• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Ja imam vodu u sve 4 gume neznam tocno koliko je kolicine u njima ali ima dosta ,gume se drugacije ponasaju vidi se po tragovima trosenja na asvaltu a najveca fora je kada ga parkiram u garazu on se jos pol minute ljulja 2 cm napred 2 cm nazad...meni se za sad pokazalo kao dobra stvar ali nije cista voda nutra to je vlasnik prije mene stavio...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vec sam pisal o tome,voda ili utezi na zadnjem kraju imt traktore pretvara u prave zvjeri gripa,imal sam prilike izvlacit drva sa dvs takva i jedan u oranju,stvarno neopisiva lakoca i preporod u tezim uvjetima.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
al stvarno, najveće kaj tu na slikama vidim je 3 brazde okretač, di su ovi ozbiljni orači s kojom brazdom više?

Kaj ti ibosilj misliš da mi mali orači nismo ozbiljni ma ne mi smo babin opanak
šta kojeg vraga znaju ti koji rade po 200 hektara znaju vuć rotodrljače i sjetvospremače po 5-6 metara
Nije znanje sa velikom mašinom napravit dobar posao
Znanje je sa fergaserom obradit 150 duluma zemlje ili ti 15 hektara a parcela 19
za mene su to profesionalci i pravi ljudi
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Mislim da bi maximum od 15 hektara bio premali , bilo je tako i za one države maximum 10 hektara pa su ljudi govorili ovaj ima dva maxima zemlje ovaj ima tri itd.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Kaj ti ibosilj misliš da mi mali orači nismo ozbiljni ma ne mi smo babin opanak
šta kojeg vraga znaju ti koji rade po 200 hektara znaju vuć rotodrljače i sjetvospremače po 5-6 metara
Nije znanje sa velikom mašinom napravit dobar posao
Znanje je sa fergaserom obradit 150 duluma zemlje ili ti 15 hektara a parcela 19
za mene su to profesionalci i pravi ljudi

ne znam kak je količina zemlje koju neko radi relevantna za biti "pravi čovjek", vidim samo da su svi nadrkani kaj je loše vrijeme, voda stoji po zemljama i ne može se orati pa ljudi divljaju, osjećaju se napadnuto a nisu, raspravljaju o glupostima... :D:
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Kako koji kolega, kako koji!!
Večina ih je propola, a jedan dobra večina sjedi po birtijama i pije pivu!
Znam ih svakakvih i takvima nije bitno da piskaraju po forumima nego rade da se isčupaju iz govana koja su si stvorili uzimanjem velikih milijunskih kredita.
Njihovo oranje nije vredno spomena jer izgleda svakako zbrda-zdola, no to svejedno rotodrljača il iveliki sjetvospremač poravna i posije se na to i dobro je, nema se tu kaj posebno raspravljati i komentirati u vezi oranja :)
No zato vjeruj mi nama "manjima" je još nekak i najlakše jer nam banke ne dišu za vratom i ne prijete nam oduzimanjem imovine. Zato imamo još nekakve volje pisati tu po forumu i družiti se.

U potpunosti se slazem kolega s tobom. Ruku na srce, svi mi koji smo tu, ajmo rec svakodnevno, radimo odredjenu kolicinu zemlje iz gusta i zadovoljstva. Jer imamo sastrane osiguranu neku egzistenciju u vec nekom pogledu. Pa nam, vjerujem, velikoj vecini ovdje na forumu, ta poljoprivreda sluzi kao ispusni ventil i za odmor duse sigurno, a tijela zavisi kako kome i na kojem stroju. :icon_super: Da i ti veliki dodju ovdje imaju sta naucit od nas malih. Jer je tu na ovom forumu napisano jedno veliko i neopisivo iskustvo kojega covjek sam od sebe ne moze steci, a moze ga preuzeti i to potpuno besplatno.

Sad moram i latinski učiti. Nitko ništa ne izokreče nego se malo šalimo, barem neki, ali tu se malo preozbiljno shvača. Doviđenja !!!!!!
Ma ne mora se latinski ucit. Ja sam, kolega, tvoj post shvatio vrlo ozbiljno, a ne kao salu. Dapace, smatrao sam da si se nasao uvrijedjen zbog mojeg posta pa je zato nastao tvoj komentar. A meni stvarno nije bila namjera nikoga povrijediti. Ako jesam, ja se ovim putem iskreno ispricavam. I ako sam ja to pogresno shvatio pa je moja reakcija bila neprimjerena ponovo se ispricavam.
I ja sam jedan od onih manjih, jer obradujem z familijom cca 5 ha. I kad je sezona poslova jednostavno ne stignem biti i tu. A onda mogu zamisliti one, kojima je poljoprivreda jedini izvor prihoda, koji rade po 30, 40, 50+ hektara, taj maltene ne stigne ni jesti ko covjek.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Uvijek krenu specijalne rasprave onaj ko zivi od same poljoprivrede je 24 sata doma i sigurno da od tih 24 sata nije stalno u polju preko dana je u polju po noci doma a mi "mali hobby" poljoprivrednici ides na poso kad dodes s posla ides u polje i opet si po noci doma ko i onaj veliki poljoprivrednik vise zemlje obraduje al je i cijeli dan doma ja manje obradujem i vise od pol dana na poslu ostali dio dana u polju ko hoce uvijek nade pol sata za nesto forum ili nesto drugo!!
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ima nas tu puno kojima je poljoprivreda jedina djelatnost, i kad platimo sve doprinose i obveze, nije sjajno. Nikog se ne smije podcjenjivati, al moramo priznati da ti veliki poljoprivrednici proizvode puno hrane, i time hrane mnogo ljudi,imaju suvremenu mehanizaciju, jako je važno dal će pokriti troškove poslovanja i nema im smisla da čitaju ovdje na forumu kak se podešava IMT plug za traktor 533..
 

lucky

Član
Tu od
4 Ruj 2013
Poruka
124
Pogledam taj forum da vidim ko šta radi a ono samo ral dvije i nemogu opisati te ljude koji melju o jednoj ili dvije brazde!!!!!!radite 200ha odplatite kredite i onda imajte muda nešto napisati!!!!:fiery::fiery::fiery::fiery:
 

lucky

Član
Tu od
4 Ruj 2013
Poruka
124
Ne babin opanak nego ljudi koji to rade iz hobija!Ja platio svu robu čeka doma ne mogu na polje a vratit ne mogu pa da te pitam kak bi ti bilo zadnje pare dati a vreme te j.....e ko i vas male normalno!!!!!!:icon_anal::icon_anal::icon_anal:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,820
karlo.bozic stvarno nemam namjeru nikog ovdje provocirati niti one najmanje niti velike. Moje šale se očiti krivo shvačaju i to na više mjesta pa evo obečajem da više nebum !!
lucky vjerujemo da si ljut ali nisi jedini koji daje zadnju kunu za zemlju a na kraju ima malo od toga pa se nemoraš na nikog ovdje ljutiti. Nitko ovdje nije kriv nikom.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
šteta da nemam neku frišku sliku oranja ili video da malo presjećem egzitencijane rasprave i j***nje materi vremenu, al na žalost nemam jer me zeza vrijeme.. :(bear):
planirali smo žita staviti dosta pošto je kukuruz dobro rodil, al izgleda da se bu u prvom mjesecu oralo za kukuruz u aprilu i maju, sreća pa ječam nije friško sjeme nego prva reprodukcija pa budu svinje uživale...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
imam ja jednog prijatelja. ima čovjek 300 ha državne zemlje, nikad u traktor nije sjeo, niti je mislio o tome prije rata. u jednom razgovoru smo se dotakli neke zemlje što radi, pa je rekao da nije to malo, koliko on poticaja dobije s toga... a još, kaže, dobijem i ako nešto ovršim.
a znam još jednog čovjeka. nema ništa državne zemlje, za pola zemlje ne dobiva ni poticaj jer nisu riješeni imovinsko-pravni odnosi. inače, nekada su bili jaka obitelj, čovjek je odrastao na traktoru i kombajnu, isključivo živi od toga. i onda onaj prvi, kad je dobio tu zemljurinu, nagovori ovoga da uveze kombajn, jer će njemu trebati 100 ha soje vršit. kad dođe na njivu, a tamo još njih 13, svima ista priča prodana. nit se zna ko je koliko ovršio, niti ko je koliko kome dužan. dobije nešto malo u nekim zaštitnim sredstvima i gnojivu i možeš se slikat. i takvi su jebivjetri dobili zemlju, što kaže šanana, sjede po kafićima, brste politiku i smiju se budalama. ne proizvedu oni ni 50% od onoga što bi netko tko se trudi mogao proizvesti. i što bi takvi mogli uopće reći na forumu?
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Nekad kod nas lokalna PZ obrađivala 300ha zemlje,bilo zaposleno 22 ljudi koji su redovno primali plaću,od toga tri visokoškolovane osobe,tajnica,skladištar,čistačica,traktoristi....svima bilo dobro,nekima više nekima manje al svi su imali riješenu egzistenciju...da nepričam kolko je ljudi bilo vezano kao koperanti,...otkup mlijeka,stoke žitarica,voća,povrća,jaja....
Danas tih istih 300 ha zemlje obrađuje jedan s eventualno jednim prijavljenim(povremeno prijavljenim) i jednim pomoćnikom(neprijavljen) i on umijesto da je milijunaš on izvlači jedva kraj s krajem ,i živi gore od one čistačice iz prethodne priče...a da mu ponudi neko još tolko vijerovatno bi prihvatio....
Pa nek meni sad neko normalan kaže jel to normalno???
A općenito nam je sve tako ,daj jednom sve a ostali nek izvirivaju mrvice....al vidi se dokle nas je ta politika dovela,politika velikih kulaka,grofova....200 botgatih kao što nekad reče svevišnji
Ja kao manji proizvođač koji nisam nikom dužan i redovno izvršavam svoje obaveze ću nekako opstat,al kao takav nisam državi zanimljiv a ovi veliki nek se misle a skupa s njima i država koja ih je odvela tamo di ih velika većina je.
Prema tome ja zadovoljan sa svojim imt-om,svojim 755 dvobraznim,sad za zimsku stiže i 610-ka jednobrazni ,samo da se još vrijeme sredi...
A kad nebudem mogao normalno funkcionirat,put pod noge,pinklec na rame i tutanj....Kanada,Irska,Austrija,Njemačka.....
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Prvi Antonio je vjerojatno vezan uz nekaj kaj si prije rekel, a citat iz reklame za ledeni caj :) a ovo drugo je valjda vezano za antonio carraro od krumpironje
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh