• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bolje da nije izorano prije kiše.
Prije će se dat orati i sijati nakon kiše nego kaj se bude pokislo oranje osušilo.
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
284
lagana je ovo zemlja, brzo se suši.. samo kaj sad doslovno pliva..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Za one kojima se ne da otvarati link, 4. mjesto na svjetskom natjecanju orača u Francuskoj, prije malo više od mjeseca dana osvojila je Slovenija, plug Kverneland, traktor Torpedo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Nije to zasluga Torpeda, već pluga i vozača.
Vidjeh slovenskog Torpeda i na Svjetskom prvenstvu u Vrani 2012. Tad je bil debitant.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Svi znamo pričati ali malo nas zna slušati i čitati. To je veliki problem u komunikaciji krenuvši od bontona pa do kvalitete društvenih odnosa. Skačeš na loptu bez razmišljanja, paušalno i daješ opet povod za raspravu "koji traktor je bolji".

Očito ne razumiješ no nije bitno i ne znam na koji dio mojeg teksta se pozivaš, tj. na što se obraćaš? Gdje stoji da je to zasluga Torpeda? Niti navedenim redoslijedom a niti direktnim tekstom to nisam napisao.

Moje namjere bile su drugačije prirode.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Joj ljudi oko cega se stvaraju dileme?!!!!Ja imam staroga rusa i da taj traktor u kombinacij sa plugom i majstorom oracem pobjedi na nekakvom natjecanju bilo bi mi drago jer ga imam i ja i zbog toga mislim da je podebljano torpedo!!!
 

Jackson1

Novi član
Tu od
6 Kol 2014
Poruka
14
Jučer orano za pšenicu. Parcela 2000m2. Inače traktor je puno proklizavao jer je bilo malo mokro,ali se završilo :D

Danas je bila sjetva pšenice sijačicom iz 1936 godine.
Screenshot_2014-10-28-18-39-05.jpg

Screenshot_2014-10-28-18-39-16.jpg

2014-10-27 15.54.16.jpg

2014-10-27 15.53.29.jpg

Malo za promjenu da se ne sije ručno :p, uz to ide i manje sjemena na jedinicu površine.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Vjerojatno kao i ja, nitko ne bi očekivao, dok čeka učitavanje pdf-a s listom sudionika natjecanja svjetskog natjecanja u oranju među prvih 5 pozicija taj naš proizvod. Očekujem Fendt, Deutz, Massey, Class... a prvo što ugledam, Torpedo.

Dakle, samo iznenađenje po tom pitanju.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@Jackson1, aj nabaci koju sliku sijačice u temu oldtimeri...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
plug odlicno ore,tu je bilo nabrzinu pomalcirano,ide bez frke,a kraj jedne međe smo izorali s imt 755 VK,jer s velikim traktorom ne ide,taj ore očajno. Ma vukao sam ga prvom,drugom i trecom,u ovoj laksoj zemlji mu fali treca brazda,ali u trecoj je prebrz...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,222
Eh da je meni uzeti takvog pluga..
Meni je najbolje s njim orati drugom na 1500-1600 okretaja motora :)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
plug odlicno ore,tu je bilo nabrzinu pomalcirano,ide bez frke,a kraj jedne međe smo izorali s imt 755 VK,jer s velikim traktorom ne ide,taj ore očajno. Ma vukao sam ga prvom,drugom i trecom,u ovoj laksoj zemlji mu fali treca brazda,ali u trecoj je prebrz...

Zakaj nejde 4 s lemkenom uz međe?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Eh da je meni uzeti takvog pluga..
Meni je najbolje s njim orati drugom na 1500-1600 okretaja motora :)

da,onak da lijepo ore,bez ikakvog naprezanja... vise mi to znaci,nego da vucem tri brazde. mislio sam i da ce mi falit kotac,da bude stalno trebalo podesavati dubinu,al ja njega samo spustim do kraja,i ne trebam vise nista dirati,dubina se stalno krece oko 35cm...

Zakaj nejde 4 s lemkenom uz međe?

među ne mogu odrezati,jer je susjedov kukuruz jos neobran,i povalio bih mu cijeli red. odrezali smo ju s malim plugom,ali i malim traktorom,to nisam napisao...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh