• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ovo ovako rečeno ispada da su svi ostali neozbilnji koji imaju brazdu dvije..
Ili griješim?!
Ali ošli smo naveliko od oranja..

Ne Antonio, baš suprotno, a karlo je vjerojatno napisal bit, ti ljudi imaju po 200 ha i ne stignu se zezati s objašnjavanjem oranja nama malim igračima...
uglavnom, bilo bi lijepo vidjeti i takve slike, ili video, a ne gledati švabe kako oru sa svojim 5, 6,7 - braznjacima...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
ibosilj, pardon, čeprkaju po pijesku s 5, 6,7-brazdnjacima.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,820
Znači na forumu su samo neradnici ? :(hi):
A šta bi i švabo slikal kad se nemre sa asfalta na zemlju da ne propadne. Kod mene i danas pada baš onak ljepo lagano da namoči. Plug uopče negledam kad još nisam ni pobral ništa.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Ne Antonio, baš suprotno, a karlo je vjerojatno napisal bit, ti ljudi imaju po 200 ha i ne stignu se zezati s objašnjavanjem oranja nama malim igračima...
uglavnom, bilo bi lijepo vidjeti i takve slike, ili video, a ne gledati švabe kako oru sa svojim 5, 6,7 - braznjacima...

Da, ali ne znači da neko ko ima 50 ha nema drugog nekog posla i opet ne stigne..
To je tak, ja imam malo, a nemam vremena za ništ, eventualno neku sliku tu i tam postavim.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Da, ali ne znači da neko ko ima 50 ha nema drugog nekog posla i opet ne stigne..
To je tak, ja imam malo, a nemam vremena za ništ, eventualno neku sliku tu i tam postavim.

Ma sve 5 kolega, ja imam malo pa mi na knap odvojiti pol vure dnevno, to ovak usput prek moba dok ulovim 5 minut.

New holland, super izgleda s ove 4 brazde, a nemas ti vogela 3 brazde? Ima kakvi video s ove 4 brazde?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,513
Plug je posuđen. Video nemam posto mi je mob bio pokidan pa sam imao neku drpu. Vogel je kuci a ovako nesto je zelja...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šanana pare nisu problem, para se nema. Po tvome pisanju dosad sam skužil da imate srednje teške zemlje pa zato pitam. Gle ja da sam na tvome mjestu bi si za prvu silu kupil za nekih 700-800€ dve glave okretača 14cola, ima ih po sloveniji malo more. Pajdo si je na prolječe dovlekel za 250€ mehaničkog okretača za svoj imt560 i rekel je da se preporodil, veli da je nasprem ravnjaka milina za orati. Plug je neki stari švaba ali je visoki, uščuvani ima predplužnjake i baš solidno okreče brazdu.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2

Ma imamo svakakve zemlje, no večinom je to dosta lagana zemlja, no ima i nešto srednje teške gde ide dobrih 40 ks po brazdi, odnosno traktor 90 ks ima kaj raditi s dve brazde.
Ali obavezno ako bi se uzimalo bil bi to 3 brazde okretač, čak i 2+1 bilo bi još bolje.

Ti malo ozbiljniji poljoprivrednici imaju posla svaki dan malo vise i ne stignu se zafrkavati tu..
Kako koji kolega, kako koji!!
Večina ih je propola, a jedan dobra večina sjedi po birtijama i pije pivu!
Znam ih svakakvih i takvima nije bitno da piskaraju po forumima nego rade da se isčupaju iz govana koja su si stvorili uzimanjem velikih milijunskih kredita.
Njihovo oranje nije vredno spomena jer izgleda svakako zbrda-zdola, no to svejedno rotodrljača il iveliki sjetvospremač poravna i posije se na to i dobro je, nema se tu kaj posebno raspravljati i komentirati u vezi oranja :)
No zato vjeruj mi nama "manjima" je još nekak i najlakše jer nam banke ne dišu za vratom i ne prijete nam oduzimanjem imovine. Zato imamo još nekakve volje pisati tu po forumu i družiti se.
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,820
Sad moram i latinski učiti. Nitko ništa ne izokreče nego se malo šalimo, barem neki, ali tu se malo preozbiljno shvača. Doviđenja !!!!!!
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kolega, a kak bude za koju godinu kad prođe zabrana prodaje zemlje strancima, pa nam ti stranci pokupuju zemlju od tih koji su sad pred bankrotom, ili kupe od države.. Mi i i onako nećemo imati novce za to.. E ako ništa bude tu na forumu više slika traktora s 5 ili više braznim plugovima..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A tko nam i sad garantira da neki stranac preko našeg igrača ne kupuje i sad zemlju??
Baš nitko! :)
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
To je istina, čujem da neki vlasnici otkupnih zadruga, i prodavaona repromaterijala za poljoprivredu kupuju zemlju na veliko.. e sad za koga.. tko zna, al su i cijenu dobro podigli..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,513
Ovih dana jedan svabo kod mene kupuje 1000 ha, koliko znam potpuno legalno...ne brinite nitko nece doci pa kupovati 30 hektara u 30 komada. Nikakve pomame nece biti. U madjarskoj je 30% posto jeftinija nego kod nas, a zakup i vise od 50...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ja znam za 3 slučaja gdje su stranci kupili par 10-ak hektara, ali to je kap u moru. bit će dobro ako ne prođemo kao rumunji. treba referendumom izglasati zemljišni maksimum i makisimum zemlje u najmu. u jednoj poljskoj regiji je maksimum 15 ha svoje i isto toliko u najmu. naravno, može se i tu skupiti količina preko fiktivnih gospodarstava, ali kvalitetnom kontrolom i obavezom da samo jedno gospodarstvo može na jednoj adresi biti registrirano, to se lako sredi, samo treba volje. a koliko je "obične ljude" briga za poljoprivredu, vidimo i čujemo za vrijeme prosvjeda, pa je pitanje i uspjeha takve inicijative.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
taman dok stranci i pokupuju nešto ,evo opet rata, mislim nisam ja pobornik revolucije ali nikad se ne zna,ali da ne idemo u off,ja drugi tjedan budem uzorao 1 ral za pšenicu sa 60 ks i jednom brazdom,nekima bude smiješno ali radi se o ručno obranom B-23,stabljike su preko 3 metra,nema malčiranja
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zakaj bi bilo smješno, ja budem večinu izoral sa 60 ks i jednobrascem sad za sjetvu jer nebudem mogel vuči niskog dvobrasca.
A i još jedan razlog, akd oremo s dva traktora da se brazde poklapaju, 2x14" i 1x16"
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma imam ja 2x14 ali me hebe brzina na Sonaliki,niz brijeg bi išao 4 radnom ali uz brdo mora 3 a to je malo sporo pa plug ne radi kako treba,a on voli gas
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
imt 533 80god špera ko na 539 kad jednom uhvati drzi dok ne staneš isto je na mf 133 i na utb 643 isprobano

imt 540 ima isti mjenjač i diferencijal ko 533 ili 539 jedino je prednji most isti ko i na 542 ili 549 ili mf 133 ili 135

e sada ako imate bilo koji imt (tri cilindra) stavite vodu u zadnje kotače (nivo vode do ventila kad je ventil na navišoj točki) poslije dopumpati zraka na normalan pritisak 1 atm. može manje može i malo više i još ako su nove gume...
pa da vidite što radi mali fergi
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh