• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
imala sam problema u samom početku sa enterotoksemijom...ali sam sve pocijepila poliovinom...i majke i male janjce od 35-45 dana starosti... Ponekad koje janje ima veči hrbuh koje se hrani na dudu...inaaće su svi jako živahni ..u odličnoj kondiciji...razigrani..
Dajem stolicu 2 puta godišnje na analizu. Čehinje donjele kokcidije..sve sam to riješila ..i ponovno dala stolicu na analizu...od sve tri štale je negativno...baš sam zbog tog zadovoljna...
Abrikili, puno Vam hvala na savjetima ,
Najljepše mi je bilo kad sam imala lucernu..sad je ne mogu nigdje kupiti pa sam kupila pelate lucerne...ali ove godine nadam se vlastitoj proizvodnji lucerne..posijala sam oko 2 ha u jesen, a probat ću i proljetnu sjetvu oko 1 ha..mislim da je lucerna blago za ovce i janjad...
još jednom hvala Vam

E da, enterotoksemija radi upravo u ovim uvjetima intenzivne hranidbe,a kažem, obiluje proteinima što pogoduje razvoju klostridija u crijevima.
A kokcidija sama po sebi i nije problem, nego ona bukne u nepovoljnim situacijama, nakon transporta, bilo kojeg stresa, u nehigijenskim uvjetima i sl.
Lucernu obavezno sijati, i u jaslama miješati sa kvalitetnim livadnim sijenom 1:1 i nema bolje hrane.

@did kikaš: Dobro nam došao! Imaš lijepe i uredne ovce,a po slici bih rekao da se radi o pramenki.
 

Did Kikas

Novi član
Tu od
26 Sij 2013
Poruka
4
@did kikaš: Dobro nam došao! Imaš lijepe i uredne ovce,a po slici bih rekao da se radi o pramenki.


Hvala abrkii , bolje vas nasao :))

A ovce su stvarno mirne i pravo zadovoljstvo sa njima raditi , jes da sam se zaletio malo prvo , pa mi zimuju u malom prostoru , pogotovo sada bilo janjenje , ali za mjesec rjesim to , ima da im prosirim ovcarnik dobro ,,;)
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Lijepe ovce , ovo su križanci pramenke a u desnom ćošku ovca s crnom glavom mi vuće na safolka .
 

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
Pajdo sve je to već napisano nekoliko puta. Tebi se ne da listat, ko što se meni ne da stalno isto pisati.

kom se danas šta da ,pajdo živio sto godina ,našao sam postove,hvala
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
da,..kokcidije su se pojavile nakon uvoza..transporta iz Češke

@did kikas....lijepo stado...dobrodošao
 

Did Kikas

Novi član
Tu od
26 Sij 2013
Poruka
4
Hvala Sika , evo bas se informiram o toj vrsti , izgleda kao vrlo kvalitetna pasmina , posebno za vece nadmorske visine gdje se i nalaze moje ovce :))

Ovcice hvala na dobrodoslici , bolje vas nasao :))

:drink:
 

romanov

Član
Tu od
16 Kol 2012
Poruka
46
dali neko od poštovani uzgajivača prodaje ženske janjce ili šilježice romanovske može privatna poruka
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Jesi pitao @ovčicu, znaš da ona ima jako lijepe i kvalitetne romanovske ovce kao i još neki članovi foruma, probaj njih pitati.
 

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
dali smijem davati janjcima starim 3 nedjelje koje hranim na dudu mljecnom zamjenicom i pomalo im dajem sjena u jasle ,mljeveni kukuruz i jecam odnosno srot u omjeru pola pola kukuruz jecam i u kojim kolicinama,hvala
 

romanov

Član
Tu od
16 Kol 2012
Poruka
46
ovčica dali mi možete reći koliko nakon janjenja vaših ovaca prođe vremena do ponovnog parenja kod mene su ovnovi zajedno sa ovcama i vidim da neke nakon mjesec a neke nisu ni za tri mjeseca.Neznam dali je to do godišnjeg doba ili je nešto drugo u pitanju
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
ja sam ovnove odvojila od ovaca u vrijeme janjenja..Sada su se skoro sve ojanjile osim čehinja...sutra ih šišam i odmah pocijepim...odvajam mlade janjce starosti iznad 2 mj...Ovnove ću staviti oko 10.04. 2013..dok se ovce malo oporave. Prvorotke su mi dosta smršavile...janjci ih izvukli do kraja...Ovce koje su se kasnije ojanjile čuvam u boksovima i nisu sa ovnom...naknadno ću ih ubaciti kad se malo udebljaju.
Neke se napare odmah čim stavim ovna tj. nakon 2,5-3mj poslje janjenja. Naparile bi se one i odmah , ali ja pokušavam to spriječiti...i donekle uspijevam...nema ovna nema parenja...
 
Posljednje uređivanje:

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Dali šišaš dva puta u godini kad tako rano poćinješ sa šišanjem '
 

borna

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
34
Janjci i kozlici koji su sada stari negdje oko 2 tjedna dobili su žuti proljev. Zbog cega se to dešava.
Cicaju normalno,ali su nekako "pokisli". Pošto se zima produžila nemamo vise friskog sijena pa dajemo staro. Mozda se to odražava na kakvoču mlijeka koje piju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh