• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

Tomi89

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2017
Poruka
78
Ma da se mijenja svakih 4-5 godina bilo bi odlicno, al ovak svakih 400 je perfekcija, svaka cast...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Traktori sa PS mjenjacima imaju interval od 1000h, ne znam zasto bi onda na obicnim mjenjacima trebalo cesce.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Bome ove godine vrijeme super sluzi za nas koji nismo izorali u jesen.
Ja imam jos 6 jutara.


Zekson, bome se naore taj tvoj Fiat, al nije ni ovom mojem puno lakse.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Interval zamjene jako ovisi i o filtraciji ulja, iako ni najbolja filtracija nemre izvleči vlagu iz njega.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Svaka čast Zekson,nadam se da ti je poljoprivreda jedini posao,jer ja sam zaposlen u firmi i radim tri smjene i uz to 50 hektar zemlje sa 160 ks,4 brazde okretačem i još hrpom kojekakvih strojeva pa je uvijek sve naknap s vremenom.
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Hvala Charlip da poljoprivreda mi je jedini posao ..
Da vjerujem da ti nije lako rad u firmi plus doma poljoprivreda..
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Samo svoje hranim nema vise za zadrugu Ivanec..

Poslano sa mog SM-J330F koristeći Tapatalk
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Evo malo i mog današnjeg oranja. Neočekivano uzeto u najam,sve ostalo davno izorano.
d368b9237b1bf0806c44737c8af91cd9.jpg


Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Ekipa ponovo bok...

Pitanje oko postavljanja hidraulike pri oranju s plugom s kotačem i bez kotača.

Znači kako držite , tj u kojem su položaju ručice zadnje hidraulike pri oranju s plugom koji ima katač u odnosu na plug koji nema kotač (ovaj hidraulika mora držati da ne propada preduboko u zemlju) ? Npr oranje na dubinu 25-30cm, na oranici koja ima dijelove tla koju su tezi pa dolazi do povećanja opterećenja traktora pri istoj dubini oranja.

Molim objasnite sve, po principu položaj ručice npr na float poziciju ili ne, dok je ručica drafta /osjetljivosti na poziciji 0-12.

Za IMT mi je sve jasno ali npr za SAME traktor , kako to ide, pošto draft osjetilo radi malo drugačije, nego kod IMT traktora.

Hvala.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Sa žutom ručkicom dižeš i spuštaš, a zelena ti je za regulaciju dubine oranja. Ako imas kolo onda ti zelena ništa ne predstavlja.
 

Tufi91

Novi član
Tu od
17 Ruj 2018
Poruka
22
Pozz planiram kupiti amazone m 3 1020 s 3 brazde. Pa me zanima ako ima neko takav kako je zadovoljan?! I opcenito kakvi su amazone plugovi, da uzimam ili da nesto drugo pogledam. Hvala
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Budući da je amazon novi vogel noot,taj plug je dosta dobar,ovisno kaj ima od opreme a sa pretplužnjacima bi trebao odlično orati...samo taj zetor će ga dosta osjetit,već da je nešto oko 100 ks bilo bi puno lakše

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
 

Tufi91

Novi član
Tu od
17 Ruj 2018
Poruka
22
Plug Cayros M-3 1020
Okretni plug sa 3 brazde
Puna daska model WY400
Plug za traktore od 70 do 120 KS
Mehaničko podesivi radni zahvat od 36 do 48 cm Visina pluga 78 cm
Razmak između radnih tijela 102 cm
Crtalo nazubljeno promjera 500 mm
Gumeni klateći radni kotač promjera 600 mm Čistač kotača
Povišenje dasaka, raonici s klinovima
Sistem sigurnosti: na sigurnosni vijak
Dimenzija grede: 120x100x8 mm
Oko 80.000 kn s pdv takvu sam ponudu dobio
 

Najnoviji postovi

Na vrh