• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
a jesi lijepo susedu poslal vodu u kukuruz na prvoj slici :)

imam i ja takve zemlje, tvoja je bar na ravnom, moje takve su na bregu da se za koljena grizeš dok ideš u breg.. :mur:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
njegova cijela zemlja je pod vodom,i ovak i onak. ova je jos ok,tu se brazda rasipa. svake godine sve dublje oremo,a uvijek je isto. ako budu na proljece uvjeti za podrivanje,onda bumo vidjeli...
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Orat mokru zemlju i suhu p.... ne zna se što je gore.
Nedavno prošao sjevernu Italiju, južnu Francusku i dijelom Španjolsku. Tamo njive imaju kanale koje se sabiru u potoke. Kad će u nas. Kod nas je kršovito a poljice potone. Ne čistimo kanale a stari nisu nista znali.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Gogo kaj nisu to uvjeti za bolje ostavit nego plug kacit?
Dal je to opce dobro za zemlju kad se ovak blatna okrene?
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Evo glava os slavonca ,povisena i pojacana nova daska i lemes i plug je VK14",za one koji bi povisivali
20141031_152306.jpg
[/url]
gif image hosting[/IMG].
[url=http://postimage.org/][img=http://s23.postimg.org/3p5byerkb/20141031_152320.jpg][/url]
[url=http://postimage.org/]image ru[/url].
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Gogo kaj nisu to uvjeti za bolje ostavit nego plug kacit?
Dal je to opce dobro za zemlju kad se ovak blatna okrene?

Ta zemlja ti je svake godine takva,uz mala odstupanja,a rođena je za kukuruz,žito,tikve... samo ako voda ne stoji gore. U susnim godinama,tu je uvijek rekordan prinos,samo je teža za obradu,i ruzno izgleda kad se ore. bas kraj te moje zemlje je parcela od 30ha u komadu gdje traktor od 200ks ore s trobrazdnim plugom.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Orat mokru zemlju i suhu p.... ne zna se što je gore.
Nedavno prošao sjevernu Italiju, južnu Francusku i dijelom Španjolsku. Tamo njive imaju kanale koje se sabiru u potoke. Kad će u nas. Kod nas je kršovito a poljice potone. Ne čistimo kanale a stari nisu nista znali.

Kod vas to ni nema smisla, osim u većim poljima, kao u Konavlima. Sve ostalo je uništavanje ionako malih plodnih površina. Kod nas to postoji odavno, samo je bilo dosta problema s čišćenjem, što zbog manjka intresa, što zbog birkoratskih zavrzlama. Prije toga su se kanali davali u najam i kosili za sijeno. Trenutno se radi na otkupu privatnih kanala po cijeni od 18 kn/m2, što je dosta dobra suma, ako se uzme da su poneke njive duge i po 500 m, a kanali po 3-4 m široki. Žao mi je što nisam slikao danas kako se čiste glavni kanali...
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Ta zemlja ti je svake godine takva,uz mala odstupanja,a rođena je za kukuruz,žito,tikve... samo ako voda ne stoji gore. U susnim godinama,tu je uvijek rekordan prinos,samo je teža za obradu,i ruzno izgleda kad se ore. bas kraj te moje zemlje je parcela od 30ha u komadu gdje traktor od 200ks ore s trobrazdnim plugom.

Kaj gogo svaki cigo svog konja fali
zetor vuuče ko od šale dvije brazde a stroj od 200 tri a taj od 200 ima živih 120 hahah:icon_weed:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
covjece,o cemu pricas? Gdje sam ja napisao da je danas islo kod od sale? Prva brzina,prednji pogon,špera,uz jak gas i puno proklizavanja. Nemoj pisati gluposti.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
samo obrati paznju na ono kaj se pise. Prekjucer sam orao srednje tesku zemlju i tamo ide super,ovo je druga prica. Nije zetor svemoguc,al to kaj ga ti ne volis to me ne zanima. Tako si se zaletio i u onom videu sto smo komentirali,a digne mi zivac kad netko tvrdi da lazem.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh