• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarski i pastirski psi

Yalita

Novi član
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
21
jako lijepa slika! jel to nedavno slikano? šta radiš sa tolikim štencima?

To sam slikala prije par dana :)
A štencima jučer bilo 2 mjeseca, idu na prodaju, možda kojeg ostavim za dalje...
ima 2 super kvalitete, imam zainteresirane kupce iz Moskve (ako dogovorimo se oko cijene)
 
M

MOCO

Guest
i mislio sam :(nod):

koliko košta takvo štene, jako me zanima jer ću morati uskoro nabavit jedno pametno pošto je moj jedan već 10 godina star i posustaje
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Evo i mog Bena -ko pogodi koja je to pasmina ??!! :(giggle):

A mog bena nije nitko komentirao :(

sad sam ljubomoran..

Evo da ga onda ja pohvalim :icon_thumright: -za mene-najljepsi i najpametniji pas na svijetu:8):
 

Yalita

Novi član
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
21
tihi05, pa tako i treba - svaki pas zaslužuje da bude naj za svoga vlasnika! :)
A pasminu ja neznam... oprosti...
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
tihi05, pa tako i treba - svaki pas zaslužuje da bude naj za svoga vlasnika! :)
A pasminu ja neznam... oprosti...

Border Coolie i HO (Hrvatski ovcar)

Iz te kombinacije moze izaci samo nesto posebno i nikako prosjecno :(talk):

Takav je i ovaj moj Ben-svi ga u kuci doslovno volimo i slazemo se da nismo slicnog psa nikad vidjeli a kamo li imali.
Tu je njegva ljepota u drugom planu.U prvom planu je intelekt i karakter-nesto posebno i bez ikakve dresure :icon_scratch:
Voljeli bi da vjecno zivi jer je samo za pozeljet. Sad je u trecoj godini i nadam se jos mnogo godina da ce biti clan obitelji.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Yalita - koja je to pasmina? Nisam sigurna. I koja je cijena štencima? Pretpostavljam da imaju rodonice.
 

Yalita

Novi član
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
21
Yalita - koja je to pasmina? Nisam sigurna. I koja je cijena štencima? Pretpostavljam da imaju rodonice.

To je Južnoruski ovčar :)
Kuju sam uzela u Zagrebu, mužjaka uvezla iz Ukraine.
Malo mi nezgodno pisati tu cijenu jer ona zavisi za što konkretno neophodan pas. Ako zanima, pošalji privatnu poruku, a ima oglas i na njuškalu
Jedino mogu reći da su odlični čuvari, i to nije prazna priča - u Rusiji su njih koristili za čuvanje zatvora, vojnih i strateških objekata. Iz održavanja samo neophodno jednom tjedno pročešljati dlaku. Ne jedu puno - vreča hrane (kvalitetne) bude mi mjesec dana za dva odrasla psa.
Izrazito lako podnose i vrućinu i zimu, dlaka njih štiti od muha i komaraca, jedino što otvoreno - njuška :)
Moji psi stalno žive vani, ne zatvaram u box, ni na lanac - oni obilaze imanje i nikada mi nisu utekli.
Bio jednom pokušaj pljačke - lopovi jedva stigli uteći, nikada više nitko nije pokušao ništa slično. Samo nezgodno mojoj komšinjici - kod svih u selu ona ide na kavu, a kod mene - ne može (Napokon!) :)
202MRdc.jpg

408101_436584036424545_562848456_n.jpg

208425_114827588600193_7528379_n.jpg
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
On pravi svoj red, i vježba ugriz da bude spreman za rad! :D:

ma daću mu ja red i vježbe( zezam se ). podrapao mi je sve hlače koje nosim doma i nekoliko majica u dva tjedna. sutra bude tri mjeseca star a visine je 3/4 kuje škotskog ovčara koju imam. kad bi ga valjalo početi učiti nečemu ?
 

Yalita

Novi član
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
21
ma daću mu ja red i vježbe( zezam se ). podrapao mi je sve hlače koje nosim doma i nekoliko majica u dva tjedna. sutra bude tri mjeseca star a visine je 3/4 kuje škotskog ovčara koju imam. kad bi ga valjalo početi učiti nečemu ?

A šta misliš, kako je meni, kada me dohvate 8 komada? :)
A učiti već sada treba, od 3 mjeseca - to je taman, uz igru i polako.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
A šta misliš, kako je meni, kada me dohvate 8 komada? :)
A učiti već sada treba, od 3 mjeseca - to je taman, uz igru i polako.

pa ti moraš imati oklop kao vitez:icon_rofl:
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Moram se pohvaliti. Moj Ben je shvatio da svako vece pospremamo purana i luru u gajbu. Gledajuci kako ih dvoje tjeramo u kut tamo ulovimo i nosimo u gajbu sam se ukljucio u radnju. Pomaze a da ga nismo ni zvali ni ucili. Isto se dogadja i sa malim jaricima. Pobjegli neki dan u dvoriste i prava ih je zajebancija natjerat u tor kroz vrata. Veli sin da dok je vidio njega kako se natjerava sa jaricima ukljucii se i veli kako su jarici odmah isli na vrata u tor. Mozda zivotinje imaju izmdje sebe i neku komunikaciju. U glavnom Ben je sad navrsio godinu dana i ako bude sve u redu bit ce pravi clan obitelji. Zanimljivo je i to kako se zakacio sa susjedovim terijerom neki dan. Upao mu u dvoriste i cerkak ga je natjerala van. Dok je to vidio poceo je i on tjerati ali se terijer naravno okomio na njega. Doslo je do krvave borbe. Ben se bogami pokazao kao hrabar i vjest borac. Cetiri puta sam ga skidao sa psa ali ga je terijer svaki puta ponovno napao. Da nije bila prisutna susjeda pustio bih bena jos bi mu i reko drz ga. Dok mu velim drz ko da postane drugi pas. Ljudima nece na taj nacin nista ali pse i to samo poneke mrzi i voli se sa njima potuc do krvi. To je zato sto su ga kao malog dolazili na dvor zjebavat. Lani nisam imao ogradjeno dvoriste. Ben je mjesanac Hr. ovcara i mame Border Collia. Oba roditelja su sa papirima. Eto malo sam se raspisao o svom ljubimcu.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo i mojih novih cuvara po cijelom ih je dvoristu stalno trckaraju jedino mali bijeli malo slabije lijencina debela samo spava i jede!!



 

Yalita

Novi član
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
21
Ovce nemam, pa vježbamo rad sa onim, što ima :)
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=LSQap6pbfq4[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh