• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Ma imo sam ja porano za kukuruz 3.5kj u komadu još i gnojivo bacio a zemja nije bila moja i sad ju gazda oće nazad. A imam još jedan svoj komad od 2kj koji je trebo ići u ugar pa ga nisam još oro pa neznam šta sad.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Ja sam izorao početkom veljače pa ću vidjeti kako bude bilo. Slike nisam stavio jer nije baš ogledni primjer oranja. :(blush):
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Lijepo,al valjalo bi da imaš pretplužnjake ili čistaće na daskama,jel ovako bi ti mogla trava rano u prolječe krenuti između brazdi,makar je orano nedavno.
 

MASSEY2620

Novi član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
10
Imam svu opremu od pluga ali predplužnjaci su skinuti jer su skroz potrošeni, a za deflektore nema predviđenog mjesta jedino da ih sami montiramo. Parcela je došla prošle godine u najam pa je pošpricana totalom ali nije poorana jer je preko potoka a jedini prijelaz je 15 km udaljen i ostala je zadnja za poorati.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Imam svu opremu od pluga ali predplužnjaci su skinuti jer su skroz potrošeni, a za deflektore nema predviđenog mjesta jedino da ih sami montiramo. Parcela je došla prošle godine u najam pa je pošpricana totalom ali nije poorana jer je preko potoka a jedini prijelaz je 15 km udaljen i ostala je zadnja za poorati.

Ja sam na svojeg dao raditi nosače za deflektore i defletkore. Isto nije bilo nikakvog predviđenog prostora za našarafiti deflektore. Mislim da je bilo nekih 300 kuna po komadu sve skupa, ne sjećam se već dobro :icon_scratch: a bilo prije 3-4 mjeseca. Zbilja sam postao senilan. Uglavnom radio je i prije dobro, sad radi još malo bolje. No sve u svemu, pretplužnjaci ili deflektori. Jedno i drugo nije previše potrebno ako nisi baš neki picajzla.
 

MASSEY2620

Novi član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
10
Moras 15 km obici radi potoka,odnosno sto nemas mostic-cupriju..???
Da, moram obić potok jer načelnik već dva mandata pravi drveni prijelaz prijeko Rešetarice koji traje dvije-tri godine i voda ga odnese. Inače po njegovoj procjeni prijelaz je nosivosti 20 t ali meni ne izgleda sigurno ni za sam traktor od 6t.
Ja sam na svojeg dao raditi nosače za deflektore i defletkore.
Je li možete poslikat nosače i deflektore???
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ovo su trenutno najbolje slike koje imam.

Vidi se nosać koji je stavljen umjesto metalnog podmeta koji je bio tu na tom mjestu, a još je tu bila i plastična kajla koja je valjda imala svrhu amortiziranja udaraca.

 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jedan video iz samog kraja 2015. godine :)

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=TujEeNMk0go[/YT]
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,214
Znam, znam :). Ima mi kum 539 i jedno vrijeme je imao jako malo ulja u getribi i tad je krčio kao lud, jedva je ubacivao u brzinu.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nije tebi dobro uštelano kvačilo.
Vozio sam i 33 i 39 koji se šaltaju bez ikakvog krčanja
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To je prvi put dok je traktor bio u leru pa se teže zaustavi mjenjač. Veća količina ulja pomaže.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh