• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
jel to misliš na osovinu na plugu?
za više informacija morali bi znati koja zadnja guma, širina traktora i koji je plug u igri...
Da, na tu osovinu mislim. Jel treba ona nesto da se pomera? Gume su 12-tice, traktor UTB 445, a plug IMT niski klirens
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
eto, znači guma je ista ko i na mom rusu, a i plug je isti...može to lijepo orati... ;) ja nebi osovinu dirao...
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Pocetnik sam u svemu ovome pa se ucim. E, druze ne rece mi samo za ovu osovinu jel nju treba pomerati ili se ona ne dira?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Vazi, hocu. Sutra cu da slikam. Hvala vam na pomoci!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Pozdrav ljudi, evo slika od pluga..
 

Prilozi

  • 20220326_094427.jpg
    20220326_094427.jpg
    98.2 KB · Pregleda: 42
  • 20220326_094421.jpg
    20220326_094421.jpg
    81.1 KB · Pregleda: 42
  • 20220326_094406.jpg
    20220326_094406.jpg
    96.6 KB · Pregleda: 42

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Napisal si da ti prvi kraj traktora lagano vuće u izorano. Prije nego eventualno pomičeš koljenastu osovinu u lijevo (gledano u smjeru traktora), zakreni koljenastu osovinu za koji zub na ručki tako da zadnja strana pluga ode u lijevu stranu (prema neizoranome). To će pozitivno djelovati na smjer traktora i ujedno će nešto malo smanjiti širinu prve brazde. Kod oranja španeri trebaju biti otpušteni. Tek ako širina prve brazde bude prevelika onda kad traktor više ne vuče u izorano, pomakni koljenastu osovinu za onoliko koliko još želiš smanjiti prvu brazdu.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,016
Danas se konačno stignul vrt zorat💪
Nema odmora za profesionalnog poljoprivrednika💪niti za pravi traktor 👍raketa ne oseti opće da vleče plug, neverovatno koja snaga i moć. 🚀🚀











Ma jel ti to oreš zrak ili zemlju,na svim slikam je plug u zraku
Vjerujem da je to snaga od traktora i da ni ne osjeti dok vučeo_Oo_O:hahah:
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Napisal si da ti prvi kraj traktora lagano vuće u izorano. Prije nego eventualno pomičeš koljenastu osovinu u lijevo (gledano u smjeru traktora), zakreni koljenastu osovinu za koji zub na ručki tako da zadnja strana pluga ode u lijevu stranu (prema neizoranome). To će pozitivno djelovati na smjer traktora i ujedno će nešto malo smanjiti širinu prve brazde. Kod oranja španeri trebaju biti otpušteni. Tek ako širina prve brazde bude prevelika onda kad traktor više ne vuče u izorano, pomakni koljenastu osovinu za onoliko koliko još želiš smanjiti prvu brazdu.
Hvala na detaljnom opisu druze! Samo mi reci ovo u prvo delu recenice sto si rekao "u smeru traktora", jesi li mislio kad gledam traktor otpozadi ili spreda?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ja kad zorem nema greške, ja orem kak znam, znači zakopčim plug i to je to, spustim i vozim.
Niš ne štelam kak neki vele da bi trebalo, kad nejde malo pomognem na hidraulici i to je to 🙂i svaki put je dobro.
Jer kad vidim kakvih sve ima priprema ja po tome nikad nebi oral. Ne kužim čemu tolko nauke, najjednostavnije zakopčit plug i u zemlju, nema da nejde. 🙂🍻😉👌💪👍
 

Najnoviji postovi

Na vrh