• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Ma daj kaj ti je...kaj ja mogu sa svojih 18 godina znati,pa ja ni pluga neznam narihtat :(giggle):
Dok je više mase idem pliće da zorava...moram smisliti neke deftektore ili predplužnjake

Sutra orem djetelinu pa bum baš stavil prednje crtalo da vidim kak bude to izgledalo
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
3. Spora! Probal sam u 1. ali ništa,ide al se muči..

@jurica,to sam uslužno oral,pa nemrem s tuđim usluge delati :icon_eyes:
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Tino, mislim da ti sad nema ko kaj prigovoriti. Ovo je oranje bez greske. Svaka cast.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Poslje tehničkog opet mazat traktor... :=:)
Na višljem dijelu milina a dole totalno druga zemlja...smeđe-plava

11043182_855056704540821_1105771734982112981_n.jpg

]

Tino, sjedni 5! Da bi čovek reč povedal.

Koja si ti sirovina,čovječe... Ma nek ti bude...
Uostalom,to kaj vi delate je daleko od oranja,basta.

Gogo, lako te piknut u živac. Možda nismo profi orači ko ti, al za naše potrebe je i više nego dobro. Možda bi trebali i tečaj za oranje osmisliti kao za pesticide da budemo "profesionalni orači". :icon_anal:

A ako misliš da je 3 brazde po 11" previše na 85 ks i 4 tone, imam par videa koji pokazuju da ide sasvim ok. Primil si se ko pijan plota za to kaj sam rekel da nikad nije tak teško išlo, ta zemlja se inače rasipava ko pijesak a sad je glina, kako i nebi bila kad se nije posušila uopće od prošle zime.
Ako ne vjeruješ da fićeku to nije preveliki problem, imam i video od subotnjeg oranja, samo je po mraku pa se ne vidi najbolje, al mogu ti ga staviti. :(nod):
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Aj dečki dajte najte,,,,Tino odlično izorano ,,,al samo da nabaviš visoki 10 cola i deflektore orat znaš ,a traktor bu več nekak došel bolji ,jači..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Tino, sjedni 5! Da bi čovek reč povedal.



Gogo, lako te piknut u živac. Možda nismo profi orači ko ti, al za naše potrebe je i više nego dobro. Možda bi trebali i tečaj za oranje osmisliti kao za pesticide da budemo "profesionalni orači". :icon_anal:

A ako misliš da je 3 brazde po 11" previše na 85 ks i 4 tone, imam par videa koji pokazuju da ide sasvim ok. Primil si se ko pijan plota za to kaj sam rekel da nikad nije tak teško išlo, ta zemlja se inače rasipava ko pijesak a sad je glina, kako i nebi bila kad se nije posušila uopće od prošle zime.
Ako ne vjeruješ da fićeku to nije preveliki problem, imam i video od subotnjeg oranja, samo je po mraku pa se ne vidi najbolje, al mogu ti ga staviti. :(nod):

Ma pikne me u živac kad ovaj spominje traktor. Ja nisam spomenuo nikakve marke,govorim općenito. Danas sam prodal plug u susjedno selo, ali su me Zagorci najviše nazivali,ljudi s traktorima 90-100ks odustaju od trobrazdnih i prelaze na dvobrazdne plugove jer ih nemreju vleči kak spada (isto se događa i kod nas,dam glavu rezati da imamo težu zemlju,pogotovo kad 533 s motorom u banani kod vas vleće 2x13" plug).Može biti koji god traktor u pitanju,zakon brojeva je jasan.
Ja nisam nikakav profi orač,nit ti budem govoril kak da oreš,samo me čudi izbor pluga,kad sam siguran da ja ne bih tak oral...
Nek bude kraj rasprave,ne bi do ovog ni došlo da nema mladih snaga i starijih provokatora.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pusti tog pluga malo dublje...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ma pikne me u živac kad ovaj spominje traktor. Ja nisam spomenuo nikakve marke,govorim općenito. Danas sam prodal plug u susjedno selo, ali su me Zagorci najviše nazivali,ljudi s traktorima 90-100ks odustaju od trobrazdnih i prelaze na dvobrazdne plugove jer ih nemreju vleči kak spada (isto se događa i kod nas,dam glavu rezati da imamo težu zemlju,pogotovo kad 533 s motorom u banani kod vas vleće 2x13" plug).Može biti koji god traktor u pitanju,zakon brojeva je jasan.
Ja nisam nikakav profi orač,nit ti budem govoril kak da oreš,samo me čudi izbor pluga,kad sam siguran da ja ne bih tak oral...
Nek bude kraj rasprave,ne bi do ovog ni došlo da nema mladih snaga i starijih provokatora.

samo da još velim da imam i imt-a dvobraznog 12 cola pa ga taj traktor nije mogao potegnuti u dol na 25 cm dubine, toliko o težini zemlje, to je bilo na jesen, normalno odustal nakon par minut. a vjerujem da bu sad na proljeće išel s s 3 brazde, nebu užival ali bude oral, makar i u prvoj sporoj.
imam i ja laganijih parcela di fićek vleče 3 brazde na 30 dubine na malo jačem ler gasu, al po bregima je živi lapor i tu mi treba opet konstrukcijski jak plug, a to imt- nije, u takvim zemljama je manja colaža pluga prednost za daljnju obradu. jedne godine mi poznanik potegnul s MF-om 120 ks 3 brazde po 14 cola, to se sve namrzlo lepo, al nije se ni s tri prolaza frezom dalo razbiti
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh