• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarski i pastirski psi

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Ma nema problema, ja to više onako da izmjenimo mišljenja, trenutno mi ni ne treba pas pošto imam tri HO. Imao sam priliku raditi s borderom koji nezna, ustvari radio je s ovcama kako on misli da treba, međutim zapanjio me njihov instinkt, nije skidao pogled s ovaca, kakav gazda, kao da nikog nema oko njega samo ovce. Koliko je staro štene i je li muško ili žensko?
 
D

daliborlukic

Guest
Ma nema problema, ja to više onako da izmjenimo mišljenja, trenutno mi ni ne treba pas pošto imam tri HO. Imao sam priliku raditi s borderom koji nezna, ustvari radio je s ovcama kako on misli da treba, međutim zapanjio me njihov instinkt, nije skidao pogled s ovaca, kakav gazda, kao da nikog nema oko njega samo ovce. Koliko je staro štene i je li muško ili žensko?

i meni je to kod njih fascinantno,imao sam prije HO i kad bi dosao drugi pas on bi obracao pozornost na njega skoro vise nego na stoku dok kod bordera to nije slucaj (bar kod moga) stene je staro tek 10 dana,musko je. i da,kako da stavim slike ovdje :p:
 
D

daliborlukic

Guest
Ma nema problema, ja to više onako da izmjenimo mišljenja, trenutno mi ni ne treba pas pošto imam tri HO. Imao sam priliku raditi s borderom koji nezna, ustvari radio je s ovcama kako on misli da treba, međutim zapanjio me njihov instinkt, nije skidao pogled s ovaca, kakav gazda, kao da nikog nema oko njega samo ovce. Koliko je staro štene i je li muško ili žensko?

385053210962645649141133.jpg
 
D

daliborlukic

Guest
lijevo je moja kujica Luna,a ovaj frajer dolje desno je Medo ;)
 
D

daliborlukic

Guest
Dobri su, znači oće čuvati i svinje? A i Medo je tvoj ili?[/QUOT

Hoce,hoce,Medu sam nabavio kao stene i odmah je ucio raditi sa svinjama i brzo se prilagodio..ispocetka im je prilazio kao ovcama (suljao se i iz daleka im prilazio) sve dok nije shvatio da ga nedozivljavaju na taj nacin..poslije je shvatio da mora biti malo "zesci" sa svinjama i sad je glavni u krdu :icon_thumright:
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Hoce,hoce,Medu sam nabavio kao stene i odmah je ucio raditi sa svinjama i brzo se prilagodio..ispocetka im je prilazio kao ovcama (suljao se i iz daleka im prilazio) sve dok nije shvatio da ga nedozivljavaju na taj nacin..poslije je shvatio da mora biti malo "zesci" sa svinjama i sad je glavni u krdu :icon_thumright:

Baš zbog toga i pitam, jer je sa svinjama malo drukčije raditi nego s ovcama. Jel ih gricne kad ga ne doživljavaju ili laje na njih, što borderi baš i nemaju naviku. Lijepi štenci!
 
D

daliborlukic

Guest
Baš zbog toga i pitam, jer je sa svinjama malo drukčije raditi nego s ovcama. Jel ih gricne kad ga ne doživljavaju ili laje na njih, što borderi baš i nemaju naviku. Lijepi štenci!

Gricne ih malo ako nece radit ono sto on zeli,onak malo po sunki :icon_lol:
ne laje nikad dok radi vani,samo kad su svinje zatvorene pa ih nemoze dohvatiti ponekad zalaje malo na njih
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Evo i mog Bena -ko pogodi koja je to pasmina ??!! :(giggle):
 

Prilozi

  • 20130622_142717.jpg
    20130622_142717.jpg
    83.6 KB · Pregleda: 114
  • 20130622_142714.jpg
    20130622_142714.jpg
    64 KB · Pregleda: 110

Yalita

Novi član
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
21
Evo mojih ovčara, samo što nemam ovce...
Ali svejedno čuvaju ono što ima :)
936491_473038279445787_913628745_n.jpg
 

Yalita

Novi član
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
21
Hvala! Jesu ljepi, i dobri čuvari.
Od kada sam njih nabavila - nema nikog, tko bi ušao u dvorište bez pitanja :)
To me je spasilo kada prije 4 godine krenuli pljačke u selu.
Kod mene su lopovi imali samo jedan pokušaj da uđu... još su brže izašli :D:
 
M

MOCO

Guest
jako lijepa slika! jel to nedavno slikano? šta radiš sa tolikim štencima?
 
Na vrh