• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,233
Po meni je bolje cetkom ocistititi cesalj nego prati nozeve u vodi. Puno vise osisam ovci kada cetkom prodjem nego kada sam u vodi prao. Inace koristim nozeve i cesljeve, heiniger topaz koji su top. Imam i wolf ali nisam zadovoljan s njima. Kupio sam i kineske nozeve i cesljeve i mogu reci da su bolji od wolfa. Vec par godina se ucim sisati bowenom tehnikom i mogu 40 komada dnevno osisati sa obrezivanjem papki i davanjem ljeka, s tim da mi jedan radnik pomaze.

Slika cetke kojom cistim cesalj
 

Prilozi

  • b1.jpg
    b1.jpg
    7.8 KB · Pregleda: 5

nedimnedim1

Novi član
Tu od
3 Tra 2021
Poruka
22
Po meni je bolje cetkom ocistititi cesalj nego prati nozeve u vodi. Puno vise osisam ovci kada cetkom prodjem nego kada sam u vodi prao. Inace koristim nozeve i cesljeve, heiniger topaz koji su top. Imam i wolf ali nisam zadovoljan s njima. Kupio sam i kineske nozeve i cesljeve i mogu reci da su bolji od wolfa. Vec par godina se ucim sisati bowenom tehnikom i mogu 40 komada dnevno osisati sa obrezivanjem papki i davanjem ljeka, s tim da mi jedan radnik pomaze.

Slika cetke kojom cistim cesalj
Kakva je to tehnika "bowenom tehnikom"
 

Pile40

Novi član
Tu od
6 Svi 2021
Poruka
20
Pozdrav svima,
pitanje za Romanovske i one koji se njima duže bave. Kakva su iskustva? Daju li u nekom prisjeku godišnje 4 janjeta? Je li isplativ štalski uzgoj uz kupnu hrane?
 

strile

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
43
Pozzz. Imam ograđeni voćnjak površine 1ha kros kojega prolazi potok pamalo razmišljam da to stavim koju ovcu. Koliko bi ovaca bilo optimalno u tome prostoru?
Ovce će nastojati pogristi grane voćki, u jesen oguliti koru sa drveta.
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Imam jedno pitanje kada prodajem muske janjce nekome ko nema opg dali mogu kako ispuniti putni list i odjavit bez problema ? Do sada sam pisao klanje na gospodarstvu i tako odjavio ili se moze na bolji nacin.
 

Pile40

Novi član
Tu od
6 Svi 2021
Poruka
20
Ovce će nastojati pogristi grane voćki, u jesen oguliti koru sa drveta.
Ja bi koru premazao krećom (mislim da ne bi terbale onda jesti) a ovci bi vezao zadnju nogu za vrat pa ne može do grana :)
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Imam jedno pitanje kada prodajem muske janjce nekome ko nema opg dali mogu kako ispuniti putni list i odjavit bez problema ? Do sada sam pisao klanje na gospodarstvu i tako odjavio ili se moze na bolji nacin.
Mislim da nema izbora nekog klanje je ograničeno i tu nastaje problem.
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Pozdrav imam problema sa ispasom ovaca tj. Kvalitetom trave kada je ovako susna g. Ali nije to samo ova vec zadnje 3 g. Su slabije e sad dali se moze kako poboljšati ispasa sa kvalitetnijom travom tj. Dali ju posijati ili sto napraviti ovce su na pregonskoj ispasi sto napraviti da izbjegnem sljedecu g. Isto ovo stanje. Lp
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Jel ima netko bilo kakav savjet ili se ovaj forum sveo na podjebavanje i ismijavanje nekoga ko pita nesto?
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Nije ni čudo sto vise nema odgovora od pravih i normalnih ljudi nego ostali forumska piskarala koja nemaju pametnijeg posla nego visit po forumima i odgovarati tj ismijavati nekoga ko se usudi pitati nesto ovdje s koliko vidim to je postala uobičajena praksa ne samo u mome slučaju
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Kolega oprosti ako si moju šalu shvatio kao pod....... iju, ja ti govorim ono što bih ja napravio .PROBAO BIH
I usput rečeno nisu baš svi ovdje piskarala ima tu i ozbiljnih i ljudi i proizvođača, a brat bratu ima i dokonjaka.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Hoće se dio sjemena primiti, neće 100% ali dio hoće.
To u stvari prvenstveno zavisi od vremena, ako vrijeme pogoduje skoro sve se može primiti
 

Najnoviji postovi

Na vrh