• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Tak sam imal i ja po putevima od duhana.
A ovo više nisam štel ostavljati jer sam gotov, neću sad tu ral ostavljat do neznam kad i jedan dio je išao,
a drugi dio nije išao, tu je takva crna zemlja, mi to zovemo berek.
Čim malo voda, nesmiješ naterat tu jer samo propadneš, nema druge.
Inače ona slika sa traktorom di je, nisam izašao sam, kolega me je čupao.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Imamo i mi berek, hehe, uf, 3 brazde i 130 ks u samo malo lošijim uvjetima od idealnih jedva ide.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo i današnjeg katastroflanog oranja!

Danas sam izorao zemlje u depresijama, voda, blato, ma katastrofa, ak nebude dobrog minusa neznam kaj bude s tim u prolječe.









Tu evo ovaj traktor s ovim plugom 2x14" na ovom mjestu doslovno stane pod uključenom šperom, dubina oko 30 cm, svi kotači vrte, a on nikud, diži plug, malo rikverc pa ajmo plitki zalet i tako malo, pa malo.

I sad vi meni recite kak orati s tih 90-ak ks i 3x14" plugom u ovakvim uvjetima?? I kad je idealno ta je zemlja masna i ne rasipa se, a kad je suča toliko je tvrda da taj traktor opet nebi mogao vuči 3 brazde.





I samo da napomenem, mislim da se vidi razlika oranja s predplužnjacima :) Brazda se ne naslanja, nego se rasipa, ja zadovoljan, nije idealno, ali kak taj plug loše ore u ovakvim uvjetima ovo je mila majka!
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
150
Imam pitanje u vezi oranja.
Da li je stvarno potrebno da se zemlja izore sad, u
ovo vrijeme, bez obzira da li je sposobno za oranje ili je bolje
to ostaviti za kasnije,pa mozda cak i za proljece?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Ove godine smo prvi put, zbog ostataka. Poskidali smo nozeve s adaptera pa da ne ostaje cupavo iza pluga.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Imam pitanje u vezi oranja.
Da li je stvarno potrebno da se zemlja izore sad, u
ovo vrijeme, bez obzira da li je sposobno za oranje ili je bolje
to ostaviti za kasnije,pa mozda cak i za proljece?

Pa gledaj najlosija zimska brazda je bolja od najbolje proljetne brazde!!!!
Koliko god da je sada teska obrada neznaci da ce bit bolje u proljece a moze biti i gore!!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
oho tu je baš grdo ak traktor od 90 ks ima z 2x14 plugima posla onda sve jasno

Tu baš je...

No sutra nastavljamo, bude i 565 u akciji, selimo se na malo veču nadmorsku visinu i na laganije zemlje, to bi trebalo biti milina:icon_biggrin:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Bome kad ovo vidim ne pada mi napamet kaciti plug i uopće probati orati. Valjda će smrznuti ove zime jednom pa onda idem u oranje.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Tu baš je...

No sutra nastavljamo, bude i 565 u akciji, selimo se na malo veču nadmorsku visinu i na laganije zemlje, to bi trebalo biti milina:icon_biggrin:


a kak ti je sad orat s predplužnjakima ? ima ih šogor na plugu lansbergu 2x14 jedino mu je problem orati kuruzište s njima štopa se jako onda ih skine dole i ide dobro a vuče ih s dajcom 75 možda bi brže trebal vuč plug pa se nebi štopalo dobro same s tim nebi trebal imat problema
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Za sad sam samo strnake oral, za to sam ih i namjenski radil, zbog te trave ne strnakima i tu rade sasvim solidno.
Sutra budemo probali orati kukuruzište iza kombajna s frezom, znači sasječkano je sve do poda, ako bude štopalo, skinem ih začas.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Slika3502.jpg
[/URL]


Sanana zakaj ti crtalo reze toliko izvan pluga?
ili to mene samo oko vara,,,:(happy):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vara te oko :)
To ti je trag od kotača pa izgleda koda crtalo reže dalje od brazde.

A pošto traktor šlajdra malo je dublji trag.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Kaj se tice pretpluznjaka, probaj ih samo turnuti v zemlju. Znaci da love cim vise zemlje a ne kuruznjaka. I mislim da nebi trebalo biti problema sa stopanjem...

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh