• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Sve za kukuruz.
Ide odlično sa ovim velikim predplužnjacima, nema štopanja, a sve se zaore baš kak ja to volim :)
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
A di je plodosmijena haha :) Kaj budu ovi iz EU rekli..
Šalim se ak dobro uspijeva kukuruz zašto ne ja tak isto radim ja tjeram kukuruz po 4 godine zaredom a onda nakon 3-4 god bacim lucernu ili neku žitaricu..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Ja 3 godine maksimalno kukuruz, onda žito, i to 3 godine ako je livada bila ili lucerna prethodno.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Dečki tak i ja, 2-3 godine kukuruz, onda neko žito i tak vrtim.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ko da smo u nekom drugom svijetu, kod mene voda i blato na sve strane.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
E a ja sad cekam komentare tipa tu same treba vuci 5 brazdi plug a ne 2, taj plug je za 565, kod mene taj plug vuce 35 konja traktor :D

Poslano sa mog ZTE Blade L3 koristeći Tapatalk
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Sve smo mu to vec rekli, nije sta vuce dvije po polju nek bi me sramota bila da s takvim traktorom kroz selo nosim dve brazde :(think):
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ima prirubnicu za trecu brazdu, mozda je stavi kad se vozi kroz selo.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Bolje da ovako piči sa dvije brazde nego da se vuče sa 3.. Matija za koliko uzores ral?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Dečki, mene vam to ne sekira ni malo, nek su i 2 brazde, samo nek se kvalitetno ore. Za ral mi treba cca sat i 15 minuta, al sve ovisi kakva je parcela, kakve uvratine.

Pa evo onda još malo oranja danas :)









A danas je i aždaja 565 zaorao sa 2x14", orao je i ujak sa 539 i jednobrascem, ali je otišao malo prije kraja na hranjenje bikova.



 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Koliko ore Imt duboko? Ide 25cm? Svaka čast što možeš raditi :). Kod mene na svim parcelama blato, kiša pada skoro svaki dan..

Bome dobar ti je učinak, moracu i ja okretača 2X14-16 uzeti za proximu i nek se igra :).
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ide dobro i relativno brzo, jučer sam 3 frtalja izoral za nepunih 50 min sa dve uvratine, bila je malo duža parcela i ide to.

Ide IMT do 25 cm bez problema ali sa šperom, no prosjek dubine je 20-22 cm, tako smo nariktali i solidno se izoralo.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Sanana, bez zamjere al tvoje zemlje su peace of cake. Za mnoge od nas samo snovi.
Mnogi iole solidni oraci bi imali slicni ucinak ako ne i isti na takvim zemljama. Da ti je oranje ekstra, to priznajem.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ja velim, fala Bogu kaj je i tak, malo slabije rode, u nekakvom su prosjeku, nemože se ostvariit neki ektra prinos, ali velim u prosjeku je i zadovoljni smo, zato nam je obrada jednostavnija i jeftinija, problem je sa težom zemljom koje imamo nekih 30% ukupnih površina i tu ako nemaš pravu mehanizaciju zna biti zeznuto, no sad je več lakše dok imaš samo dobar plug da to dobro izore.
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
jasno mi je kad orješ da moraju biti stabilizator lanci labavi ali kad dignes dali se oni sami stegnu i u transportu ili moram ručno stegnuti za transport ili se njišu plugovi u transportu i dok se okrečete za dalje oranje
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Svaki priključak mora malo radit, osobit ovi koji nisu širi od traktora, oni koji stežu na tvrdo obično trgaju dijelove koji se preopterete.

PLug je toliko težak da se nema baš nešto volje za njihat lijevo desno, meni na agroplusu obje poluge donje imaju klizne graničnike hoda cca 10 cm i lufta ima svaka strana tako i ne radi trobrazni plug ništa u transportu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh