• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jedan dio janjaca, najstariji su od kraja 10. mj..

19122011503kopiraj.jpg


19122011502kopiraj.jpg


19122011504kopiraj.jpg



na slikama djeluju veci nego u stvarnosti.. :scratch
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nisam u toku sa cijenama. janjci jos nisu za prodaju tako da se nisam ni raspitivao..
posto su ovih dana?
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Mlada ovca, stara 2 g, nije se janjila, nakon jela podiže glavu u vis kao da joj nešto smeta grlu. Inače sve drugo je ok, osim što se još nije natjerala. Ostavio sam je od kvalitetne ovce - međutim izgleda da nešto nije u redu s njom kada još nije skotna. Možda taj njezin problem dizanja i zabacivanja glave utjeće i na tjeranje, nemam pojma.
Ako ove zime ne pokaže znakove da je bređa mora u otpis.
Evo, baš jutros nađem uginulu jednu stariju ovcu, svaki dan se trebala janjiti.
Ne ide mi baš u zadnje vrijeme, ovaj mjesec odu mi dvije ovce. Valjda to tako ponekad naiđe.:(
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
nisi jedini,meni ove godine uginulo 22 janjeta (većina s par dana i nekoliko s 20-tak kila)
 
V

VOJVODJANIN

Guest
nisi jedini,meni ove godine uginulo 22 janjeta (većina s par dana i nekoliko s 20-tak kila)

To je baš mnogo....šta je u pitanju...enterotoksemija ili nešto drugo?
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
kod prvih par zvao vetrinara,na ustima su imali bijelu pjenu ,pa je reko najvjerovatnije voda u plućima (dao im je vitamine i još neki koktel)-potrošio pare uzalud- nije im bilo spasa,pa ga dalje nisam ni zvao,čekamo uspješniju godinu -NADAMO SE BOLJEM:(
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
kod prvih par zvao vetrinara,na ustima su imali bijelu pjenu ,pa je reko najvjerovatnije voda u plućima (dao im je vitamine i još neki koktel)-potrošio pare uzalud- nije im bilo spasa,pa ga dalje nisam ni zvao,čekamo uspješniju godinu -NADAMO SE BOLJEM:(

pa to je veliki gubitak....
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
za @ davor 22
nije ni sve u novcima..ali teško je podnjeti to umiranje mladih janjića..
koliko su bili stari?
da li si ih cijepio protiv te enterotoksemije?da li su ti štale čiste??
o moj bože..kako je to teško..suosječam sa tobom
pozdrav
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
Mlada ovca, stara 2 g, nije se janjila, nakon jela podiže glavu u vis kao da joj nešto smeta grlu. Inače sve drugo je ok, osim što se još nije natjerala. Ostavio sam je od kvalitetne ovce - međutim izgleda da nešto nije u redu s njom kada još nije skotna. Možda taj njezin problem dizanja i zabacivanja glave utjeće i na tjeranje, nemam pojma.
Ako ove zime ne pokaže znakove da je bređa mora u otpis.
Evo, baš jutros nađem uginulu jednu stariju ovcu, svaki dan se trebala janjiti.
Ne ide mi baš u zadnje vrijeme, ovaj mjesec odu mi dvije ovce. Valjda to tako ponekad naiđe.:(

biti će bolje----
ali ako ti nije ostala 2 godine skotna...to nekaj nije u redu...trebala se tjeraati sa 7-8 mj starosti..???
sretno VAM,,,,
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ima ih stvarno lijepih. dugacki, lijepe jake gradje. ima ih i zdepastih,kratkih s velikim trbusima. a imam i 2-3 koji su dosta slabi. mislim da ce opet ostati koji krzljav.
sve u svemu nisam bas zadovoljan. moze to a i mora puno bolje. najveci je danas imao 19kg, ali taj raste kao iz vode..
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
za @ davor 22
nije ni sve u novcima..ali teško je podnjeti to umiranje mladih janjića..
koliko su bili stari?
da li si ih cijepio protiv te enterotoksemije?da li su ti štale čiste??
o moj bože..kako je to teško..suosječam sa tobom
pozdrav

-bok
od 2-3 dana i njih par od nekih mjesec dana
-nisam ih s ničime cjepio,a štalu čistim 2 do 3x godišnje i skoro svaki dan bala slame,tak da im je uvijek suho
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
jedno pitanje koliko često mjenjate ovnove (mislim na to da ih kupujete iz drugog stada od drugog gospodara)jer koliko mi je poznato da se i to treba raditi
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Davore s ćime hraniš ovce?

čika mato:Ovnove je potrebno mijenjati svaki put kad postoji šansa da bi on mogao skočiti na svoje kćeri ili sestre.Ja recimo mijenjam ovna svake 2 godine,jer tako si ostavljam podmladak,svake druge godine.Ako ostavim slučajno podmladak svake godine onda pazim da se ne pare s ovnom u srodstvu.Parenje u srodstvu nije velika greška,ali može biti skupa ako na vrijeme ne primijetiš neke stvari.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
bok
-hranim ih sa sijenom,i navečer (znači jednom dnevno) šrot (kukuruza,ječma i zobi s malo kostovita) i ližu vitaminasku sol-kugla
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
-prestane sisati,stisne se-skroz je miran i snužden,i kad ugine usta su mu sva slinava -kao da ide neka pjena van
 

Najnoviji postovi

Na vrh