• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Papiri za proizvodnju voćnih rakija

T

Tomyslav

Guest
Što je od papira potrebno za proizvodnju voćnih rakija i jel je dovoljno imati OPG ili...?
 

katja

Član
Tu od
9 Ruj 2010
Poruka
41
To i mene interesira.

U savjetodavnoj su mi rekli da za male količine nije potrebna registracija (dobivanje markice) dok već za veće količine je potrebno. Sada, što su veće količine, možda će znati netko drugi..:scratch
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
To i mene interesira.

U savjetodavnoj su mi rekli da za male količine nije potrebna registracija (dobivanje markice) dok već za veće količine je potrebno. Sada, što su veće količine, možda će znati netko drugi..:scratch
manja količina je 40-50 l rakije-ovisi o jačini u %,za veću količinu je potrebno trošarinsko skladište koje sagradiš ti,a ključeve ima carina,za sva pitanja odeš u carinsku ispostavu pa će ti sve reći
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
manja količina je 40-50 l rakije-ovisi o jačini u %,za veću količinu je potrebno trošarinsko skladište koje sagradiš ti,a ključeve ima carina,za sva pitanja odeš u carinsku ispostavu pa će ti sve reći

A moze li si covjek napraviti kopiju kljuca prije predaje istih carini ? Jasis Evropu ja stvarno ne vidim potrebe da idemo u Evropu i tako oni hrle nama svako ljeto pa sta cemo mi tamo !
 

katja

Član
Tu od
9 Ruj 2010
Poruka
41
manja količina je 40-50 l rakije-ovisi o jačini u %,za veću količinu je potrebno trošarinsko skladište koje sagradiš ti,a ključeve ima carina,za sva pitanja odeš u carinsku ispostavu pa će ti sve reći


Ovo mi baš nije jasno oko carine..znači ti imaš nekakvo skladište s pićem a oni imaju ključeve?? Što, znači oni dolaze kada hoće i provjeravaju ili?

Nešto su mi spominjali da treba otići i do nekakvog ministarstva pa i tamo prijaviti...

A moze li si covjek napraviti kopiju kljuca prije predaje istih carini ? Jasis Evropu ja stvarno ne vidim potrebe da idemo u Evropu i tako oni hrle nama svako ljeto pa sta cemo mi tamo !

ha, ovo je dobro....:lol::lol:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Što još osim tog skladišta se mora imati...sigurno moraju biti sanitarni uvjeti vezani uz destileriju i to...
Gdje to sve mogu saznati?
 

katja

Član
Tu od
9 Ruj 2010
Poruka
41
Što još osim tog skladišta se mora imati...sigurno moraju biti sanitarni uvjeti vezani uz destileriju i to...
Gdje to sve mogu saznati?


Koje voćne likere/liker proizvodiš? Ja imam nešto orahovca...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Nije tolika stvar u likerima...nego porijeklo alkohola?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Liker se proizvodi na bazi alkohola.
Znaci npr 30% alkohola. Odakle je potekao taj alkohol?Dali imate analizu zdravstvene ispravnosti,jel placena trosarina,dali ste registrirani za proizvodnju i prodaju prehrambeni proizvoda,dali zadovoljavate min.tehnicke uvijete....itd.
Ukratko je to to sto sam napisao.

Savjetujem vam da se rapititate u carinarnici kojoj pripadate.

Nadam se da znate da je trosarina 53kn/L apsulutnog alkohola,a 60kn za isti proizveden prije 2010g.
Isto tako ako ste mali proizvodac placate ga nakon proizvodnje,odnosno po zavrsetku i predaji evidencije o proizvodnji,a ako ste veci onda mozete ishoditi carinsko skladiste i placate nakon isporuke.
 

katja

Član
Tu od
9 Ruj 2010
Poruka
41
Koja količina se smatra ozbiljnom? Odnosno od koje količine treba ovo sve prijavljivati? Od 50 litara nadalje?

Ako ja sada prodajem orahovac po recimo 70,00 kn litru a državi moram dati 60,00 kuna po litri koliko onda meni ostaje?? :shock:
Jer ako dignem na veću cijenu nitko mi ga neće htjeti kupiti.......osim ako nemam nekakve megalomanske količine od nekoliko stotina tisuća boca.......a to nitko ne moze imati osim ako imaš uhodan posao koji egzistira valjda iz prošlog stoljeća.....
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Koja količina se smatra ozbiljnom? Odnosno od koje količine treba ovo sve prijavljivati? Od 50 litara nadalje?

Ako ja sada prodajem orahovac po recimo 70,00 kn litru a državi moram dati 60,00 kuna po litri koliko onda meni ostaje?? :shock:
Jer ako dignem na veću cijenu nitko mi ga neće htjeti kupiti.......osim ako nemam nekakve megalomanske količine od nekoliko stotina tisuća boca.......a to nitko ne moze imati osim ako imaš uhodan posao koji egzistira valjda iz prošlog stoljeća.....



Ako ga prodajes ,ili prodajes?
Prodavat ga nesmijes nikako,jer hm....nebih preporucio.
60kn je po litri apsulutnog,znaci ako je 30% onda 30% od 60kn.Inace za sljivovicu od 40% iznosi oko 24kn trosarina.
stotine tisuca boca,heeh,neznam tko to ima,bar ne kod nas.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Prijedlog

Neznam dali tko od vas pretpostavlja mogucnost da se odupremo ovakvom teroru vlasti nad narodom, recimo ja sam dragovoljac domovinskog rata i svijesno i spremno sam otisao 91 godine s kupljemon puskom i uniformom stati pred tenkove srbocetnicke armade.
S tim da nisam nikako imao na umu da oni koje dovedem na vlast rade protiv naroda nego upravo suprotno. Narode u nas je tradicija uzgojiti zivotinju voce jednako kao i napraviti rakiju i zaklati svinjce, onaj ko se ne drzi do tradicije vjerojatno ne cijeni i ne postuje svoje oceve djedove i pradjedove sto je jako ruzno, mislim da moramo hitno dati do znanja prvo nasoj vlasti a zatim evropi da je nase pravo da zivimo tradicionalno i ako nas ta evropa moze prihvatiti takve u redu , ako ne onda daleko jim lijepa kuca. Recimo na primjer sjednes li sa svabom popiti pice isti ce redovno platiti samo ono sto je popio , a nas obicaj je ako si napravio dobru rakiju podjeliti ju s prijateljima stoga ce svaki dobar domacin prijatelju naliti koju litru i u tome je nas kvaliteta, ako pristanemo na ovakve nakaradne zakone i uvjete kontrola onoga sto proizvodimo za sebe onda bolje niti ne zasluzujemo , neka nas onda jasu kradu i podjebavaju kojekakvi bjelosvijetski skorojevici poput Sanadera i ostale bagre koju je isti navukao oko sebe na nas trosak !
Moja isprika na vulgarnosti ali nije se moglo izbjeci a da zvuci istinito .
 
Posljednje uređivanje:

katja

Član
Tu od
9 Ruj 2010
Poruka
41
Pa ako se prosvjeduje radi pšenice, mlijeka i kukuruza onda se može prosvjedovati i za sve ostalo...
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Pa ako se prosvjeduje radi pšenice, mlijeka i kukuruza onda se može prosvjedovati i za sve ostalo...

Pa da ak se može prosvjedovat za svešt kak se kome digne pa možemo i mi mali-srednji proizvođači alkoholnih pića. Ja proizvodim rakiju šljivovicu i lozovaču oko 150 litara od svake .Je... majku kak će oni znat koliko sam ja proizveo rakije ?:?:?:?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Proizvodis 150L? Znas da 50L moze ispeci za osobne potrebe,sto oni smatraju da je dovoljno,a ja mislim takoder da je.
Ostatak litara je za prodaju?Ako je nesmije biti jer kako ces nesto proizvoditi ako nemas uvijete i dozvolu za to?Pogotovo jer je pitanje alkohola trosarina i slicno.

Nema mogucnosti da se ukine ta trosarina,ali ja vidim jedinu mogucnost smanjenja trosarine na domacu prooizvodnju na npr 30kn/l ap.alkohola-sa time bi se stimulirala proizvodnja i potrosnja.E sada ako oni nisu dovoljno sposobni da sami uvide da bi to bilo pozitivno..
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Proizvodis 150L? Znas da 50L moze ispeci za osobne potrebe,sto oni smatraju da je dovoljno,a ja mislim takoder da je.
Ostatak litara je za prodaju?Ako je nesmije biti jer kako ces nesto proizvoditi ako nemas uvijete i dozvolu za to?Pogotovo jer je pitanje alkohola trosarina i slicno.

Nema mogucnosti da se ukine ta trosarina,ali ja vidim jedinu mogucnost smanjenja trosarine na domacu prooizvodnju na npr 30kn/l ap.alkohola-sa time bi se stimulirala proizvodnja i potrosnja.E sada ako oni nisu dovoljno sposobni da sami uvide da bi to bilo pozitivno..

Cjenjeni gledamo na stvar s razlicitih stanovista sto se ovoga tice. Prvo zasto nije moguce da se ukine trosarina , to jest koji je razlog bio da se uvodi uopce ? dali je mozda jedan od razloga to sto ce se manje proizvoditi domece zdravo a vise uvoziti evropski otpad a neko od ministara strpati kintu na racun u svici. Druga stvar je litraza zasto bi trebalo biti odredjeno tocno 50 litara, imas recimo deset stabala sljiva i iste nece svaku godinu roditi jednako ako ove godine imas koma za 50 litara do godine ces imati mozda za cetrdeset , u tom bi slucaju morao otici dokupiti sljiva ili ako imas za vise litara rakije dali ces visak prosuti na gnojiste ,sto bi bilo cisto unistavanje vrijednosti, neznam kako to zamisljaju nasi politicari ? Koji se u tu problematiku razumiju samo kao konzumenti ! I na kraju sta se podrazumjeva za osobne potrebe, dali za domacinstvo ili po osobi, recimo nekome ko jednom tjedno ima posjetu prijatelja koji vole dobru kapljicu pedeset litara je premalo takav bi morao dobrano dokupiti industrijskog sranja da ne ostane suha grla .
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Cjenjeni gledamo na stvar s razlicitih stanovista sto se ovoga tice. Prvo zasto nije moguce da se ukine trosarina , to jest koji je razlog bio da se uvodi uopce ? dali je mozda jedan od razloga to sto ce se manje proizvoditi domece zdravo a vise uvoziti evropski otpad a neko od ministara strpati kintu na racun u svici. Druga stvar je litraza zasto bi trebalo biti odredjeno tocno 50 litara, imas recimo deset stabala sljiva i iste nece svaku godinu roditi jednako ako ove godine imas koma za 50 litara do godine ces imati mozda za cetrdeset , u tom bi slucaju morao otici dokupiti sljiva ili ako imas za vise litara rakije dali ces visak prosuti na gnojiste ,sto bi bilo cisto unistavanje vrijednosti, neznam kako to zamisljaju nasi politicari ? Koji se u tu problematiku razumiju samo kao konzumenti ! I na kraju sta se podrazumjeva za osobne potrebe, dali za domacinstvo ili po osobi, recimo nekome ko jednom tjedno ima posjetu prijatelja koji vole dobru kapljicu pedeset litara je premalo takav bi morao dobrano dokupiti industrijskog sranja da ne ostane suha grla .

Nije to uopce uvedeno ove godine nego odavno postoji trosarina na alkohol,koju su uredno placali svi proizvodaci koji su legalno proizvodili,od malih do velikih.Samo do sada se toleriralo na neki nacin proizvodnja kod kuce ali to vise nije slucaj.
Ukinit se nemoze,jer jednostavno alkohol podlijeze trosarinama,eventualno smanjivanje je moguce ali upitno.

"dali je mozda jedan od razloga to sto ce se manje proizvoditi domece zdravo a vise uvoziti evropski otpad a neko od ministara strpati kintu na racun u svici."
Ovo se moze protumaciti na par nacina,ali uglavnom svi koji imate takvo razmisljanje u zabludi ste!Odosmo sada na nesto peto,ali stvar je u tome da se europsko smece uopce nebi uvozilo da ga "NASI" gradani nekupuju.Po policama trgovina ima nasih proizvoda,zasto se nekupuju??Samim time da ljudi pocnu kupovat iskljucivo domace u trgovinama,na policama bi se smanjilo mjesto sa stranim smece(koje btw nije smece,ali eto).

Jos bih naglasio da nije rijec o 50L nego o 20L aposulutnog alkohola.Sto moze znaciti ovisno o temperaturi i jacini od 40 do cak 70L ako netko voli sljivu od 30% alkohola.:)

Sve preko tih 20L ap,alkohola podijele trosarini,i onda samo platis trosarinu i mozes peci koliko god zelis.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
codex, inače smo si dobri i slažemo se, ali ovaj put sam apsolutno protiv, zašto ?
CITAT:Nije to uopce uvedeno ove godine nego odavno postoji trosarina na alkohol,koju su uredno placali svi proizvodaci koji su legalno proizvodili,od malih do velikih.Samo do sada se toleriralo na neki nacin proizvodnja kod kuce ali to vise nije slucaj.

zašto? zato što je to čisto politička odluka, da nisu pokrali nam Hrvatsku, i da imaju još para za krast nitko nam rakiju nebi dirao.

CITAT:Ukinit se nemoze,jer jednostavno alkohol podlijeze trosarinama,eventualno smanjivanje je moguce ali upitno.

zašto? može se može, sve se može kad se hoće, samo kad narod popizdi

CITAT:"dali je mozda jedan od razloga to sto ce se manje proizvoditi domece zdravo a vise uvoziti evropski otpad a neko od ministara strpati kintu na racun u svici."

ovo sigurno, i tu codex apsolutno nisi u pravu
imamo u trgovinama podravkin parizer po 35kn i nekakav" noname" Best-parizer po 20kn i koji se kupuje?
da imamo plače od 3-4000E onda bih ovo podržao
usporedba s tim, imamo Hr sirotinju sa 2000kn koja si poželi popiti ljuto i ima codex-slavonsku šljivovicu za 90kn i tamo neku đingis-kan votku za 50kn, što misliš što če kupit???

CITAT:Ovo se moze protumaciti na par nacina,ali uglavnom svi koji imate takvo razmisljanje u zabludi ste!Odosmo sada na nesto peto,ali stvar je u tome da se europsko smece uopce nebi uvozilo da ga "NASI" gradani nekupuju.Po policama trgovina ima nasih proizvoda,zasto se nekupuju??Samim time da ljudi pocnu kupovat iskljucivo domace u trgovinama,na policama bi se smanjilo mjesto sa stranim smece(koje btw nije smece,ali eto).

a što je domaći proizvod ??? Dukatovo mlijeko:finga:

CITAT:Jos bih naglasio da nije rijec o 50L nego o 20L aposulutnog alkohola.Sto moze znaciti ovisno o temperaturi i jacini od 40 do cak 70L ako netko voli sljivu od 30% alkohola.:)

codex jakost se izražava pri 20c, tako da je potpuno svejedno koliko je topla rakija( imaš tablice), osim ako nisi od onih nekih za koje sam čuo da podgriju rakiju prije prodaje

CITAT:Sve preko tih 20L ap,alkohola podijele trosarini,i onda samo platis trosarinu i mozes peci koliko god zelis

ni to nisi u pravu, koliko ja znam kada platiš trošarinu dobivaš markice, a to je onda sasvim druga priča
da završim, ovo je čisto politička priča, i novi harač
i komunisti su imali nešto slično, pa nisu uspjeli
a nadam se neče ni ovi, več čemo mi to sjebati
ti si vjerojatno mali-srednji proizvođač rakije koji to radi po PS
ali vjeruj mi, mi ti nismo konkurencija
mi pečemo rakiju zato što je volimo i dostupna nam je (zašo ne pečemo votku ?)
ali situacija je takva da ako nam je sutra zabrane mi ćemo ili priječi u ilegalu ili kupovati ono "jeftino kinesko smeče za 50kn" ali nevjerujem da ćemo kupovati vašu rakiju za duplo veču cijenu
 

Najnoviji postovi

Na vrh