• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ali je stvar u tome da onaj koji kupuje dobije više za iste novce.

Što se tiče cijene, mi ju u kamion tovarimo po 13 kn. Ja ne znam pošto ju vi dole kupujete, ali sam čuo cijenu oko 25 kn. Gubimo i mi koji proizvodimo lucernu a i vi koji kupujete, organizirajte se i dođite šleperom u Slavoniju sami po lucernu puno bolje ćete proći... Kad bi došli u ljetu dok je ona na polju, da ju odmah tovarimo u kamion dobili bi ju još jeftinije.

Imamo na prodaju još 500 bala, to vam je taman za jedan veći kamion teret.
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
za ovu godinu su manje više svi nabavili,ja planiram uzet još nešto al moram prvo napravit mista za to složit...za iduću godinu planiram upravo to što kažeš,kupit dok je još na zemlji... i sijeno i ditelinu i kuruzu,dogovorit sve unaprid da se ne zaebavam ovak....a za tih 500 bala malo ću se raspitat koliko bi došao prijevoz pa ako se nadje još jedan onda bi došli po to...a koliko su bale teške ?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Oko 14 kg najmanje. Nije problem ni da odemo na vagu, imamo 2 u selu, onda je po 1kn/kg.

Ajde se dogovorite, imamo mi i svake godine kukuruza na prodaju, muku mučimo sa niskom cijenom. Uzmi u obzir da bi dobio kod nas kukuruz po 1kn/kg, a recimo zob po 1,50.
 

coban

Novi član
Tu od
25 Svi 2009
Poruka
24
Jedno pitanje,primjetio sam da otocani ne vole rolo bale.Te bi mozda dobili i jos jeftinije,jer radne snage za prikupljanje kockica je sve manje tj. nema je.Sve moras sam.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Pa problem je transporta, ipak za rolo bale trebaš mehanizaciju za istovar iz kamiona i utovar na prikolice i sl.
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Evo ovim putem i ja nudim na prodaju kukuruz,zob,sijeno (rolo,kockice) samo treba naručit i dogovorit već sada.
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Pa problem je transporta, ipak za rolo bale trebaš mehanizaciju za istovar iz kamiona i utovar na prikolice i sl.

utovar ćemo riješit. (nemoguće rješavamo odmah, a čuda za 15 minuta). istovar nikad nije bio problem:cool2:
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Kod nas kukuruz 50kg u zrnu uvrecan 120kn,inace kukuruz se kupuje samo ako ga kokosi u zrnu jedu veselo,drugacije nikako da dzabe dades.
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
ih šta ste se raspisali kad je prodaja na dnevnom redu....rolo bale su odlična stvar,samo bi te volio vidit sa rolo balom na ramenu uzbrdo po kamenjaru di i ovce pasu pod ručnom...sad će bura par dana pa će bit ćakula na temu hrane,imaće se kad....
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Kod nas kukuruz 50kg u zrnu uvrecan 120kn,inace kukuruz se kupuje samo ako ga kokosi u zrnu jedu veselo,drugacije nikako da dzabe dades.

Pa ja onda nikada nebi kupio kukuruz :icon_rofl:
Za njih je zrno kukuruza spansko selo :icon_kidra:
Ali ima vremena naucice valjda do :icon_axe:
 
H

harmagedon

Guest
I ja nudim 2500 bala sijena.bala 15 kg
Cijena vrlo povoljna 12 kuna
Tel:
0997761386
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
odakle vam toliko sijeno ???da moje ovce vide toliko sijena na jednom mjestu pocrkale bi isti čas !!! ev ja nudim kamena i bure u neograničenim količinama u zamjenu za koju balu sijena
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
ima i kod mene viska toliko al kud begate sa teme,ja sve mislim evo nesto novo da naucim a ono o trgovini rjec
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
odakle vam toliko sijeno ???da moje ovce vide toliko sijena na jednom mjestu pocrkale bi isti čas !!! ev ja nudim kamena i bure u neograničenim količinama u zamjenu za koju balu sijena

oćemo trgovat evo nudim ovo :
28jbc4l.jpg


željko81bj u pravu si.
danas mi je bio frend da vidi moju prinovu koja semora janjit uskoro i zaplašio me sa nekakvom šugom..???? trenutno mi je ovca u zatvorenom odvojenom boksu u prostoriji gdje se nalaze i dvije krmače.. prozračno je , ima svjetla, toplo je , naspram onog odakle sam ju kupio kod mene ima puni pansion
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ZGenbo: Sad kad se ojanji, zovi veterinara i traži da ju cijepi protiv šuge i metilja, a ne bi bilo loše da dobije i jednu vitaminsku. Ako nije tretirana protiv parazita, moglo bi se dogodit da u dojenju jako oslabi, ni janje neće imati šta puno sisati, pa neće napredovat kako bi trebalo.
To te ne košta puno, a jako puno će pomoći.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Kombinacija svinje i ovce bas nije nesto,neznam kako vi al ja svinje niti nedrzim.
Od svinjca sam napravio janjilista i svaka ovca je odvojena barem 10 dana dok janje neojaca malo.
Evo dobio si pravi savjet od kolege sto se tice kondicije a ako sumnjas na sugu kod sisanja kupis gamacit i okupaj ovce nakon sisanja u proljece. ma da je po meni pametnije sve sto nevalja van stim iz stada,jer kad se prosire bolesti onda je gadno.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Imam jedno pitanje, a glasi ovako: jel postoji određen broj ovca za jednog ovna?
 

Najnoviji postovi

Na vrh