja sam samostalno maznul tek mozda 20ha...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Ne volim ni ja plitko oranje, orao sam nekih 20-25, a samostalno sam dosad izorao nekih 5,6 ha.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
pa mozda i bi... koliko vidim na njegovim slikama,zemlja je zayebana, a posel lijepo izgleda... jedino ja ne volim plitko oranje.
mozda je i decko vise od mene izoral,ja sam samostalno maznul tek mozda 20ha...

i ja sam ne nekih 20 ha, al nemam iskustva s plugovima okretačima, samo 2x14" i 3x11", a i meni tvoje oranje izgleda sasvim ok tak da nema smisla pametovati previše...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh