• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
powershift to o čemu pričaš je "kozlac" i to sam več popravljao jer otkad je kupljen, novi, to mi radi. Lemeš prve brazde je poderan očigledno više od druge brazde a nove sam kupio lani.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Moje oranje od prekjučer.
KWS Balasco je pod zemljom s cca50t stajnjaka




Lik je spaliv kukuruzovinu i još je loše zaorano, došlo mje da ga prijavim ali...


Slika za one koji misle da u međimurju su sam peski :D


 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Kod mene je ove godine sve ovako zbijeno i tvrdo, na nekim dijelovima gdje se više prosušilo i di nije gazio kombajn ili se prevoznici nisu vozali po njivi je fino sipka zemlja, al' pretežno je ovako i onda se kuruza neće fino prebaciti :/
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Jedan kratki videić :
[YT]v=22WxriWESJo[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Danas se malo oralo.
 

Prilozi

  • IMAG0182_1.jpg
    IMAG0182_1.jpg
    81.7 KB · Pregleda: 171
  • IMAG0180_1.jpg
    IMAG0180_1.jpg
    83.6 KB · Pregleda: 192

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,261
Znači ide oranje :). Ja nisam htio ni pokušavati jer je palo nešto kiše..

Dado ipak rauola ne bude previsoka?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Uopče nije blato. Nije prevelika jer sam u rauolu pomiješao uljane repice,tak da posijem više, a nju mi je izgleda napala neka boleštine jer je svuda požutila. Zato je rauola rijetka. Malo sam kemijal ali sad znam za iduči puta.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Evo i od mene malo.. Oralo se kako su dopuštali vremenski uvjeti i posao.

Od dobrih uvjeta, do loših, ali uspjelo se..

Ay9JOxU.jpg


vtprVc0.jpg


pKITR2F.jpg


Kraaaj :cool2:
c7QeCHC.jpg
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Planirali smo ju sijati, potanjuro sam ju dva puta tragom i nisam mogao sijati sa kombinacijom RD+S, pa sam taj komad probao proći jednom samo sa RD i drugi trag sa RD ići i sijati, ali to je opet ostajalo busenjato, pa smo od sjetve na tu zemlju do proljeća odustali definitivno.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Nebi se tu trebao bojati što bi bilo busnato... Malo gušće posijati i mila majka...
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Nema od toga sreće.
Ta zemlja je kad sam orao bila idealna za sjetvu, nakon 3 dana kad sam došao sijat toliko je bila masna da je čak diskove na sijačici štopala.
Jedino da sam išao sa RD, pa rasipaćem posijao i onda opet sa RD plitko sjeme zatvorio.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
Kod sjetve žita takvu zemlju treba orati s čim manjim plugom, nabolje 10". Nekad ni to ne pomogne, a jako je važno pogoditi pravo vrijeme. Samo, to je lakše reči nego ostvariti.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ja samo u takvu zemlju i sijem... 3km/h sa RD,spoštena daska i napravi se. Samo mi je sijačica razvaljena pa poslije sjetvem prođem branama da još malo zagrnem sjeme.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,261
Ja sam isto sijao u takvu zemlju, prvi prolaz 4 spora, drugi prolaz peta spora i posijano bez greške sa Olt Gamom. Super je niklo :).

Drugi ili treći dan sam pripremao nakon oranja i bilo je mraza ujutro pa je išlo super, popodne mi se lijepi zemlja na valjak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh