• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
farming simulator ,toga se drži.... prevelik si ti za svoje godine i pamet,,pravo oranje pusti majstorima,,jer to nije igranje igrica na kompjuteru,,nemaš ti još pojma šta je ni zemlja,ni traktor a kamo li plug
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da ja imam toliko malo zemlje i još k tome tak zeznute i da moram orati s tak malim traktorima nebi ni razmišljao o dvobraznim plugovima.
Samo i jedino 1x14" ili 1x16" za 533 i 540 1. direkt i da vidiš oranje, onda imaš i dubinu i brzinu, a traktor se ne muči i to bi tak zapravo trebalo biti, 35-40 ks po brazdi!
A ne ovak muka u 3. sporoj, to nije posel.!!!

No nažalost, s takvim načinom rada dosta malih poljoprivrednika nikad neče biti konkurentno jer i mi sa preko 50 jutara se mučimo!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Da Šanana i vam bi se več šikal nekšni okretač za same a ne kaj se sramotite sa nekim tamo Imt fopom. Baci to v staro željezo kaj si ga ja poberem a vi gas v švabiju po pluga :)

Mala šala, ali slažem se s tobom da nas mali miljun krpa kak umije i može.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Je istina da bi, ali nek nabavimo i ravnjaka 3x14" to bude več pravi posel za Same, onda 565 preuzima Fopa 2x14" i onda smo jaki i brzi s 5 brazdi :)
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nije problem narediti plug da lijepo ore kad je zemlja na cjeloj njivi jednaka kod nas je to rijetko na jednoj njivi ima od pjeskulje,ilovace pa do glinice i tu je tesko narediti plug da jednako radi!!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma mogel bi ga vleči, kak ne.
Našel sam RABE 3x14" okretača primjerenog za tu veličinu traktora i to jako dobrog okretača s manjim kvarom kojeg bi tokar odradil bez frke, al badava sve to skupa kad nemremo te novce izdvojiti sad.
Tu je jedina razlika između ravnjaka i okretača. Ravnjaka kupim več od 5000 kn, a recimo taj okretač bi kupil za 1600€, no bude i to jednog dana možda več iduće godine!
A za pošten okretač s kojim bi mogel odmah u brazdu treba imati 2200-2400€
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
253
Ljudi neka mi niko ne zamjeri,citam ovu temu i nemogu da odolim da ne kazem koju... Dobrih 20 godina sam u brazdi u 7 razredu osnovne skole sam prvi put samostalno odradio zimsku brazdu (7 ha)danas obradjujem preko 40 ha i jos uvijek ne tvrdim za sebe da sam vrhunski orac ima tu jos dosta usavrsavanja i vjestine i mehanizacije stoga ja nebih puno kritikovao ljude koji ovdje objave sliku ili video bilo kakvog rada ili masine bilo to najljepse oranje sa novim fendom i lemkenom ili stara imt pluzina i traktor.Svi mi radimo najbolje sto mozemo i umijemo samo neki to rade veoma uspjesno a neki sepamo.Cim malo bolje ovladam vjestinama na racunaru bice slika,videa i s moje strane jer i sam obozavam kad neko objavi slike svoje rabote.
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sa svojim 542 i 2x12 orem uvijek 1 brzom ako je malo zeznuto odmah napocetku ulaska ubrazdu stisnem speru i ide normalno sve a zemlje su mi teske za obradu ilovaca i brdovit kraj i sve jos vise na neku stranu 1brza to mi najbolje odgovara!!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Šanana pare nisu problem, para se nema. Po tvome pisanju dosad sam skužil da imate srednje teške zemlje pa zato pitam. Gle ja da sam na tvome mjestu bi si za prvu silu kupil za nekih 700-800€ dve glave okretača 14cola, ima ih po sloveniji malo more. Pajdo si je na prolječe dovlekel za 250€ mehaničkog okretača za svoj imt560 i rekel je da se preporodil, veli da je nasprem ravnjaka milina za orati. Plug je neki stari švaba ali je visoki, uščuvani ima predplužnjake i baš solidno okreče brazdu.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
@Oliver,Kakve pak ti probleme imaš? kaj god vi rekli ja znam kaj delam jako dobro,ne mješajte mi se u posel bezveze
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Tino imaš :thumbup: od mene jer te kolega malo pregrubo napal. Nije Oliver ništa loše mislil predpostavljam!? Vidim ja da imaš volju a to je najbitnije u svemu, ali nekad treba i dobronamjerne kritike prihvatiti i uvažiti a ne odma na nož.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Izgleda da ih sišemo i dalje. Zna se da je @Tino uvijek u pravu i onda kad je dokazano u krivu.

Hehe neki postovi su vredni spomena cisto da nebi bilo nismo rekli hehe
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,688
farming simulator ,toga se drži.... prevelik si ti za svoje godine i pamet,,pravo oranje pusti majstorima,,jer to nije igranje igrica na kompjuteru,,nemaš ti još pojma šta je ni zemlja,ni traktor a kamo li plug

Ajde nam samo reci gdje si se ti naučio orati,na igricama ili na pravom traktoru,sjedeći ocu ili djedu u krilu i frkat volan i bit veseo ko tranzistor?
Vidiš da dečko ima volje za raditi,a takvih je malo danas,bolje nego da se po birtijama povlači.Jest da je malo tvrdoglav al bude nešto od njega kad hormoni popuste,pa svi smo mi bili pubertetlije.
Za koju godinu-dvije Tino će bit glavni orač u zagorskim bregima.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Ne vjerujem oko čega vi imate brige. Pusite dečka nek stavlja slike jer ima puno ljudi koji imaju takve strojeve. Najbolje da budu na forumu dva dežurna koji budu sve ismijavali i napadali. Kaj je najvažnije dovode ga u red oni koji ni nemaju traktor ni upola velik ko on. Da se slažem sa dečkom ili ne slažem manje bitno, al ko što reko neko prije ljepo je vidjet slike. Još lješe je vidjet slike od pravog oranja i traktora, ali ih nema.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
al stvarno, najveće kaj tu na slikama vidim je 3 brazde okretač, di su ovi ozbiljni orači s kojom brazdom više?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
al stvarno, najveće kaj tu na slikama vidim je 3 brazde okretač, di su ovi ozbiljni orači s kojom brazdom više?

Ovo ovako rečeno ispada da su svi ostali neozbilnji koji imaju brazdu dvije..
Ili griješim?!
Ali ošli smo naveliko od oranja..
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
al stvarno, najveće kaj tu na slikama vidim je 3 brazde okretač, di su ovi ozbiljni orači s kojom brazdom više?

Ti malo ozbiljniji poljoprivrednici imaju posla svaki dan malo vise i ne stignu se zafrkavati tu..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh