• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Ma sta bi mu teško bilo, proklizava :) Na jednoj parceli prošle jeseni nije drugom direkt mogla vući uzbrdo 20-25.. No za silu uzorao bi tu parcelu i samo nizbrdo :).
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Nije mu teško sigurno, garant proklizava, nema kila pa nemože izvući u brdo, tak je slučaj i kod nas sa Sameom, staviš ga u nižu brzinu i on se ne guši, ali proklizava u brdo :)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Tako je, sve znas :). Treba iza u svaki kotač po 3 utega po 30kg i naprijed 250kg onda vjerujem da bi bilo dobro. Ti možeš staviti balu napred i nema da nejde :).
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Stavit ću ja napred uteg betonski :)

Ma nikad niej problem kad su dobri uvijeti, kad je suho i sabito brzina manje i on fino ide u brijeg, ali kad je mekano odozgora, možeš u bilo kojoj brzini i pod šperom, on proklizava i kopa, jedva izvuče gore plug :)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,554
Tako sam i mislio. Ako nemas nista naprijed stavi koliko god moze.
Koliko je tezak uopce?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
3600kg bez pvh, moja proxima 4150kg. Treba je opteretiti do 5t i onda mora ići..
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Jedno pitanje ekipa, malo inače imam naviku gledati videiće po youtubu, pa sam često viđao oranje ukoso po njivi... ima li to neki određeni razlog zašto se to radi ili?

Isto tako rade i sa ostalim strojevima
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=j5cQXIqm0kY[/YT]
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Pitas me hocu zatvarati brazdu? Planiram običnom cetverokrilnom drljacom preci krajem 3 mjeseca, početkom 4-og da lakše bacimo ureju:) .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ovdje da,jer je tu bilo navoženo preko 300 kubika zemlje,pa je na to pala kiša,pa se oralo,tanjuralo,ravnalo,pa je opet pala kiša,i to puno nje,i sad kad oreš možeš misliti kakvo je to blato. Tu jedino gusjeničar ne proklizava...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Po meni nije kasno, bolje sad nego u proljeće kad je upitno dal bude ikakvih padavina, ovako će oranje još do sjetve nakupiti nešto vlage.

Ja ću orati čim se stabilizira vrijeme, ali odmah nakon oranja prolaz sa sjetvospremačem da se usitne brazde pošto smrzavice više neće biti, a lako bi se moglo zapeći ako naglo zatopli.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Samo ori ako možeš, ali po meni nema šanse da bi sad orao, kiša pada kao luda. Ori pred samu sjetvu ako nemaš puno..
 

Najnoviji postovi

Na vrh