• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
499
Charlip čestitke na kupnji traktora nek dugo služi 😃 !
A Claasa i 5 brazdi si prodao ili je Holland sada glavni na gosp. ?
Na koliko coli je ovaj Kverneland sad i koliko konja je Holland ?
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Hvala hvala...prodan je i claas i 5 brazdi, nisam još baš takav gazda da si priuštim takve dve makine😅.
Ovaj isto vario 12 do 20 a holland je 200 ks plus power boost 40 ks pod opterečenjem.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Ne vučem ja plug pa da se patim. Sjedim i stišćem gas 😊. Po meni bolje i sad se malo pomučiti i pa napraviti ako bude još malo koja smrzavica da to donekle smrzne. Ako sad ne izorem onda u proljeće i sjetva kasni i svašta to povuče za sobom. Potrošnja u normali. Blato je ali stisnem šperu i proklizavanja skoro da i nema.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
NH govori o nečem drugom. Svakako zanimljivo, nisam čul za to.
Ručni može na tabli, no na kratkim komadima teško.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,622
Mislim da moj ne razlikuje koj je gas, preko istih žica ide:oops:
Radi se o tome da ručni gas održava konstantni broj okretaja, a na nožnom ti uvijek malo daš-malo pustiš gas. I za svako "ubrzanje" dodatno raste potrošnja
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Shvatio sam ja poantu, htio sam se malo našaliti, ali eto da nadopunim, kod mene ni to ne igra ulogu pošto je broj okretaja ograničen i gas uvijek u podu, bilo koji.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Nema noga kud skakati. Komadi su kratki za ručni gas. Koliko vidim potrošnja je tu negdje ko i u normalnom oranju. Špera radi i nema puno klizanja
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
A to je istina, i vjerujem da je tako jer i na autima je razlika dali vozis na tempomat ili na gas
 
Na vrh