• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
za sada sam uvijek imao jednog ovna,s njima je sad ovan slovenac star 3god. mislim i kad bi si sad stavio još jednog ovna da ne bi mogao od ovoga ni doći na red,jel bi to onda morao odma kupiti dva ovna podjednake starosti da se ne tuku i ujeno nisu u nikakvome srodstvu s ovcama
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
moj pokojni slovenac je bio zvijer, imao je 130kg kad smo ga klali, ostalo oko 70 kg mesa, imamo samo dobra iskustva sa slovenskim ovnovima romanolkama ovcama
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Ovde kod nas je sada tuga i jad.Do Uskrsa i 1 maja niko ne kupuje.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
kod nas nikad ispod 3 eura,bio Uskrs,Bajram,Božić Nova G ili bilo šta.uvijek su na cijeni
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ja radim samo za sebe,nemam ovca toliko da bi se tim bavio.kolega ima sad oko 170 komada i maltene su svi već rezervisani

ja ih imam 40 i nitko već od nove g. i ne pita za janje
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
kod nas u gradu i okolici ima bar 30 restorana koji dnevno i po 5 do 10 janjaca peku i prodaju.ide to ko ludo
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Ja imam 30 a brat 120 komada. Dok su Kosovari mogli da nose jaganjce bilo je milina.Ako si imao pravu robu, ne pitaju koliko košta samo tovari.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
kod nas jedan restoran i još što je njgore janjce prve klase plača po 16 kuna,onda ima švercera koji voze na jadran ali da je janje 25 kila i 400 kuna i imaš najmanje 50kom.,onda bolje da ih pečem lagano za vlastite potrebe ipak je zdravija nego svinjetina:)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
kod nas jedan restoran i još što je njgore janjce prve klase plača po 16 kuna,onda ima švercera koji voze na jadran ali da je janje 25 kila i 400 kuna i imaš najmanje 50kom.,onda bolje da ih pečem lagano za vlastite potrebe ipak je zdravija nego svinjetina:)

kod nas prva klasa ili janjci ispod 15 kg(oderane težine,sa jetricom,grkljanom i plućima) neidu ispod 3,5 eura. Što znači nema šanse da kupiš janje za peći bez 80 do 100 eura.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
samo da uđemo zajedno u EU i evo i meni zarade(dobrog otkupa):)


ako se mene pita ja nebi u EU,neka oni dođu ovamo po meso i neka idu preko alpa nazad odakle su došli.još bolje neka se najedu i neka onda siti idu :rolfer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh