• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
farmerskom zicom. dobra je dok ovce ne skuze da je susjedov pasnjak zeleniji :D
objesila se s vremenom..
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
farmerskom zicom. dobra je dok ovce ne skuze da je susjedov pasnjak zeleniji :D
objesila se s vremenom..

to je to.i ja sam skužio da miruju dok imaju trave u izobilju ali kad popasu i zapišaju sve onda samo dižu glave i gledaju kuda bi mogle zbrisati.a moj susjed posijao djetelinu koja već niče pa onda uskoro moram pripaziti.ja sam stavio univerzalno pletivo 5x5cm ali nikad se nezna šta ovca smišlja

evo i koja fotka od jutros.ovčice dobile ljetni kamp...





Meri i maca Tačkica se maze svako jutro:

 
Posljednje uređivanje:

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
zašto si stavio mačku da čuva ovce,a tornjak plače u kavezu ili ti napada ovce
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
zašto si stavio mačku da čuva ovce,a tornjak plače u kavezu ili ti napada ovce

ma jok.maca čuva po danu a tornjaci po noći,vole noćnu smjenu... imamo puno lutalica tako da sva tri tornjaka imaju posla preko noći.prije par dana skoro da je sačmarica morala raditi.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ma jok.maca čuva po danu a tornjaci po noći,vole noćnu smjenu... imamo puno lutalica tako da sva tri tornjaka imaju posla preko noći.prije par dana skoro da je sačmarica morala raditi.

jel kod vas napadaju i čagljevi ili samo lutalice,uzmi bolje karabin da budeš siguran:)
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
seljačiću,jel to sve sto imaš od ovaca ili je ostatak negdje na brdu
vidim na slici ono šiljato brdo mogo bi oko njega metnuti žicu i imaju gdje pasti cijele godine:)
gdje se točnije nalaziš(dovoljno selo) ,da vidim malo na google earth vaše krajeve,čujem da su kod vas u bosni najbolji uvjeti za ovčarstvo
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
jel kod vas napadaju i čagljevi ili samo lutalice,uzmi bolje karabin da budeš siguran:)

seljačiću,jel to sve sto imaš od ovaca ili je ostatak negdje na brdu
vidim na slici ono šiljato brdo mogo bi oko njega metnuti žicu i imaju gdje pasti cijele godine:)
gdje se točnije nalaziš(dovoljno selo) ,da vidim malo na google earth vaše krajeve,čujem da su kod vas u bosni najbolji uvjeti za ovčarstvo

nema u blizini čagljeva jer ima previše lutalica.od kako je usvojen zakon o zaštiti životinja( a za ljude ga još nemaju) hvataju lutalice po gradu i izacuju ih kod nas po selima na periferiju grada. pucati nesmijem jer sam lovac i neželim da mi oduzmu oružje zbog toga.ali ima i drugih sredstava za odbranu.:weedman:

ja nemam više ovaca,samo ovih 5. a gore na brdu što si vidio pasu ovce od kolege od kojeg sam i kupio naše ovčice.

ukucaj na google earth BIHAĆ pa onda idi uzvodno uz UNU prema jugu.Selo je Pritoka cca 6 km od bihaća,ja sam tik uz Unu, ali sumnjam da je selo označeno. Ima dosta šumskih livada i visoravni ali ovčarstvo kod nas polako izumire jer država steže poljoprivrednike maximalno.

pozz
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Dali Sufolk ovan, godinu dana star može imati rogove,ili ima krvi neke druge pasmine? , tek sad su počeli rasti i dugi su oko dva do tri cm.Ili je krivo parenje u srodstvu-što je vjerojatno i bilo.Pozdrav!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Dali Sufolk ovan, godinu dana star može imati rogove,ili ima krvi neke druge pasmine? , tek sad su počeli rasti i dugi su oko dva do tri cm.Ili je krivo parenje u srodstvu-što je vjerojatno i bilo.Pozdrav!

Suffolk nema rogove ako je čistokrvan.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ahoj mileni, samo da se pohvalim da su moje gole-ošišane ko od majke rođene-25kn/kom
iduču sezonu sam šišam jer više neču davati novce za "glupi" posao pa makar ih šišo 2 dana ali za cijenu koju sam platio mogao sam si kupiti 10 škara:toimonster:
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Ja svoje platio 20 kn a s obzirom da ih je za šišanje bilo 7kom i nije tako strašno.Naravno da bi za veću količinu već bilo problematično platiti ali ručne škare sam imao u ruci i nikako nisam uspjevao ništa ošišati.Bojim se da bi nakon mog šišanja imalo posla društvo za zaštitu životinja...:mrgreen:
Volio bi električnu mašinu ali skupo za sada... :(
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Ja ne počinjem do Juna.Moje su na paši pod vedrim nebom i dok ne ugreje ništa.Što se tiče alata makaze su kupljene 4 kom. 10 eura u Rumi na vašaru.Brat,ja i još dva prijatelja,završićemo 150 kom. za tri dana, ako sve ide kako treba.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
danas sam ubio janjca što sam ga doio pod kozu i imao je 24 kg. žive vage , a 13 kg. čisto
mislim da je to jako dobar omjer
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
danas sam ubio janjca što sam ga doio pod kozu i imao je 24 kg. žive vage , a 13 kg. čisto
mislim da je to jako dobar omjer


uhhh čitam ubio,pa pomislih a što ga ubi brate mili. mi to koljemo pa me izraz šokiro malo :weedman:
 
L

lovac00

Guest
Tvoje su se ovce pogušile,burag im je pritisnuo na pluća i eto vraga.A sumnjam da je enterotoksemija,kod nje su malo drugačiji simptomi,više na nekim grčevima,hodanju u krug,veslanju nogama dok leži i sl.u svakom slučaju ih moraš cijepiti,,,

Daj mi reci cime cjepiš protiv enterotoksemije,dali cjepivo smeta ako je ovca gravidna?Kad postavljam pitanja onda ako može još jedno cjepit ću ovce FASCOVERMOM dali je dovoljan za crijevne parazite?Mislim trakavicve,gliste i sl!U izmetu se nađe neki puta kao neke bijele ličinke ili nešto slično!:gitarist:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Fascoverm djeluje na malog metilja i na nosne štrkove,te neke manje bitne parazite.Ja bi radije uzeo albendazol(Monil) i onda kasnije nakon 10 dana još ponovio terapiju sa Fascovermom.

Vakcina za enterotoksemiju koju ja koristim je Poliovin,neke firme iz Subotice.Bočica od 100 ml je 200 kn,i to je doza za 50 ovaca(2 ml po ovci ide,bez obzira na kilažu).Mora ići subkutano,a čak je i požejno cijepiti u zadnjoj trećini gravidnosti,ili mjesec dana pred janjenje kako bi i mladunče dobilo pasivni imunitet preko majčine krvi.
 
L

lovac00

Guest
Fascoverm djeluje na malog metilja i na nosne štrkove,te neke manje bitne parazite.Ja bi radije uzeo albendazol(Monil) i onda kasnije nakon 10 dana još ponovio terapiju sa Fascovermom.

Vakcina za enterotoksemiju koju ja koristim je Poliovin,neke firme iz Subotice.Bočica od 100 ml je 200 kn,i to je doza za 50 ovaca(2 ml po ovci ide,bez obzira na kilažu).Mora ići subkutano,a čak je i požejno cijepiti u zadnjoj trećini gravidnosti,ili mjesec dana pred janjenje kako bi i mladunče dobilo pasivni imunitet preko majčine krvi.

Takav sam i odgovor i ocekival,ovan je sa ovcama cjelu godinu pa neke su vec opet gravidne pa se bojim Monila,mozda je glupo mislil sam im dati malo piperazina ili kako se već piše!Pa onda Faskoverm,ili da kupim neke tablete!!!!
Poliovinom znaci cjepis ovcu koju možeš,mislim nije bitno da odjedanput sve pocjepiš ili!!!!!:gitarist:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Možeš ti njih cijepit recimo dok šišaš,pa obavit sve odjednom.Tako ja radim.Janjad se vakcinira sa 4 tjedna starosti.
Monil ne bi smio imat štetni učinak na gravidnost.Jedino ga se ne daje pred sezonu mrkanja i nakon uklanjanja rasplodnih ovnova,jer može imat kontraefekt na tjeranje.Čak se priča da se daje jača doza zločestim ovnovima da se smire,ali to je samo mit!
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
530
Možeš ti njih cijepit recimo dok šišaš,pa obavit sve odjednom.Tako ja radim.Janjad se vakcinira sa 4 tjedna starosti.
Monil ne bi smio imat štetni učinak na gravidnost.Jedino ga se ne daje pred sezonu mrkanja i nakon uklanjanja rasplodnih ovnova,jer može imat kontraefekt na tjeranje.Čak se priča da se daje jača doza zločestim ovnovima da se smire,ali to je samo mit!


Ovo oko monila ne znam jel mit il nije...

ali iz osobnog iskustva znam da mi je bratic, koji je studiro i veterinu i farmaciju rekao da u Monilu ima supstanci koje smanjuju potenciju kod stoke.
I da ne dajem to ovnovima za rasplod nikako...janjcima za klaonicu moze...ali samo onima koje necu imati kasnije za rasplod...

sad mi je najcesce pitanje kad kupujem ovna za rasplod "Da li ste mu dali monil i koliko puta i kada???" Pa kad se frajer pohvali da mu je davao onda mu kazem u cemu je problem, pa me cudno gleda, neki cak i okrenu pricu da nisu monil davali nego nesto drugo..al s takvima onda nemam posla...



Nego...druga tema...

Podnio sam zahtjev za poticaj, za ovce...i lik mi u agenciji za placanja odbije 8 komada ovaca s popisa koje su markirane i unesene u sustav prije par dana a dosle su ne zivot u 10 i 11-tom mjesecu 2010, znaci sad imaju 6-7mjeseci...
Kaze lik da se poticaj moze dobit samo na ovce starije od 12mjeseci...a u zakonu to nigdje ne pise...

Jel on to izmislja po svom il sta????

Jel zna netko...bolje...
 

Najnoviji postovi

Na vrh