• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Kolega, zasto nisi uzel nekakvog okretaca s dobrim pretpluznjacima?
Imal bi ga s cim vuci i mislim da bi se preporodil u oranju i u tome sto nebi imal vise jaraka po sredini njive..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Druga direkt u brijeg, dole ide sam.
Plug lijepo slaže, vuče se lako, dubina nekih 15cm pa deflektori nemaju puno posla, trebala bi biti dubina 20-25cm da bi imali svoju funkciju. Ni Lemken ne bi bolje orao.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Čestitke na prinovi,i puno oranja s njim,ali za ovo zadnje nisi u pravu! :icon_axe:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Druga direkt u brijeg, dole ide sam.
Plug lijepo slaže, vuče se lako, dubina nekih 15cm pa deflektori nemaju puno posla, trebala bi biti dubina 20-25cm da bi imali svoju funkciju. Ni Lemken ne bi bolje orao.
To sam ti i govorio, visoka je daska pa se mora orati 25-28 pa čak i 30 da bi deflektori pošteno radili.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Jarak mi ne radi nikakav problem. Imam zemlju gdje godinama orem na slog zbog vode, a tu oru i ovi sa prekretačima na slog, samo bi bio sporiji s njim, da su duže parcele onda da.

Na ovaj plug mogu pretplužnjaci jer je veći razmak između brazdi.

Ma ne želim se uopće raspravljati koji je plug bolji. Ovaj nije najbolji to je sigurno. Al za ove novce boljega nema. Bilo je po oglasima kverneland koji su mi se svidjeli, ali su i puno para, a toliko ne dam za plug, ovo sve ostalo ništa posebno.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
To se i ja slažem, zato sam i ja uzeo novog.. Da uzmem nekog potrošenog Kvernelanda ili Lemkena i dok se sredi dolazi se već do veće cifre.. Ovako Olt bude zaradio za boljeg, a lijepo ore :).
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Daleko je to od ljepog oranja,klasično OLT-ovo oranje je to,samo prislonimo brazdu :)
Inače taj plug je dobar što je jak,i zaore sve kaj se najde pred njim..

Svaki taj potrošen plug koji se spominje još bi orao godinama kod svakog od nas..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Tu tako pišeš, a na face-u objavljuješ slike kako OLT odlično ore i sve zaorava.. Jesi lik....

Ako Olt naslanja brazdu kako onda Imt ore?!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Tu tako pišeš, a na face-u objavljuješ slike kako OLT odlično ore i sve zaorava.. Jesi lik....

Ako Olt naslanja brazdu kako onda Imt ore?!
Pročitaj još jednom gore kaj sam napisao..
I slobodno tu staviš gdje sam ja to napisao..

Milane,siguran sam da sam probao više plugova od tebe u oranju,i svakog samo pratio bolje nego sebe i nemoj mi takve stvari pisati..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Je, probao si svaka čast, ja to ne sporim :). Ali ne znam zašto govoriš da Olt nasloni brazdu kad je okrene, ne kao bolji plugovi, ali je okrene, nikako ne naslanja. Mnogi se hvale s okretačima, ali je zapravo velika bit u pretplužnjacima, nešto manje u samom plugu. Bar je tako moje mišljenje.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Svaki taj kvalitetniji plug i ako je poderan ore jako dobro,a što se tiče dijelova,takvi poderani još mogu jako puno poorati,neki više nego novi oltov ili imtejov plug.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Olt je gotov. Zavrsena prica. Ceka se jesen samo da se izbrise iz registra i onda je definitivno povijest.
O takvom plugu bi mogao ponesto posto sam imao takvog 3br i sad 4br al bolje necu nista. Svatko sebi bira sta mu je najbolje.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Prošle godine sam u njihovoj trgovini kupovao neke dijelove za sijačicu ( doduše telefonom i pouzećem ) i čovjek mi je rekao da još rade. Ako je kriva informacija, ispričavam se.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Poanta je kvalitetnog pluga da on ne treba veliku brazdu da ju uspije okrenut niti mu je pretplužnjak nužan,dok imt ju nece okrenut bila mala ili velika a olt po viđenom je negdje između.

Sve se svodi na oblik i zakrivljenost te dužinu daske koja okrene potpuno brazdu bilo 15 cm dubine ili 30 cm dubine.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Brazdu okreće, ali slama leti na sve strane jer ju deflektor ne baci dole, bio je video Lemken okretač bez pretplužnjaka i deflektora, plug doslovno naslanja. Ovo nije Olt plug kojega ste naviknuli gledati, ovaj ima veću, dužu i zakrivljeniju dasku, ovo je Slavonac, a Posavac je taj koji ju ne okreće skroz. Da mu stavim pretplužnjake, garant ne bi bilo razlike između razvikanijih i njega. Što se tiče kvalitete, imam Olt Posavca, poora je stvarno puno, eno daske još debele, može orati još masu zemlje dok se ne podere. Kolega ima V&N pa se plug troši, ima i Lemken isto se troši, da stoji pod šupom onda ne bi.

Jedini koji bi ja uzeo da kupujem marku su Overum i Kverneland. Ovo sve ostalo tak tak.

Piše se stvarno toliko gluposti na ovome forumu da je to strašno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh