• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paljenje traktora nakon dužeg vremenja stajanja...

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Druže treba mi pomoć ,kako da startam-upalim traktor Masey-ferguson paljen je prije tri godine i ostavljen u garažu,čovjek je ga ostavio i o njemu se nije niko brinuo,medjutim u vlasnik je umro i traktor je ostao,pregledao sam cijeli traktor u razhladnom sistemu nema vode,ulja ima i motoru ima ali neradi mu alnaser i nema akumulator tvoj savjet kako da startam taj traktor dali ga smijem zakčiti na drugi traktor i pokušat ga sa šlepanjem upaliti.
POZDRAV Molim te odgovorimi što prije mogodneš ili neko ko se razumije u motore-traktore.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Natočiš vodu (nadaš se da ju je neko prije tri zime ispustil), pogledaš da gdje ne curi, malo mu pripumpaš gorivo na ac pumpu, zakačiš za drugi traktor pritisneš polugu kvačila (nadaš se da se nije zaljepilo od stajanja). ubaciš u treču brzu, gas do daske i daš rukom signal vozaču drugog vozila da može krenuti sa šlepanjem. Ako na auspuhu nema dima nakon par krugova po ulici vratiš se ovdje da probamo pokušati dati novi savjet.
Sretno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
odgovor na opaljenje

da ti ja malo pomognem oko paljenja,ako ti je akumulator u redu ,izmjerio si ga unimerom znači dobar je,tada idi redom,stekni dobro kleme na akumulatoru,pogledaj glavni osigurača onaj mali kakav je jeli zaprljanako je zaprljan očisti ga i stegni ga malo možda je opušten,zatim pregledaj bravu za startanje i nju možeš pregledati ali je predhodno moraš skinuti i očistiti ako je nagrižena pokušaj sa lemilicom da dodaš na ju kalaja ako nemaš novu ili dok kupiš novu,i na kraju alnaser neja mora skinuti i očistii ako to neznaš nemoj dirati bez električara,jer na alnaseru ima automat in najviše zna da zeza njeg možeš sam zamjeniti ako imaš druči i rriješio si problem:partyman:
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Natočiš vodu (nadaš se da ju je neko prije tri zime ispustil), pogledaš da gdje ne curi, malo mu pripumpaš gorivo na ac pumpu, zakačiš za drugi traktor pritisneš polugu kvačila (nadaš se da se nije zaljepilo od stajanja). ubaciš u treču brzu, gas do daske i daš rukom signal vozaču drugog vozila da može krenuti sa šlepanjem. Ako na auspuhu nema dima nakon par krugova po ulici vratiš se ovdje da probamo pokušati dati novi savjet.
Sretno.

ja sam kontao da moram odmah zamjeniti ulje ili nešto ručno okretati jer sumnjam da neće šta polomiti da nije šta zarđalo u motorui kontam da promjenim naftu da nije izgubila svoju vrijednost a tako i ulje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Ručno ga možeš probati okrenuti, mada nevjerujem da mu je kaj, a kaj se tiče zamjene ulja i derivata, to možeš i moraš kasnije odraditi ako upali. Prije pokušaja paljenja to bi ti bilo bacanje novaca.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
ok hvala ti druže sutra ću nasuti vodu pogledati gorivo i ulje i pokušati šlepati valjda će upaliti ,mislim da neće ništa polomit valda nije ništa zaribalo i ili zarđali klipovi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
ok hvala ti druže sutra ću nasuti vodu pogledati gorivo i ulje i pokušati šlepati valjda će upaliti ,mislim da neće ništa polomit valda nije ništa zaribalo i ili zarđali klipovi
Pa probaj ga ručno za ventilator okrenuti par krugova.
Javi šta uradiste.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,288
ako ti je akumulator u redu ,izmjerio si ga unimerom znači dobar je

Ne može se unimerom ustanoviti dali akumulator valja ili ne valja. Treba imati poseban instrument koji mjeri napon na teret od 1,5Ω ili manjem ovisno o snazi akumulatora.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Pa probaj ga ručno za ventilator okrenuti par krugova.
Javi šta uradiste.

ok pokušat okrenuti par krugova ručno na ventilator pa ću zakačiti od komšije traktor pa na šlepanje upalili kupit ću ga, neupali vratit ću ga vlasnici mada ga cijeni 3000Evra to mi nekako skupo Maseyu ferguson 35 šta ti predlažeš
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Ne može se unimerom ustanoviti dali akumulator valja ili ne valja. Treba imati poseban instrument koji mjeri napon na teret od 1,5Ω ili manjem ovisno o snazi akumulatora.
to se inače radi sa ovakvim alatima, ali oni koštaju pa za silu može poslužiti i unimer ;)
http://www.google.hr/search?um=1&hl...89418l18l18l0l12l12l2l6423l9237l2-4.8-1.1l6l0
ok pokušat okrenuti par krugova ručno na ventilator pa ću zakačiti od komšije traktor pa na šlepanje upalili kupit ću ga, neupali vratit ću ga vlasnici mada ga cijeni 3000Evra to mi nekako skupo Maseyu ferguson 35 šta ti predlažeš
Jesi ti siguran da nisi jednu nulu viška napisal :scratch
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
to se inače radi sa ovakvim alatima, ali oni koštaju pa za silu može poslužiti i unimer ;)
http://www.google.hr/search?um=1&hl...89418l18l18l0l12l12l2l6423l9237l2-4.8-1.1l6l0

Jesi ti siguran da nisi jednu nulu viška napisal :scratch

ma nisam druže cijeni baba 3000 EVRA možda mogu nešto dole niže snižiti ali sada neznam ni sam u kakvom je stanju neće da pali pa sam zato tebi postavljao pitanja šta da radim kkao da ga pokrenem i da vidim kako da upalim te šta sve da pogledam na njemu,kakve mane imašli kavih savjeta šta da pogledam pošto ja nisam imao traktor brat mi ima ali nejg trenutno nema u inostranstvu je a nemogu ga čekati
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
ma nisam druže cijeni baba 3000 EVRA možda mogu nešto dole niže snižiti ali sada neznam ni sam u kakvom je stanju neće da pali pa sam zato tebi postavljao pitanja šta da radim kkao da ga pokrenem i da vidim kako da upalim te šta sve da pogledam na njemu,kakve mane imašli kavih savjeta šta da pogledam pošto ja nisam imao traktor brat mi ima ali nejg trenutno nema u inostranstvu je a nemogu ga čekati
Neznam, ali meni osobno to izgleda puno novaca za traktor koji ne pali. Nema alnasera, nema akumulatora, znači najvjerojatnije ni instalacije i još ko zna kaj sve ne :scratch
Ajde ga poslikaj pa se vrati.
Prosli put kad nije hteo da upali stavio akumulator na punjac jedno dva sata i upalio bez problema.I nije mi jasno sta moze da vuce struju???I posto ja ne koristim traktor za poljoprivredu nego samo za kucne poslove te sitne ako treba da prebacim nesto i tako to hocu reci mozda ako ne radi duze vremena pa ne stigne da ga dovoljo napuni posto neradim toliko sa njim mada po mojoj logici trebalo bi ako radi 5 minuta toliko da i napuni za toliko koliko radi?????
5 minuta i čini mi se da si rekel da je akumulatorčić od 75 ah :shock: Nema šanse
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
To su dobri strojevi i nadasve kvalitetni pa ni ne čudi ako je takva cifra,ali opet moral bi za te pare biti ko bombonček,a veliš da nema anlasera i nekih sitnica.Pa cjenkaj se,dugo je stajal,nabroji joj da mu trebaju nove gume,kaj ja znam,vodna pumpa,anlaser,reci da trese na volanu,kaj ona zna.Da treba piksirati sve.Eh...
Ima to šperu i dvostepeno?
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
300
Imt 533 - paljenje nakon 5 god stajanja

Frend ima taj traktor koji stoji oko 5 god. Znači, ispravan je ugašen i od tad nije uopće ništa dirano na njemu. E sad bi mi njega pokušali upalit pa me zanima na šta da pazimo.
Gorivo je ostalo u njemu, a voda iz kilera je ispuštena.
Jel da ispustimo to staro gorivo pa nalijemo novo?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
nafti nebi smjelo bit ništa,al nebuš propal da uzmeš 10l nove nafte,filtere,
usput ispereš rezervar.
a ulje i filter,zamjeni posle palenja,nemojte ga turirat i forsat,da nije kaj zapeklo il hrđa se napravila na dosjedima ventila.
to ti moj savjet.
pričekaj još kaj če ti meštri reč koji znaju više.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
pročitaj malo cijelu temu, pa ako ne bude pomoči,
traži dalje odgovore na svoja pitanja...
 
S

spori2

Guest
Druže treba mi pomoć ,kako da startam-upalim traktor Masey-ferguson paljen je prije tri godine i ostavljen u garažu,čovjek je ga ostavio i o njemu se nije niko brinuo,medjutim u vlasnik je umro i traktor je ostao,pregledao sam cijeli traktor u razhladnom sistemu nema vode,ulja ima i motoru ima ali neradi mu alnaser i nema akumulator tvoj savjet kako da startam taj traktor dali ga smijem zakčiti na drugi traktor i pokušat ga sa šlepanjem upaliti.
POZDRAV Molim te odgovorimi što prije mogodneš ili neko ko se razumije u motore-traktore.

Naj bole bi bilo ovo učiniti ako pališ traktor nakon dužega vremena. Promjeniti filtere goriva onda skinuti dize sa glave motora i u svaki cilindar naliti malo ulja ako imate uljenku dovoljno je dva pritiska. Onda ručno par puta okrenuti motor da se ulje rasporedi po cilindru. Vratiti dize na svoje mjesto i kada se sve spoji odzračiti sistem. I bilo bi jako poželjno probati ga upaliti sa alnaserom ako alnaser ne radi onda tek sa vučom i to da se ubaci mjenjač u najbržu brzinu i gas malo više od pola i pošlepati.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Evo kupili i mi ferkica 533 godina proizvodnje 1962.g stajao je vise od 10 godina vani!e sad Neznam sta da radim u ovom slucaju da li ja mogu rukom okretat remenicu ovu ispod voene pumpe, ova se neda zakrenut ide malo i stane ulja ima jos u traktoru ali u hidraulici nema . Takodjer nemogu oretat kardan nikako i ova rucica za mjenjanje polozaja raqda kardana nemoze se pomaknut te su ruke od hidraulike zapele na jdnom polozaju ne spustaju se do kraja do zemlje.POklopac od hidraulike je bio varen vec, ali sad je pitanje da li ja njega smijem probat zapalit u ovakvom stanju da ne otvaram cilindre ili moram doc do cilindra da vidim da nisu zapekli??


kvacili isto ne odvaj aali se da usaltat i u brze i u spore brzine!
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh